×

تور جزیره هرمز پاییز 1401

تور هرمز، تور جزیره هرمز
پاییز 1401
 

شروع قیمت از : 4.090.000 تومان
جاذبه های سفر :

در تور هرمز همراه شما خواهیم بود در بازدید از دره رنگین کمان، معدن خاک سرخ و خوراکی جزیره، دیدار از غار سکوت و غار نمکی، طبیعت در میان کوه های رنگین کمان، گشت دره مجسمه ها و پیاده روی در سواحل رویایی جزیره، قلعه پرتغالی ها، خانه و موزه دکتر نادعلیان (از اساتید هنر محیطی)، گشت دور تا دور جزیره، جنگل های حرا، اقامت در خانه بومیان جزیره و نوش جان کردن غذاهای محلی دریایی و آشنایی با فرهنگ مردمان جزیره هرمز، معبد هندوها در بندرعباس، حمام گله داری، که سفری به یادماندنی را به یکی از زیباترین جزایر جنوب ایران برای شما رقم خواهد زد.

تور جزیره هرمز پاییز 1401

برنامه روزانه سفر

 • 1

  روز اول

  حرکت راس ساعت 13:05 به سمت بندر عباس از ایستگاه راه آهن


 • 2

  روز دوم

  صرف صبحانه در قطار، حرکت به سمت اسکله شهید حقانی، ادامه مسیر با اتوبوس دریایی به سمت هرمز، رسیدن به هرمز حدود ساعت 12 ظهر، صرف ناهار، پیاده روی در جزیره و بازدید از قلعه پرتغالیها و موزه دکتر نادعلیان، بازگشت به خانه محلی، صرف شام و اقامت


 • 3

  روز سوم

  صرف صبحانه، بازدید از الهه نمک، بازدید از ساحل فرش، بازدید از دره رنگین کمان، بازید از ساحل نقره و معدن خاک سرخ و غار رنگین کمان، صرف ناهار، بازدید از جنگل حرا، بازدید از ساحل روزنه دریا، پیاده روی در دره لاکپشت ها، بازدید غروب آفتاب در دره مجسمه ها، بازگشت به خانه محلی و صرف شام و اقامت


 • 4

  روز چهارم

  صرف صبحانه حرکت به سمت بندر عباس، با اتوبوس دریایی، بازگشت به تهران راس ساعت 14:05


 • 5

  روز پنجم

  صبح زود رسیدن به تهران

لوازم مورد نیاز

 • داروهای شخصی
 • وسایل نظافت شخصی
 • کفش پیاده روی
 • فلاسک چای
 • یک دست لباس اضافه
 • دفترچه بیمه
 • کوله چند روزه
 • کلاه و عینک آفتابی
 • لباس مناسب فصل
 • لیوان و بطری آب
 • دمپایی
 • حوله

مدارک مورد نیاز

  1) کارت شناسایی

اطلاعات سفر

جزیره هرمز
جزیره هرمز، بدون شک یکی از زیباترین جزایر خلیج فارس است. جزیره ای با خاک سرخ رنگ و خوراکی باعث شده تا هرمز متفاوت از سایر جزایر خلیج فارس باشد. جزیره هرمز که در 8 کیلومتری بندرعباس واقع شده، جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری دارد. جزیره هرمز با مساحتی در حدود 42 کیلومتر مربع در یکی از نقاط استراتژیک خلیج فارس واقع شده و تا جزیره قشم که نزدیک ترین جزیره به هرمز است در شرایطی که آب و هوا مناسب باشد، در حدود 30 دقیقه با قایق های تندرو فاصله دارد. جزیره هرمز و تور هرمز سرشار از شگفتی ها و جاذبه های طبیعی مختلف است. جزیره هرمز به جزیره سرخ معروف است و دلیل آن هم سرخ رنگ بودن خاک هرمز است که مهمترین خصلت جزیره هرمز به شما می آید. خاک سرخ جزیره هرمز توانایی زیادی برای خلق آثار هنری دارد. به طوری که در سالهای اخیر و با شتاخته شدن جزیره هرمز و اجرای تور هرمز به عنوان یک تور داخلی، هنرمندان زیادی برای ساخت صنایع دستی و آثار هنری با خاک سرخ رنگ جزیره هرمز به آن سفر می کنند. در حالی که بسیاری از ما فصل بهار و تابستان را برای سفر انتخاب می کنیم، اما بهترین زمان سفر به هرمز و با تور هرمز فصل پاییز و زمستان است که جزیره هرمز هوایی مطبوع و بهاری دارد و خبری از سرما گزنده یا گرمای سوزان نیست. اما گفتیم که هرمز را با خاک سرخش می شناسند، اما این همه ی جذابیت جزیره هرمز نیست و سواحل زیبای جزیره هرمز با ترکیبی کم نظیر از شن های سفید و طلایی و قرمز انتظار قدم های شما را می کشد و منظره ای فوق العاده چشم نواز را پیش روی چشمان شما در تور هرمز قرار می دهد. اگر از بالا به جزیره هرمز نگاه کنید، شبیه صدفی کوچک در دل دریا به نظر می رسد و اگر در جاده ساحلی ای که در دور تا دور هرمز قرار دارد قدم بزنید با فاصله کوتاهی از هم خاک های رنگین و تغییر رنگ آنها شما را شگفت زده خواهد کرد. اما به غیر از خاک سرخ رنگ و ساحل زیبای جزیره هرمز، هرمز جاذبه های دیگری نیز دارد که می توان در تور هرمز از آنها بازدید کرد که مهمترین آنها عبارتند از: قلعه پرتغالی های جزیره هرمز، آب انبار جزیره هرمز، غار مراقبه، دره سکوت و الهه نمک فیروزه ای، فرش خاکی جزیره هرمز، دره رنگین کمان هرمز، دره مجسمه های هرمز.

با امرداد تور، هرمز را بهتر بشناسید
جزیره هرمز یکی از زیباترین جزیره های استان هرمزگان و ایران است که در هشت کیلومتری بندرعباس قرار دارد. این جزیره در منطقه بسیار مهمی قرار گرفته و در طول تاریخ به جهت بازرگانی همیشه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده. هرمز، ابتدا نام بندری در قسمت اتصال رود میناب با خلیج‌فارس بود. شهر میناب امروزی روی خرابه‌های بندر اولیه ساخته بنا شده. هرمز شهر بسیار مهمی بود تا اینکه در سال هفتصد هجری مورد حمله مغولها قرار گرفت و تقریبا ویران شد و ساکنین و بومیان آن مجبور شدند تا به جزیره‌ای در نزدیکی بندرعباس نقل مکان کنند.

بندرعباس و بندر هرمز در مقطعی از زمان به اشغال پرتغالی‌ها درآمدند و در نهایت شاه‌عباس در سال ۱۶۲۲ این جزیره را از اشغال پرتغالی‌ها آزاد کرد. تا قبل از اقدام شاه‌عباس، بندرعباس بانام بندر گمبرون خوانده می‌شد که پس از پس گرفتن آن، بندر گمبرون به بندرعباس تغییر نام داد و جزیره هرمز هم هیچ‌وقت دیگر رونقی که در گذشته داشت را به دست نیاورد.

مطالب جالب در مورد جزیره هرمز فراوان هستند و ما در این قسمت تعدادی از جذاب ترین مطالب مربوط به آن را برایتان بیان خواهیم کرد.

در مسیر قشم به جزیره هرمز، تپه ها و کوه هایی به رنگ زرد، سفید و قرمز به چشم میخورد. جالب است بدانید خاک کوه‌های قرمزرنگ خوراکی است و مردم محلی از آن به‌عنوان ادویه در غذا استفاده می‌کنند.
 
این خاک های خوراکی گِلَک نام دارند که خاک سرخ آن جایگزین مناسبی برای نمک می باشند. قابل ذکر است که از خاک این کوه‌ها در صنایع سرامیک‌سازی، رنگ‌سازی و ساخت لوازم‌آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شود.

 سطح جزیره هرمز را طبقات رسوبی و آتشفشانی تشکیل داده اند و بیشتر سطح جزیره پوشیده شده از تپه‌های نمکی که بخش زیادی از این نمک‌ها خوراکی می باشند.

بلندترین تپه نمکی جزیره هرمز ۱۸۶ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و بزرگ‌ترین قطر آن‌هم هشت کیلومتر می باشد.

یکی از منابع اصلی درآمد اهالی جزیره هرمز، استخراج و صادر کردن خاک سرخ به خارج از مرزها می باشد.

جالب است بدانید جزیره هرمز آب شیرین ندارد، آب این جزیره از بندرعباس تأمین می‌شود.

جزیره هرمز به دلیل دارا بودن انواع خاک‌های مختلف، به بهشت زمین‌شناسان معروف است.

 یکی دیگر از دیدنی‌های جزیره هرمز، قلعه پرتغالی‌ها می باشد که بزرگ‌ترین دژ استعماری است که در طول تاریخ در ایران بنا نهاده شده. این قلعه بزرگ در گذر تاریخ بارها تخریب شده، ولی با این وجود هنوز بخش زیادی از بنا سالم و پا برجا باقی‌مانده.

بنیان‌گذار امپراتوری پرتغال، آلفونسو دی آلبرکرک، برای افزایش قلمرو خود جزیره هرمز را محاصره و آن را اشغال نمود. آلفونسو کبیر در سال ۱۵۱۵ دستور ساخت دژی بزرگ در این جزیره را داد و ساخت این دژ باعث شد تا پرتغالی‌ها در کمترین زمان ممکن به خلیج‌فارس مسلط شوند.

نقشه جزیره هرمز در سال ۱۷۵۰ میلادی به وسیله جاکوب ون طراح هلندی کشیده شد. با وجود اینکه در آن زمان پرتغالی‌ها بر بیشتر مناطق خلیج‌فارس سلطه داشتند، ولی همچنان نام خلیج‌فارس در نقشه به وضوح دیده می شود.

در جزیره هرمز جنگل‌های معوف به مانگرو با پوشش حرا، محل زندگی بیش از ۲۰ گونه پرنده‌ی آبزی و کنار آبزی می باشند. به دلیل خاک نمکی و آب‌های شور در این جزیره گونه‌های گیاهی جز این‌گونه به‌ندرت یافت می‌شود.

قوانین و مقررات تور

* همراه داشتن مواد ضدعفونی کننده و ماسک در طول سفر الزامیست.

* در این سفر ظرفیت اتوبوس 32 نفرفقط 20 نفر مسافر ثبت نام میشود. در واقع تمامی مسافر به صورت تک نفره در اتوبوس قرار میگیرند. برای زوجین نیز یک ردیف 3 صندلی در نظر گرفته شده هست که در صورت تمایل میتوانند کنار یکدیگر بنشینند.

* برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی می باشد. 

* خواهشمندیم با دقت کامل برنامه سفر، خدمات تور را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از دفتر امردادتور اطلاعات لازم را دریافت کنید.

* چیدمان صندلی همسفران در وسیله نقلیه، بر اساس زمان ثبت‌نام و تعداد افراد هر گروه انجام می شود.

* اتاق های دو، سه و چهار نفره در اقامت هتلی در صورت محرمیت امکان پذیر میباشد، اما در خانه های محلی و اقامتگاه های بومگردی بستگی به ترکیب نفرات تور دارد در صورت امکان امردادتور تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با همسفران عزیز همکاری لازم را انجام دهد در غیر اینصورت امردادتور هیچ تعهدی بابت فراهم کردن اتاق اختصاصی را نخواهد داشت.

* در صورتی که در این سفر تعداد مسافران به 17 نفر رسید لیدر تور از تهران همراه شما خواهد بود، در غیر اینصورت از بندرعباس همراه شما میباشند.

* در صورتی که برای ورود به جزیره هرمز نیاز به تست PCR باشد هزینه تست به عهده همسفران عزیز میباشد.

نظرات

ثبت نظر