یکی از شهرهای مهم و دیدنی  هند، «گوا» نام دارد. گوا، شهری است که ویترین گردشگری این کشور هم محسوب می شود چرا که یکی از زیباترین و پاکیزه ترین شهرهای هند به شمار می آید. طبیعت گوا با تپه های سرسبزش کنار رودهای فراخ با کشتزارهای برنج، نخل های فراوان و دیگر درختان گرمسیری جلوه بسیار زیبایی دارد. وسیع ترین سواحل و مراکز تفریحی ساحلی هند هم در گوا قرار دارد و این شهر سالانه از صدها هزار گردشگر داخلی و خارجی پذیرایی می کند و سواحل زیبا و گرم آن، توریست هایی که به دنبال مکانی برای آرامش و مناظر بکر هستند، به سمت خود جذب میکند.
شهر بندری و زیبای گوا در هند، برای گذراندن یک سفر تفریحی و لذت بردن از تعطیلات کم ندارد! گوا با ۳۷۳۲ کیلومتر مربع، ۳۶ ساحل  گرم و جذاب دارد و سواحل شمال گوا محبوب ترین سواحل این شهر محسوب میشن که مردم محلی و توریست ها بیشتر اقامت در این سواحل را ترجیح میدهند. دو سواحل جنوب گوا هم به دلیل آرامش و سکوتی که دارند در سال های اخیر طرفداران خاص خود را پیدا کرده اند و پذیرای گردشگران بسیاری از نقاط مختلف دنیا، بخصوص توریست های ایرانی هستند. اما گوا فقط  شامل سواحل درخشان آن نیست؛ گوا، دارای مراکز خریدی نیز بوده که میتوانید برای خرید سوغاتی و خرید کردن روی آنها حساب کنید. البته بیشتر این مراکز، محلی بوده و صنایع دستی مخصوص گوا را به مسافران عرضه می کنند. این شهر مملو از رودخانه ها، درختان نخل، صخره ها، جنگل ها و پل های چوبی است که زیبایی آنرا صد چندان می کند. در طول دوچرخه سواری می توانید از آب میوه های طبیعی مخصوص این منطقه بنوشید و از نسیم سایه درختان انبوه آن لذت ببرید.
قدمت شهر زیبا و بندری گوا به سیصد سال قبل از میلاد می‌رسد. بهترین سواحل و مراکز تفریحی کشور رنگارنگ هندوستان نیز در شهر بندری گوا واقع شده است. طبیعت این شهر ساحلی بسیار زیبا و سرسبز و جذاب است. نخل‌های بسیار به همراه سایر درختان گرمسیری در کنار شالیزارهای برنج و رودخانه‌های پر آب جلوه‌هایی روی‌اشی به این شهر بخشیده‌اند. سواحل گوا علاوه بر زیبایی‌های خاص خود از گرمای آفتاب در طول روز برخوردار هستند. اگر قصد سفر به گوا را داشتید، خوب است بدانید که بهترین زمان سفر به گوا، پاییز و زمستان بوده که دارای بهترین آب و هوا ممکن برای سفر می باشد و در این فصل توریست ها و گردشگران بسیاری از سراسر دنیا و از جمله ایران، به گوا سفر می کنند.