×

تور ترکیبی تاجیکستان و ازبکستان

تور ترکیبی تاجیکستان ازبکستان شهریور1402

9 شب و 10 روز در شهرهای زیبا دو کشور آسیای میانه

شروع قیمت از : 1700 دلار + پرواز
جاذبه های سفر :

بازدید از مجموعه تاریخی حصار شامل قلعه و کاروانسرا و مدرسه قدیمی، بازدید موزه ملی تاجیکستان، پارک بیرق (پرچم)، پیاده روی در پارک رودکی، بازدید از قسمتهای خارجی ساختمان کتابخانه ملی دوشنبه، مجسمه امیر اسماعیل سامانی، استراحت در چایخانه تاریخی راحت، بازدید از میدان ریگستان (مدرسه شیرداری، مدرسه طلاکاری، مدرسه الغ بیگ)، صرف نهار، بازدید از گور امیر، آرامگاه شاه زنده، مزار حضرت خضر، مسجد بی بی خانم، بازدید از ارگ بخارا، آرامگاه امیر اسماعیل سامانی، مسجد بالای حوض، چشمه ایوب، محله تاریخی و منار کلان، خرید سوغات، مدرسه دیوان بیگی، بنای تاریخی چهارمنار، محله لب حوض


برنامه روزانه سفر

 • 1

  شروع سفر از تاجیکستان، شهر دوشنبه

  از تهران با پرواز سامان ایر در ساعت 6:30 صبح به مقصد دوشنبه پرواز میکنیم و پس از رسیدن به شهر دوشنبه و انجام امور مرزی، گشت شهری کوتاهی خواهیم داشت و سپس به هتل رفته و استراحت میکنیم

 • 2

  گشت شهری دوشنبه

  بعد از صرف صبحانه در هتل، گشتمان را در شهر دوشنبه آغاز میکنیم و از بنای امیر اسماعیل سامانی،میدان نشان، کاخ ارباب، بازار محلی دوشنبه دیدن خواهیم کرد. پس از صرف ناهار به دیدن پارک شاعران و رودکی میرویم و عصر هنگام به هتل باز می گردیم.

 • 3

  حرکت به سمت پنجکنت

  پس از صرف صبحانه، حرکت از پنجکنت به سمت پنج رود، بازدید از آرامگاه رودکی، صرف ناهار در مسیر، بعد از ظهر به بازدید از بافت تاریخی و بازار پنجکنت خواهیم رفت و شب را در هتل شهر پنجکنت اقامت خواهیم داشت.

 • 4

  حرکت به سمت سمرقند

  حرکت از پنجکنت به سمت مرز سرزم و پس از رسیدن به مرز و انجام امور مرزی به سمت سمرقند ترانسفر میشویم.بعدظهر در گشت شهری سمرقند به دیدن میدان ریگستان قلب سمرقند(سه مدرسه)، مسجد و مجتمع بی بی خانم، آرامگاه گور امیر میرویم و سپس به سمت هتلمان در شهر سمرقند برای اقامت و استراحت میرویم.

 • 5

  گشت شهری سمرقند

  پس از صرف صبحانه در هتل روزمان را برای دیدن ادامه بازدید های سمرقند شروع خواهیم کرد که به دیدن مقبره شاه زنده یادبود ابن عباس، پسر عموی حضرت محمد و مجموعه پیچیده و بی نظیر معماری آن میرویم. پس از صرف ناهار و زمان آزاد در بازار ملی سمرقند که در آن شما می توانید سوغاتی و صنایع دستی خریداری کنید، شام را در رستوران محلی نوش جان خواهیم کرد. سپس برای استراحت به محل اقامتمان میرویم.

 • 6

  حرکت به سمت بخارا

  پس از صرف صبحانه در هتل به سمت بخارا حرکت میکنیم. پس از رسیدن به بخارا و صرف ناهار در شهر زیبای بخارا به سمت هتل محل اقامتمان میرویم تا پس از استراحتی کوتاه گشت شهری بخارا را شروع کنیم. در گشت شهری بخارا به دیدن معبد امیر اسماعیل سامانی، ارگ بخارا، مسجد جامع بخارا، مقبره چشم ایوب، مسجد حوض آبی، لب حوض، مناره کلان (بلند ترین مناره در آسیای مرکزی) میرویم. و شب را شهر زیبای بخارا اقامت خواهیم داشت.

 • 7

  گشت شهری بخارا

  پس از صرف صبحانه به ادامه ی گشت هایمان در شهر بخارا میپردازیم که شامل بازدید ازمقبره چهار منار و بناهای باقی مانده از روز قبل گشت می پردازیم. در گشت خارج از شهر بخارا به دیدن آرامگاه بها الدین نقشبندی، ستاره ماه خاصه و مجموعه چهاربکر میرویم و سپس وقت آزاد بای خرید خواهیم داشت. شام را در رستوران محلی نوش جان میکنیم و سپس برای اقامت به سمت هتل محل اقامتمان خواهیم رفت.

 • 8

  حرکت به سمت شهر سبز

  بعد از صرف صبحانه به سمت شهر سبز حرکت خواهیم کرد. پس از تحویل اتاق ها در هتل و استراحتی کوتاه در بعدظهر به دیدن بافت تاریخی شهرسبز که شامل کاخ آق سرای (قصر آک سرای)، گنبد سبز یا شاهرخ (شامل مدرسه و مسجد)، گنبد های سه گانه و مقبره ها، مخزن قدرت، گور تیمور، و گذر از بازار های چهارسو و حمام های تاریخی، صرف شام در رستوران و اقامت در هتل را خواهیم داشت.

 • 9

  حرکت به سمت تاشکند

  پس از صرف صبحانه، شهر سبز را به مقصد تاشکند ترک میکنیم. پس از رسیدن به تاشکند از بافت قدیمی و تاریخی تاشکند بازدید خواهیم کرد.

 • 10

  گشت شهری تاشکند

  پس از صرف صبحانه گشت شهری تاشکند را شروع میکنیم. از بازار چهارسو و مدرسه کوکلداش (امکان ورود به داخل مدرسه وجود ندارد و بازدید به صورت پیرامونی میباشد)، میدان استقلال و تندیس تیمور، موزه ملی تاشکند، موزه هنر های دستی بازدید خواهیم داشت. برای اقامت به محل اقامتمان خواهیم رفت.

لوازم مورد نیاز

 • کارت واکسن دیجیتال
 • پاسپورت

لوازم پیشنهادی

 • لباس مناسب فصل
 • پانچو
 • کفش مناسب طبیعت گردی

مدارک مورد نیاز

  اسکن پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار

  اسکن یک قطعه عکس 4*3

اطلاعات سفر


قوانین و مقررات تور


نظرات

ثبت نظر