نخجوان یکی از شهرهای جمهوری آذربایجان بوده و مرکز جمهوری خودمختار نخجوان محسوب می شود. شهر نخجوان آذربایجان از قدیمی ترین شهرهای کشور آذربایجان بوده و منابع معتبر تاریخ تاسیس آن را حدود ۱۵۰۰ قبل از میلاد نشان می‌دهند. فاصله نزدیک نخجوان با ایران باعث شده تا این شهر مقصد بسیاری از گردشگران ایرانی برای سفر و تفریح باشد.


نکته مهم برای سفر به نخجوان این است که برای ورود به منطقه‌ی نخجوان الزامی برای مراجعه به سفارت وجود ندارد و فقط با داشتن پاسپورت می‌توانید در مرز ایران و نخجوان درخواست ویزای ۱۵ روزه دهید. همچنین سفر به نخجوان، یکی از ارزان‌ترین و بهترین مقصدهای گردشگری و سفر به خارج از کشور به شمار می‌رود که هزینه های سفر به نخجوان از عهده‌ی بسیاری بر می‌آید.

از نکات جالب برای سفر به نخجوان این است که حتما نیازی نیست با هواپیما به نخجوان سفر کنید و می توانید به صورت زمینی و با اتوبوس یا خودروی شخصی از سفر به نخجوان لذت ببرید.

آب و هوای نخجوان:

نخجوان به دلیل نزدیکی با خط مرزی کشورمان ایران، آب و هوایی مشابه با استان‌های شمال غربی ایران دارد. اقلیم نیمه‌خشک قاره‌ای با زمستان‌های برفی کوتاه اما سرد و خنک و تابستان‌های طولانی خشک و بسیار گرم برای بسیاری از افرادی که به نخجوان سفر می کنند آشنا خواهد بود. پس هنگام سفر به نخجوان، فصل و زمانی که به این شهر انتخاب می کنید و پوشش مناسب با آب و هوای نخجوان را مدنظر داشته باشید.

اطلاعات عمومی از نخجوان:

نخجوان با ایران در حدود 30 دقیق اختلاف زمان دارد.

زبان رسمی نخجوان آذری است.

فارسی، دری و روسی از دیگر زبان های رایج در نخجوان است.

واحد پول نخجوان " مانات " آذربایجان نام دارد.

نوع برق شهری در نخجوان 230 ولت است.

پیش شماره کشور آذربایجان +994 و پیش شماره نخجوان 36 است. 

هزینه اقامت در نخجوان:

شهر نخجوان در آذربایجان هتل‌های زیاد و متنوعی ندارد، اما تعداد کم هتل های آن دلیلی بر عدم کیفیت آنها نبوده و هتل های نخجوان کیفیت خوبی را به مسافران خود ارائه می‌دهند. مشهورترین هتل نخجوان «هتل تبریز» بوده که در مرکز شهر نخجوان قرار دارد و امکانات مناسبی را برای راحتی حال مسافران فراهم آورده است. اگر در این هتل اقامت کنید، می‌توانید با پای پیاده از بسیاری از جاذبه‌های شهر همچون مقبره مومنه خاتون، قلعه قدیمی، مقبره نوح نبی و بازارهای شهر دیدن کنید.

اگر برای سفر به نخجوان ترغیب شده اید، با کلیک بر روی تور نخجوان از شرایط تور نخجوان و بهترین قیمت های آن آگاه شوید.