×

تور کنیا | 9 شب و 10 روز تابستان 1401

تور کنیا
تیر 1401

2 شب نایواشا + 2 شب ماسایی مارا + 2 شب نایروبی + 3 شب مومباسا

تور کنیا، رزرو تور کنیا

شروع قیمت از : 2030 دلار + 60 دلار ویزا + پرواز
جاذبه های سفر :

تور کنیا سفری است برای بازدید از دریاچه نایواشا، قایق سواری برای دیدن اسب های آبی و پرندگان مختلف مثل عقاب شکارچی آفریقایی، بازدید از پارک دروازه جهنم و امکان دوچرخه سواری اختیاری (هزینه دوچرخه بر عهده مسافر)، آبشار تامسون، بازدید از خط استوا و تجربه عبور از نیمکره شمالی به جنوبی، بازدید از پارک ملی ماسای مارا، تماشای پنج حیوان بزرگ آفریقایی (فیل، بوفالو، کرگدن، شیر، پلنگ آفریقایی) وحیوانات گوناگون مانند وایلدبیست، یوزپلنگ، زرافه ها، اسب آبی و گورخر، تماشای دره لیفت ولی، تماشای منظره پانارومیکی، بازدید از قبایل بدوی ماسائی و آشنایی با نحوه زندگی و رسوم آن ها، پارک ملی نایروبی، خرید از بازار ماسای مارکت، مرکز فرهنگی بوماس و آشنایی با فرهنگ و موسیقی مردم کنیا   

تور کنیا | 9 شب و 10 روز تابستان 1401

برنامه روزانه سفر

 • 1

  روز حرکت دریاچه نایواشا

  ساعت 01:05 بامداد روز بیست و نهم تیرماه سفر خود را از فرودگاه امام شروع میکنیم و پس از توقف چهار ساعته در فرودگاه دبی با ایرلاین کنیا ایرویز به نایروبی پرواز میکنیم ما ساعت 11:10 دقیق به پایتخت این کشور آفریقایی میرسیم. پس از تعویض پول و خرید سیم کارت با ماشین های سافاری به سوی دریاچه نایواشا حرکت میکنیم. ناهار را در هتل صرف میکنیم و اتاق ها را تحویل میگیریم و پس از اندکی استراحت برای قایق سواری و دیدن اسب های آبی و گونه های مختلف پرنده مخصوصا نمایش عقاب ماهیگیر آفریقایی از نزدیک راهی دریاچه نایواشا میشویم و اولین غروب سفر را تجربه خواهیم کرد و به هتل باز میگردی 

 • 2

  آبشار تامسون خط استوا پارک ملی دروازه جهنم

  پس از صرف صبحانه برای دیدن آبشار تامسون سوار ماشین های سافاری خواهیم شد پس از دو ساعت به ابتدای مسیر پیاده روی کوتاه (رفت و برگشت حدود یک ساعت) خواهیم  رسید پس از دیدن آبشار در ادامه مسیر از بنای مربوط به خط استوا دیدن کرده و گذر از خط استوا رادر کشور کنیا تجربه خواهیم کرد. سپس به هتل برمیگردیم و ناهار را صرف میکنیم پس از کمی استراحت برای دوچرخه سواری (اختیاری و هزینه دوچرخه بر عهده مسافر) به پارک ملی دروازه جهنم میرسیم در این مسیر اگر خوش شانس باشیم میتوانیم از نزدیک با حیوانات عکس بگیریم و به هتل برگردیم برای دومین شب اقامت کنار دریاچه نایواشا

 • 3

  آشنایی با قبیله ماسایی

  بعد از صرف صبحانه وقت خداحافظی با نایواشا رسیده و باید برای دیدن قبیله معروف ماسایی راهی دشت ماسای مارا بشویم. ناهار را در مسیر میل میکنیم و برای آشنایی با آداب و رسوم زندگی ،فرهنگ ، رقص و آواز پای افراد قبیله مینشینیم و پس از آن راهی هتل میشویم و شب را در ماسای مارا خواهیم ماند.

 • 4

  بازدید از پارک ملی ماسایی مارا

  بعد از صرف صبحانه، به بازدید از پارک ملی ماسایی مارا میرویم و حیوانات آفریقایی از جمله فیل، بوفالو، کرگدن، شیر، پلنگ آفریقایی، یوزپلنگ، زرافه ها، اسب آبی، وایلد بیست و گورخر و بسیاری دیگر از حیوانات دوست داشتنی را میبینیم. بعد از وقت گذرانی در کنار حیوانات و در حیات وحش برای صرف شام و استراحت به هتل بازمیگردیم.

 • 5

  دیدن دره ریفت ولی و رسیدن به نایروبی

  برای دیدن محل ظهور انسان های اولیه، روز پنجم سفر از هتل خود در ماسایی مارا خارج میشویم و به دیدن دره ریفت ولی میرویم. پس از عکاسی از نمای پانارومیکی این دره خاص به بازار سنتی ماسایی میرویم. وقت آزاد برای خرید سوغاتی خواهیم داشت و شب را در هتل نایروبی استراحت میکنیم.

 • 6

  بازدید از پارک ملی نایروبی

  برای دیدن پارک ملی نایروبی، از هتل خارج میشویم. در این پارک حیوانات مختلف آفریقایی را میبینیم. بعد از صرف ناهار، وقت کافی برای گشت در شهر نایروبی خواهیم داشت و شب را در نایروبی اقامت داریم.

 • 7

  بازدید از زرافه ها و قبایل مختلف کنیا

  برای دیدن زرافه ها به مرکز نگهداری زرافه ها میرویم. در این مرکز میتوانیم زرافه ها را لمس و به آنها غذا بدهیم. بعد از خداحافظی از زرافه ها به سمت مرکز فرهنگی بوماس میرویم. به مدت دو ساعت رقص و نمایش قبایل مختلف کنیا را تماشا میکنیم و بعد از آن نمونه ای از خانه های قبایل را به صورت مجزا میبینیم . بعد از صرف ناهار برای خرید به فروشگاه بزرگ گلوریا میرویم و سوغاتی هایی مثل چای و قهوه و ... میخریم. عصر به سمت فرودگاه جومو حرکت میکنیم و ساعت 19 نایروبی را ترک کرده و به سمت مومباسا پرواز میکنیم و شب را در هتل مومباسا می مانیم. 

 • 8

  تفریحات ساحلی در سواحل زیبای مومباسا

  بعد از صرف صبحانه و انجام تست pcr برای استراحت و لذت از تفریحات ساحلی در سواحل زیبای مومباسا راهی میشویم.

 • 9

  استراحت و تفریح در سواحل مومباسا

  پس از صرف صبحانه ، برای استراحت و تفریح در سواحل مومباسا راهی میشویم.همچنین گشت اختیاری در بافت قدیم مومباسا old town را نیز داریم.

 • 10

  بازگشت به تهران

  بعد از صرف صبحانه و استراحت و تفریحات ساحلی و گرفتن جواب تست pcr، به فرودگاه مومباسا رفته و پرواز ساعت 12:10 ظهر به سمت فرودگاه نایروبی  و از آنجا پرواز برگشت به تهران را آغاز خواهیم کرد.

 • 11

  رسیدن به تهران

  شب را در فرودگاه دبی استراحت میکنیم و ساعت 12:10 ظهر پرواز به تهران را آغاز می نماییم و حدود ساعت 15:00 به تهران می رسیم.

لوازم مورد نیاز

 • کارت شناسایی
 • کفش پیاده روی
 • وسایل نظافت شخصی
 • گذرنامه
 • 6 قطعه عکس
 • دارو های شخصی با نسخه

مدارک مورد نیاز

  1) اسکن پاسپورت 

  2) اسکن عکس رنگی با زمینه سفید

  3) پر کردن پرسشنامه برای ویزا

  4) گواهی واکسن تب زرد


اطلاعات سفر

تور کنیا، نکات مهم:

با توجه به ماهیت سفرهای طبی عت گردی مانند تور کنیا، امکان بروز تغییراتی در برنامه تور کنیا به صلاحدید راهنمای برنامه وجود خواهد داشت.

وعده غذایی طبق جدول زمانبندی تور میباشد و مابقی وعده ها(2 وعده ناهار + 2 وعده شام) به عهده مسافران گرامی است.

واکسن تب زرد در تور کنیا الزامی بوده و لازم است قبل از سفر حتما تزریق شود.

حمل و نقل تور کنیا در ماشین های سافاری استاندارد با سقف پاپ-آپ بوده تا بتوانیم بهترین نما را برای عکاسی و تماشا داشته باشیم.

در تور کنیا همه مسافران عزیز دارای صندلی کنار پنجره خواهد بود.

در تور کنیا رانندگان به زبان انگلیسی صحبت می کنند و اطلاعات کاملی از حیات وحش، گیاهان و فرهنگ مردم کنیا دارند.

در تمام ماشین های سافاری لوازمی مانند کتاب های حیات وحش، دوربین دو چشمی، جعبه کمک های اولیه، کیسه یخ و کپسول اطفاء حریق دارند.

آب معدنی نامحدود در هنگام سافاری در طی تور کنیا موجود است.

72 ساعت قبل از پرواز تست کرونا با هماهنگی آژانس و معرفی مکان مربوطه از تک تک مسافران گرفته میشود (هزینه تست کرونا به عهده مسافران عزیز میباشد)

برای دریافت اتاق سینگل میبایست هزینه مازاد پرداخت شود.

هزینه هایی که شامل تور نمی شوند:

• هزینه تست PCR در نایروبی به عهده مسافر میباشد.
هزینه های شارژ و خرید سیم کارت و اینترنت با مسافران عزیز می باشد.
رانندگان ماشین سافاری به ازای هر نفر روزی 3 دلار انعام دریافت می کنند.
نوشیدنی های غیر از آب شامل پکیج نمی باشد.

* 300 دلار + هزینه پرواز در هنگام ثبت نام و مابقی هزینه تا 1 هفته قبل از سفر می بایست پرداخت گردد.

قوانین و مقررات تور


نظرات

ثبت نظر