×

ویزای کانادا

ویزای کانادا:

کانادا یک از مناسب ترین کشورهای جهان، برای اقامت در کانادا، تحصیل در کانادا، کار، سفر و گردشگری است. اما برای سفر به کانادا، نیازمند اخذ ویزای کانادا خواهید بود. ویزای کانادا انواع مختلفی دارد که با توجه به شرایط خود، می توانید آن را دریافت کنید. با توجه به حجم بالای تقاضا برای اخذ ویزای کانادا، مقررات و قوانین بسیار سفت و سختی نیز از سوی دولت کانادا برای ورود شهروندان خارجی به خاک کانادا وضع شده است. اما اگر از شرایط اخذ ویزای کانادا برخوردار باشید و با مراحل گرفتن ویزای کانادا و مدارک مورد نیاز آن، آشنا باشید، می توان ویزای کانادا را اخذ کرد.


انواع ویزای کانادا:

ویزای توریستی کانادا: ویزای توریستی کانادا مخصوص افرادی است که هدف آنها از ورد به کانادا گردشگری و بازدید از این کشور است و تابعیت کانادا را نیز ندارند. سالانه گردشگران بسیاری با اخذ ویزای توریستی کانادا، وارد این کشور می شوند و از آن بازدید می کنند. نکته مهم در مورد ویزای توریستی کانادا این است که حداکثر مدت اقامت با ویزای توریستی کانادا ۶ ماه است و به دو صورت سینگل (Single) یا مولتی (Multiple/با اعتبار پنج ساله) صادر می‌شود.

ویزای تحصیلی کانادا: ویزای تحصیلی کانادا، برای افرادی که قصد تحصیل در مدارس، دانشگاه ها و سایر موسسات آموزش عالی کانادا را دارند صادر می شود. ویزای تحصیلی کانادا را می توان به صورت صورت ویزای دانش‌آموزی، دانشجوئی، فرصت مطالعاتی و ویزای همراه تحصیلی (والدین، همسر و فرزندان دانشجو) صادر می‌شود.

ویزای اقامت کانادا: ویزای اقامت کانادا برای افرادی که هدف آنها اقامت در کانادا است صادر می شود و بر دو نوع است: ویزای موقت و ویزای اقامت دائم.

ویزای کار کانادا: ویزای کار کانادا مخصوص افرادی است جهت کار و تجارت وارد این کشور می شوند. سالانه بیش از 150 هزار کارمند و کارگر خارجی با اخذ ویزای کار کانادا وارد این کشور می شوند.

ویزای ترانزیت کانادا: ویزای ترانزیت کانادا فقط برای افرادی صادر می شود که صرفا قصد عبور از خاک این کشور را دارند و افرادی نیز که مدت اقامت آنها در کانادا کمتر از 48 ساعت باشد، باید ویزای ترانزیت کانادا را اخذ کنند.


شرایط لازم جهت اخذ ویزای کانادا:

شهروندان ایرانی ای که قصد دریافت ویزای کانادا را دارند، باید شرایط زیر را برای افسر اداره مهاجرت کانادا اثبات نمایند:

1) تضمین خروج از خاک کانادا پس از اتمام مهلت ویزا

2) ارائه تضمین مالی به منظور تامین کلیه مخارج در طول مدت اقامت در خاک کانادا

3) ارائه تعهد مبنی بر عدم اشتغال یا تحصیل در مدت اقامت

4) عدم ایجاد خطر امنیتی برای دولت و شهروندان کانادا

5) عدم سوء پیشینه کیفری

6) ارائه گواهی سلامت

7) ارائه کلیه مدارک درخواستی از جانب افسر اداره مهاجرت


مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی کانادا:

1) مدارک شناسایی: مدارک شناسایی برای ویزای توریستی کانادا شامل گذرنامه دارای حداقل 7 ماه اعتبار، شناسنامه، کارت ملی، عکس، سند ازدواج (در صورت همراهی همسر)، رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند و تکمیل فرم اطلاعات فردی. لازم به ذکر است تمامی مدارک فارسی باید به انگلیسی ترجمه شوند.

2) مدارک مالی: این مدارک شامل نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش حساب متقاضی هستند.

3) مدارک شغلی: برای اخذ ویزای توریستی کانادا شامل گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی برای کارمندان و ترجمه “آگهی تاسیس”، “آگهی تغییرات” و آگهی تصمیمات” شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک شرکت و ریزپرینت چهار ماه آخر به لاتین برای کارفرمایان.


مراحل درخواست ویزای کانادا:

برای ثبت نام جهت دریافت ویزای کانادا، می توان از طریق مراجعه حضوری به سفارت کانادا و همچنین به صورت آنلاین اقدام کرد. در این مرحله، در خواست ویزا با ایجاد یک حساب کاربری شخصی در وبسایت رسمی سفارت کانادا و تکمیل فرم های ضروری لازم جهت ویزای کانادا شروع می شود. این فرم ها به زبان انگلیسی بوده و باید با دقت تمام تکمیل شوند؛ زیرا هرگونه اطلاعات غلط و یا اشتباه در وارد کردن اطلاعات لازم می تواند منجر به مردود شدن تقاضای شما شود. پس از این مرحله، نیازمند پرداخت هزینه های ویزا و انگشت نگاری خواهید بود. پس از اتمام موفقیت آمیز مراحل ذکر شده، برگه تائید درخواست به همراه شماره پیگیری و نامه انگشت‌نگاری (زمان مراجعه حضوری به سفارت) برای متقاضی صادر می‌شود. زمان ارسال نامه انگشت‌نگاری از چند ساعت تا چند روز متغیر است.

در تاریخ تعیین شده از سوی سفارت، متقاضی اخذ ویزای کانادا، بایستی با در دست داشتن مدارک لازم ویزای کانادا، در یکی از نزدیک ترین سفارت های کانادا در کشورهای مجاور، برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری حاضر شود. بعد از اتمام این مرحله، متقضای ویزا می تواند به کشور خود بازگشته، و منتظر اعلام نتیجه نهایی جهت ویزای کانادا باشد. این مرحله ممکن است از یک هفته تا دو ماه متغییر باشد. بعد از اعلام نتیجه نهایی و مشخص شدن آن، مسافر باید برای پیکاپ ویزا (تحویل پاسپورت)، مجددا به سفارت کانادا مراجعه کند.# عنوان نام فایل
درگاه پرداخت بانک ملت

درگاه پرداخت سامان کیش

درگاه پرداخت بانک پارسیان
ثبت درخواست
نظرات

ثبت نظر