×

تور اتریش تورهای اتریش تابستان 98


لوازم مورد نیاز

 • وسایل شخصی
 • لباس مناسب فصل
 • داروهای ضروری
 • پاسپورت
 • دوربین عکاسی

مدارک مورد نیاز

  1) اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه ­های قبلی  

     الف) مدت اعتبار حداقل 6 ماه  از تاریخ ورود.

     ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.

  2) 6 قطعه عکس 4*6 رنگی ،  تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً  از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک ، گردی صورت کاملاً مشخص باشد،  حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با پاسپورت و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

  3) اصل شناسنامه به همراه کپی از کلیه صفحات آن.

  4) اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی ( ارائه گردش حساب و گواهی تمکن الزامیست و زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 20 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4  باشد.)

     الف) حساب های جاری: کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی

     ب) سپرده ­های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود

  * ارائه گردش حساب سود سپرده بلند مدت به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضاء بانک  

  * باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 500.000.000ريال باشد.

  5) اصل سند مالکیت.

  6) اصل  مدارک شغلی

     الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان ، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی

     ب) وکلا: پروانه وکالت.

     ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و  میزان حقوق دریافتی ، و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان.         

     د) بازنشسته­ ها: ارائه حکم بازنشستگی، ارائه آخرین فیش حقوقی.

     ه) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

     و) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات.

     ی) معلمان ، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

     ز) دانش آموزان، دانشجویان، ( اصل  نامة اشتغال به تحصیل )

  * جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامة اشتغال به تحصیل، ارائه اصل رضایت­نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می­باشد.

  7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی یکی از والدین  سفر می کنند رضایت­نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

  8) مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم­ های خانه ­دار.

  * حضور کلیه مسافرین جهت انگشت نگاری در سفارت الزامی می­باشد.

  * مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می­ماند.

  * چک رمزدار یا ضمانت­نامه بانکی حداقل به مبلغ 500،000،000 ريال در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت­ های بیشتر متعاقبا­ً اعلام می­گردد.  

  * کلیه مدارک نیاز به 2 سری کپی در برگۀ A4 دارند.

  لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می باشد.

اطلاعات سفر

اتریش:

کشور اتريش يکي از کشورهاي اروپاي غربي است. پايتخت اتریش وين است. اين کشور از شمال با کشور آلمان و جمهوري چک، از شرق با اسلوواکي و مجارستان، از جنوب با ايتاليا و اسلووني و از غرب با سوئيس و ليختنشتاين هم‌ مرز است. پيشتر در سرزمينهاي اسلامي، از جمله ايران، نام اين کشور را نَمْسا مي‌گفتند. نام اتريش از دوره شارلماني باقي‌ماند. اتريش تا ساليان درازي هويت سياسي مستقلي نداشت و در سده‌هاي ميانه بخشي از شاهنشاهي روم بشمار مي‌آمد. اتريش بعد از اتمام جنگ جهاني دوم در سال 1945 تاکنون يک جمهوري فدرال است. صدر اعظم و رئيس جمهور اين کشور توسط مردم انتخاب مي‌شود.

جمعيت اين کشور در سال 2007 ميلادي 8315000 نفر گزارش شد. شهرهاي مهم اتريش عبارت است از: (زالتسبورگ ، وين ، گراتس ، اينسبروک ، زالتسبورگ ، کلاگن‌فورت ، لينتس ، آيزن‌اشتات ، فيلاخ) و حدود 60 درصد اين کشور را رشته کوه‌هاي آلپ شرقي شامل مي‌شوند. اتريش دوازدهمين کشور ثروتمند جهان بر پايه سرانه توليد ناخالص داخلي است. تا دهه 1980 بسياري از صنايع بزرگ اتريش ملي شدند. با اين حال، در سال‌هاي اخير خصوصي‌سازي باعث کاهش بخش دولتي در سطحي قابل مقايسه با ديگر اقتصادهاي اروپايي شده است. به طور سنتي کشور آلمان مهمترين شريک تجاري اتریش بوده است که اين موضوع باعث شده است که نسبت به تغييرات سريع در اقتصاد آلمان آسيب‌ پذير شود.

قوانین و مقررات تور


نظرات

ثبت نظر