راهنمای سفر یک روزه استخرگاه

راهنمای سفر یک روزه استخرگاه
1399/09/20 گردشگری

راهنمای سفر یک روزه استخرگاه

استخرگاه یکی از روستاهای بسیار زبیای ایران است که در نزدیکی شهر رودبار قرار دارد. جاذبه‌های شهر رودبار تنها به سد سفید رود و منجیل ختم نمی گردد. روستای استخرگاه با طبیعتی بسیار مشابه کشورهای اروپایی همچون سوئیس یکی از نقاط دیدنی و نزدیک این شهر است که می‌توانید در تور استخرگاه امردادتور به دیدن این منطقه جذاب و بکر بروید. استخرگاه در 35 کیلومتری شهر رودبار و 75 کیلومتری رشت قرار گرفته و یکی از محبوب‌ترین دیدنی‌های این شهر در بین گردشگران محسوب می‌شود. این روستا دست نخورده و کوچک، در سرشماری سال 1390 تنها 176 نفر در غالب 46 خانوار سکنه داشته‌است. اهالی این روستا حرفه‌شان کشاورزی و دامداری و زبان گویششان دیلمی است.

استخرگاه به دلیل وجود دو استخر در روستا در دو بخش غربی و شرقی‌اش به این نام شهرت پیدا کرده‌است. استخری که در قسمت شرقی این منطقه قرار دارد، به عنوان ذخیره‌گاه آب زمین‌های کشاورزی روستای «دفراز» استفاده می‌گردد. با وجود این دو استخر بزرگ این روستا و روستاهای اطرافش همگی آباد هستند. یکی دیگر از دلایل شهرت این روستا علاوه بر زیبایی بی‌نظیرش، استفاده چند شرکت تبلیغاتی از این منطقه در جهت ساخت تیزرهای مختلف تبلیغاتی است. دلیل سوم نیز وجود یک کلبه چوبی 100 ساله با معماری سنتی و بسیار ویژه‌ در این منطقه است. روبروی این خانه یک استخر بزرگ وجود دارد که برخی دلیل نام گذاری استخرگاه را این خانه‌ی چوبی و استخر روبرویش می‌دانند.

چرا به استخرگاه باید سفر کرد؟

همهه‌ی ما در زندگی شهری درگیر کار و استرس و دغدغه‌های مختلف هستیم و به نوعی از طبیعت و انرژی مثبت آن دور مانده‌ایم، گذراندن زمانی در طبیعت به ما کمک خواهد کرد که با ذهنی آرام‌تر به کار و مشغله‌های زندگی شهری خود بپردازیم. استخرگاه روستای بی نظیر و با فضای بسیار زیبا و مه آلوش می‌تواند شما را با طبیعت و زیبایی‌های آن آشتی دهد. فضای مه آلودش، موقعیت بسیار مطلوب آن در دامنه کوه درفک، خلوت و بکر بودن روستا، هوای تمیز و عاری از هرگونه آلودگی، همگی از مزایای این روستای دیدنی هستند. علاوه براین، اگر اهل کوهنوردی هستید، می‌توانید به سمت شمال پیاده‌روی کرده و قله درفک را فتح کنید. این مسیر در بین کوهنوردان بسیار شهرت دارد. در مسیر صعود قله، کوهنوردان در روستای استخرگاه لحظه‌ای استراحت می‌کنند و سپس مسیرشان را ادامه می‌دهند.

تور استخرگاه

تور استخرگاه آرندتور یک سفر یک روزه است که فاصله چندانی تا تهران هم ندارد، این سفر مدت زمان زیادی را به خود اختصاص نمی‌دهد. درجه سختی تور استخرگاه  2 از 6 بوده، بنابراین سفر سختی نیست که شما را خسته و رنجور کند. دلیل نهایی که از همه مهم‌تر بوده، فضای بکر، منحصر به فرد و خلوتی است که شما در این سفر یک روزه از نزدیک تماشا کرده و از آن لذت می‌برید.

آرندتور در این سفر یک وعده صبحانه و یک میان وعده میزبان شما خواهد بود. بهتر است در این سفر از کفش مناسب برای پیاده‌روی استفاده کرده و یک کوله‌پشتی یک روزه و یک دست لباس گرم همراه خود داشته باشید.

برچسب ها:

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در میان بگذارید

اینجا دیده می شوید!

با ثبت نظر، انتقادات و پیشنهادات خود، در انتخاب دیگران سهیم باشید.
منو
بستن

برای نصب وب-اپلیکیشن بر روی دستگاه، به ترتیب زیر عمل کنید :

سیستم عامل Android


سیستم عامل iOS