×

تور ازبکستان زمستان 1401

تور ازبکستان زمستان 1401
6 شب و 7 روز با تور ازبکستان

* نکته: تاریخ حرکت تور ازبکستان به زودی اعلام می گردد.

شروع قیمت از : به زودی...
جاذبه های سفر :

تور ازبکستان سفری متفاوت به کشوری متفاوت در قاره آسیا بوده که در این سفر از جاذبه هایی مانند بازدید میدان ریگستان (مدرسه شیرداری، مدرسه طلاکاری، مدرسه الغ بیگ)، بازدید از گور امیر، آرامگاه شاه زنده، مزار حضرت خضر، مسجد بی بی خانم، شهر سبز (زادگاه امیر تیمور)، بازدید از بافت تاریخی و باقیمانده کاخ خانه سفید، بازدید از ارگ بخارا، آرامگاه امیر اسماعیل سامانی، مسجد بالای حوض، چشمه ایوب، محله تاریخی و منار کلان، خرید سوغات، مدرسه دیوان بیگی، بنای تاریخی چهارمنار، محله لب حوض، ارگ تاریخی خیوه، آرامگاه پوریای ولی، بازار چارسو، میدان استقلال و تندیس تیمور، موزه امیرتیمور بازدید خواهیم داشت.

 تور ازبکستان زمستان 1401

برنامه روزانه سفر

 • 1

  روز اول

  روز اول:پرواز از تهران به تاشکند
  پرواز از تهران به تاشکند(مستقیم) با هواپیمایی زاگرس حدود 06:30 بامداد است که حدود ساعت 10:00صبح میرسد با فرض یک ساعت معطلی در فرودگاه حدود ساعت 11 صبح از فرودگاه خارج میشویم بعد از صرف نهار حدود ساعت 14:00 برای تحویل اتاق ها میرویم. بعد بسته به زمانمان به بازدید میدان امیر تیمور و موزه ملی ازبکستان و چهارسو بازار میرویم. و شام در رستوران خواهد بود.

 • 2

  روز دوم

  روز دوم:پرواز از تاشکند  به اورگنج و خیوه
  صبح زود بعد از صرف صبحانه به سمت فرودگاه رفته و با پرواز صبح به اورگنج میرویم. بعد با ماشین به خیوه رفته و از سایت جهانی ایچان قلعه بازدید میکنیم. ظهر نهار سنتی میل میکنیم و بعد از ظهر فرصتی خواهیم داشت برای ادامه گشت و گذار بخش های باقی مانده قلعه و البته وقت آزاد برای پرسه زنی های شخصی یا استراحت تا وقت شام.

 • 3

  روز سوم

  روز سوم: سفر از خیوه به بخارای شریف
  بعد از صبحانه با ماشین از طریق کویر قزل قوم به سمت بخارا حرکت میکنیم. در میان راه چند دقیقه ای در کنار آمو دریا یا جیهون توقف میکنیم. نهار را در یک کافه بین راهی در میانه بیابان، نوش جان میکنیم و غروب به بخارا میرسیم. اقامتمان در هتلی در محله لب حوض و در بافت قدیمی بخاراست. جایی که تا شام وقت آزاد داریم برای استراحت یا قدم زدن در حال و هوای بخارای نوروزی.

 • 4

  روز چهارم

  روز چهارم: گردش در بخارا
  بعد از صبحانه به بازدید آرامگاه امیر اسماعیل سامانی و چشمه ایوب و ارگ حکومتی و محله لب حوض میرویم. نهار، در خانه یکی از بخارایی ها، آش پلو بخارایی میخوریم و بعد از نهار از مسجد پای کلان، مدرسه میر عرب، مسجد مغاک عطاری و تاقی های بازار دیدن میکنیم و شب، شام در بخارا خواهد بود.

 • 5

  روز پنجم

  بعد از صبحانه بسته به وقتمان گشت و گذاری خواهیم داشت در دیدنی های اطراف بخارا مانند مجموعه زیارتی بهاالدین نقش بندی و کاخ ستاره ماه خاصه. بعد از صرف نهار در بخارا به سمت ایستگاه راه آهن میرویم تا با قطار تندرو به سمت سمرقند حرکت کنیم (03:55 تا 05:25)- در سمرقند به هتل رفته و بعد از شام پیاده گشتی در شهر خواهیم زد.

 • 6

  روز ششم

  روز ششم: گشت و گذار در سمرقند
  بعد از صبحانه، گشت و گذار سمرقندمان شروع میشود. اول از همه به میدان ریگستان میرویم تا مدارس سه گانه الوغ بیک تیموری و طللاکاری و شیردار را ببینیم. سپس پیاده برای بازدید مسجد بی بی خانم و بازار سیاب میرویم. نهار خوراک سنتی میخوریم و سپس برای بازدید از رصدخانه الغ بیک و مقبره دانیال نبی یا موزه افراسیاب خواهیم رفت.

 • 7

  روز هفتم

  روز هفتم: از سمرقند به تاشکند
  بعد از صبحانه اتاق های هتل را تحویل داده و هتل را ترک میکنیم و برای بازدید کارگاه کاغذ سازی به حومه سمرقند رهسپار میشویم. سپس به شهر باز میگردیم و از مجموعه شاه زند دیدن میکنیم و ظهر برای صرف نهار به رستورانی میرویم که تا ساعت 3:30 آنجا خواهیم بود و سپس به ایستگاه راه آهن رفته تا با قطار تندروی افراسیاب به تاشکند برسیم.(05:00 تا 07:10). بعد از رسیدن به تاشکند برنامه شام و اقامت در هتل راخواهیم داشت.

 • 8

  روز هشتم

  روز هشتم: پرواز از تاشکند به تهران
  حدود 8:00 صبح هتل را ترک کرده و به فرودگاه میرویم و با پرواز هواپیمایی زاگرس حدود ساعت 16:00 به کشور عزیزمان ایران برخواهیم گشت.

لوازم مورد نیاز

 • دوربین عکاسی
 • عینک آفتابی
 • پاسپورت
 • وسایل نظافت شخصی
 • داروهای ضروری
 • لباس مناسب فصل

مدارک مورد نیاز

  1) اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه

  2) 2قطعه عکس 6 در 4 رنگی با پس زمینه سفید

  3) بلیط هواپیما

  4) رزرو هتل به تعداد شبهای اقامت

اطلاعات سفر


قوانین و مقررات تور


نظرات

ثبت نظر