شهر زیبای وان ترکیه، از قدیمی ترین و تاریخی ترین شهرهای شرق ترکیه محسوب می شود و به عنوان بزرگترین شهر این منطقه نیز شناخته می شود. وان ترکیه به دلیل نزدیکی به کشورمان، همواره یکی از انتخاب های هموطنانمان برای سفرهای خارجی و تور خارجی بوده است. وان ترکیه که جمعیتی بالغ بر 361 هزار نفر دارد، در سال های اخیر میزبان گردشگران بسیاری از ایران و سایر نقاط جهان بوده است. ریشه این موضوع را می توان علاوه بر نزدیکی شهر وان به ایران و نزدیکی تاریخ و فرهنگ و هنر این شهر با کشورمان، در ارائه خدمات متنوع گردشگری مثل هتل و مراکز اقامتی متنوع، سیستم حمل و نقل مناسب، مهمان نوازی و سایر عوامل جستجو کرد. با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و نزدیکی تابستان و شروع تور وان، خوب است قبل از سفر به این شهر، اطلاعاتی از وان را به داشته باشیم. همراه ما باشید.


1) شهر وان جمعیتی برابر با ۳۶۱.۱۹۳ نفر دارد که اکثریت آن‌ها از مردمان کرد تشکیل شده است.

2) جالب است بدانید که یکی از دلایل شهرت شهر وان گربه های آن است. گربه‌های نژاد وان سفید و پشمالو هستند که یک‌ چشم آن‌ها زرد و چشم دیگر آبی است.

3) شهر وان مساجدی زیادی دارد که از مهمترین و مشهورترین آنها می توان به مسجد الیو، مسجد کایا، ایکیز کومبت اشاره کرد.

4) بزرگترین دریاچه ترکیه یعنی دریاچه وان بر اثر انفجار آتشفشان نمروت به وجود آمده و عمیق ترین دریاچه این کشور نیز محسوب می شود.

5) بلندترین کوه ترکیه، کوه آرارات هم در این منطقه وجود دارد که یکی از جاذبه‌های طبیعی ترکیه است.

6) در ۶۷ کیلومتری خساب در ترکیه، قلعه‌ای قدیمی و باشکوه وجود دارد که دیوارهای آن با آثار تاریخی تزئین شده‌اند.

برای اطلاع از شرایط سفر به وان، روی لینک تور وان کلیک کنید.