لباس نو بر تن برج ایفل
1398/02/16 گردشگری

لباس نو بر تن برج ایفل

جالب است بدانید که هنگامی که برج ایفل در سال ۱۸۸۹ احداث می شد، بسیاری از مردم پاریس از این برج متنفر بودند و احساس بدی نسبت به آن داشتند. هر چند که باور این موضوع در حال حاضر کمی غیر ممکن و عجیب به نظر می‌رسد، اما اگر متوجه بشوید که این بنای تاریخی در ابتدا به رنگ قرمز بود، شاید بتوانید این احساس را درک کنید!
در ۱۲۹ سالی که از قدمت بانوی آهنین پاریس می گذرد، برج ایفل ۱۹ بار رنگ شده و اکنون که تصمیم گرفته شده که این بنای تاریخی را در اواخر امسال دوباره رنگ کنند، وزارت فرهنگ فرانسه و مقامات شهر پاریس به این موضوع فکر می‌کنند که آیا رنگ فلزی فعلی آن را حفظ کنند یا این که رنگ دیگری جای آن را می‌گیرد.
طبق گفته‌های گوستاو ایفل، مهندس عمران و معمار مشهور فرانسه، رنگ قرمز اصلی ای که روی این برج استفاده شد، محافظت از آن را در برابر زنگ‌زدگی آسان‌تر می‌کرده است. اما از زمان ساخت آن،برج ایفل به رنگ‌های قرمز اخرایی، زرد و چند طیف مختلف از رنگ قهوه‌ای در آمده است. زمانی هم سایه‌های رنگی روی این نما وجود داشت؛ گویی که این برج به آسمان می‌رسید.
صرف‌نظر از رنگی که وزارت فرهنگ انتخاب خواهد کرد، ۶۰ تن رنگ برای پوشش کل بانوی آهنین پاریس لازم است. کار رنگ‌آمیزی در ماه اکتبر آغاز خواهد شد و احتمالا سه سال طول خواهد کشید. این کار، بخشی از یک پروژه‌ی بلندمدت است. طی ۱۵ سال آینده، برج ایفل تحت بازسازی‌هایی به ارزش ۳۶۹ میلیون دلار (۳۰۰ میلیون یورو) قرار خواهد گرفت و یک دیوار شیشه‌ای ضد گلوله در اطراف این بنای تاریخی نصب خواهد شد.

برچسب ها: پاریس ایفل

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در میان بگذارید

اینجا دیده می شوید!

با ثبت نظر، انتقادات و پیشنهادات خود، در انتخاب دیگران سهیم باشید.
منو
بستن

برای نصب وب-اپلیکیشن بر روی دستگاه، به ترتیب زیر عمل کنید :

سیستم عامل Android


سیستم عامل iOS