تور بلژیک تورهای بلژیک تابستان 98


لوازم مورد نیاز

  • وسایل شخصی
  • داروهای ضروری
  • لباس مناسب فصل
  • پاسپورت
  • دوربین عکاسی

مدارک مورد نیاز

    ۱) اصل گذرنامه با ۷ ماه اعتبار از زمان سفر

    ۲) مشخصات کامل مسافر

اطلاعات سفر

تور بلژیک:

کشور بلژيک کشوري در غرب قاره اروپا است که بيش از دو هزار سال پيش، ناحيه‌اي که اينک بلژیک خوانده مي‌شود، داراي جمعيت زيادي بوده و تنش‌هاي فرهنگي و سياسي فراواني را شاهد بوده‌است. بعد از جنگ جهاني دوم کشور بلژيک به نيروهاي ناتو پيوست و همراه با هلند و لوگزامبورگ گروه ملل بنلوکس را تشکيل داد. بلژيک همچنين يکي از شش عضو پايه‌گذار اتحاديه اروپايي فولاد و ذغالسنگ تأسيس شده در سال1951، اتحاديه اقتصادي اروپايي تشکيل شده در سال 1957 و اتحاديه انرژي اتمي اروپايي مي‌باشد.

بلژيک کشوری پادشاهيست. پادشاهي اي داراي وجهه ملي و دموکراسي مجلسي که پس از جنگ جهاني دوم از يک ايالات متحده به يک اتحاديه تبديل شد. سيستم دو پارلماني از سنا و مجلس شورا تشکيل شده‌است.

کشور بلژیک با 30528 کيلو متر مربع (11787 مايل مربع) سه منطقه جغرافيايي مهم دارد: دشت ساحلي در شمال غربي، فلات مرکزي و کوه‌هاي آردن در جنوب شرقي. دشت ساحلي عمدتآ شامل تپه‌هاي شني و پُلدرها (زمين‌هاي خشک‌شده از دريا) مي‌شوند. اراضي پست کنار دريا نواحي اي از زمين، نزديک و يا زير سطح دريا هستند که از دريا به جا مانده و يا اراضي داخلي بيشتري که از کانال‌ها زهکشي شده و توسط خاکريزها محافظت شده‌اند. منطقه جغرافيايي دوم، زمين‌هايي‌است که در نواحي دورتر قرار دارد. اين يک منطقه روان، و پيش رونده‌است که دره‌هاي حاصلخيز را در برمي‌گيرد و توسط زهکشي‌هاي متعددي آبياري مي‌شود. در آينجا همچنين مي‌توان زمين‌هاي سخت تري را يافت که شامل غارها و تنگه‌هاي کوچک مي‌شود. سومين منطقه جغرافيايي، که آردن ناميده مي‌شود، ناهموارتر از دو مورد اولي‌است. انبوه جلگه‌هاي جنگلي، که بسيار صخره‌اي‌است و براي کشاورزي چندان مناسب نمي‌باشد، و تا فرانسه شمالي وسعت يافته‌اند.

بلژيک، با جمعيت متراکم، در قلب يکي از مهمترين مناطق صنعتي جهان قرار گرفته‌است. به طور جاري، اقتصاد بلژیک، عمدتآ بر پايه خدمت است و طبيعتي با بخش‌هاي دوگانه فلاندري جلوه پويايي از خود بروز داده و بروکسل به عنوان مرکز چند نژادي و چند زبانه آن، و يکي از بلندمرتبه‌ترين اعضاي اتحاديه اروپا ست و اقتصادي والوني که از لحاظ توليد ناخالص ملي يک چهارم عقب مانده‌است.

بعضی از مناطق گردشگری کشور بلژیک عبارتند از: گراند پالاس، قصر سلطنتي لاکن و قصر سلطنتي بروکسل، پارک بروکسل، پارک لئوپارد، هال گيت، مانکن پيس، کليساي سنت ميکائيل و سنت گودولا، موزه سلطنتي هنرهاي زيباي بلژيک، اتميوم، موزه ارتش بلژیک و موزه تاريخ نظامي، موزه لوازم موسيقي، موزه هورتا.

نظرات

ثبت نظر