×

تور روسیه (مسکو + سنت پترزبورگ) با پرواز ماهان

تور روسیه (مسکو + سنت پترزبورگ) با پرواز ماهان

3 شب مسکو + 4 شب سنت پترزبورگ

تاریخ سفر: ویژه 10 دی
 
 


شروع قیمت از : 75 دلار + 44.990.000 تومان
جاذبه های سفر :

بازدید مسکو از: بازدید از مجموعه میدان سرخ (کاخ کرملین، آتش جاویدان، نقطه سفر و...)، کلیسای جامع سنت باسیل،ایستگاه های تاریخی مترو مسکو،بازدید از خیابان نیکولسکایا، فروشگاه تاریخی گوم، مقبره لنین(نمای بیرونی)، باغ الکساندر، یادبود سرباز گمنام و مراسم تعویض پست نگهبان، کلیسای جامع مسیح منجی، پل پاتریاخ، بام مسکو (تپه وارابیف، تپه گنجشک ها)، گشت در خیابان آربات 

بازدید سنپترزبورگ از: داخل کلیسای کازان، خیابان زیبای نوسکی، میدان اسحاق و نمای بیرونی کلیسای اسحاق، جزیره واسیلی، رودخانه نوا، آشنایی با صنایع دستی روسی،محوطه قلعه پیتر و پائول(جزیره زایچی)، میدان کاخ، کاخ زمستانی، موزه بزرگ هرمیتاژ (دومین موزه بزرگ دنیا)

گشت های آپشنال: سیرک مسکو، رقص فولکوریک روسی، گالری ترتیاکف، تئاتر بُلشوی، میدان سُبُرنایا، موزه هنرهای زیبای پوشکین، پارک گورکی،، آسمان نمای، باغ الکساندر، تئاتر بولشوی، کیلومتر صفر، مجسمه مادر میهن ولگوگراد، میدان مانژ، بازدید از باله دریاچه قو اثر چایکوفسکی، کاخ کاترین، باغ پترهوف

نام هتل درجه هتل سرویس ها قیمت دو تخته قیمت یک تخته کودک(6-12) کودک(2-6)
Hilton Garden Hotel
Park Inn by Radisson Pribaltiyskaya
4
4
اقامت همراه با صبحانه
اقامت همراه با صبحانه
44,990,000  62,990,000  40,990,000  37,990,000 

مدارک مورد نیاز

    • پاسپورت با 7 ماه اعتبار 
    • کارت واسکن دیجیتال
    • دو قطعه عکس
    • فرم مشخصات مسافر

اطلاعات سفر

تور روسیه
کشور روسیه، با نام رسمی فدراسیون روسیه بزرگترین و پهناوترین کشور جهان بوده که در آسیا قرار دارد اما جزوه قاره اروپا محسوب میشود.
روسیه در شمالی ترین قسمت اروپا و شمال آسیا گسترده شده است. روسیه با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی و نیز با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد. روسیه با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی نیز مرز زمینی دارد. ماه های اردیبهشت تا مرداد گرم‌ترین ماه‌های سال در روسیه می باشند، و به همین علت روسیه در این ماهها میزبان گردشگران و توریست هایی زیادی می باشد که با تور روسیه برای تعطیلات و خوشگذرانی و بازدید از این کشور به آن سفر می کنند. اما اگر به برف و یخ هم علاقه‌ داشته باشید و هوای سرد و برف و باران مشکلی برای نداشته ‌باشند، زمستان‌های روسیه نیز فوق‌ و جذاب می باشند. دقیقا در روزهایی که برف سفید منظرهایی دیدنی و فوق ‌العاده را به وجود می آورند. روزهای پایانی آبان (بارشهای اولیه برف)، و ماه‌های بهمن و اسفند (آب شدن برف‌های زمستانی) برای سفر به روسیه چندان مناسب نیستند. در این روزها پیاده‌روی در خیابان‌ها تقریباً غیرممکن است و برف‌های آب شده به همه جا نفوذ می‌کنند.
کشور روسیه در سالهای اخیر به یکی از مقاصد گردشگری و توریستی و تفریحی در بین ایرانیان و سایر کشورها تبدیل شده است. در سفر به روسیه و با تور روسیه متوجه این موضوع خواهید شد که این کشور توانسته است تاریخ و فرهنگ و هنر و زندگی مدرن را به زیبایی به یکدیگر پیوند بدهد. قطعا شما نیز با دیدن عکس‌های زیبا و جذاب از جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر و بناهای تاریخی با شکوه روسیه، سفر به روسیه و تورهای روسیه که برای این سفر فراهم شده اند را جزئی از برنامه های خودتان قرار داده اید. نکنه قابل توجه در سفر با تور روسیه این است که روسیه آب و هوای بسیار متنوعی دارد. بخش شمالی کشور روسیه تغییرات فصلی زیادی را تحمل می کند. پهناور بودن کشور روسیه به همراه توپوگرافی متنوع روسیه باعث به وجود آمدن تغییرات منطقه ای بسیار متنوع و آب هوای متفاوت در نقاط مختلف روسیه می شود. شهر زیبای مسکو، پایتخت کشور روسیه آب و هوای مرطوب با زمستان های طولانی و سرد و همراه با یخبندان و تابستان هایی گرم و مرطوب و مطبوع را دارا است و هر ساله مسافران و گردشگران زیادی در فصل تابستان مسافر روسیه و تور روسیه می شوند. آب و هوای معمول شهر مسکو روسیه به راحتی می تواند به دو فصل تقسیم شود: گرم و سرد.

روسیه با داشتن شهرهایی مانند مسکو و سن­پترزبورگ با ظاهر اروپایی خود شناخته می­شود. این بخش قلب اروپایی روسیه است، و این شهرهای عالی و باستانی غالبا مورد توجه بسیاری از مهمانان در تور روسیه است. چیزهای بسیار بیشتری است که باید راجع به روسیه بدانید. روسیه که بزرگ­ترین کشور دنیاست، یک دهم مساحت زمین را اشغال کرده است. این کشور 11 منطقه­ ی زمانی در دو قاره (اروپا و آسیا) را به خود اختصاص داده و ساحل­ های مشرف به سه اقیانوس دارد (اقیانوس اطلس، اقیانوس آرام و قطب شمال). چشم­ انداز های روسیه از بیابان تا سواحل یخ زده، و از کوه­ های بلند تا باتلاق­ های عظیم متغیر است. بخش وسیعی از روسیه پوشیده از دشت­ های بدون درختی است که استپ نامیده می­شود. سیبری که سه چهارم روسیه را اشغال کرده، مملو از جنگل­ های پوشیده با درختان کاج است که تایگا نامیده می­شود.
روسیه حدود 100000 رودخانه دارد که بزرگ­ترین و قدرتمندترین رودخانه­ ی جهان نیز جزو آن­هاست. این کشور دریاچه های زیادی از جمله دو دریاچه­ ی بزرگ اروپا، لادوگا و اونگا را دارد.
حدود 120 قومیت در روسیه وجود دارد که به بیش از صد زبان مختلف صحبت می­کنند. تقریبا 80 درصد روس ­ها از اصل و نسب اسلاوها هستند که از 1500 سال پیش در این کشور وجود داشته است. تاتارها گروه­ قومی مهم دیگری هستند که با مهاجمان مغول و اوکراینی­ ها به این کشور آمدند.

طبیعت روسیه
بدیهی است که وسعت روسیه موجب شود که تعداد زیادی اکوسیستم و گونه­ های مختلف در آن وجود داشته باشد. جنگل­ ها، استپ­ ها و تندراها زیست­گاه بسیاری از گونه­ های نادر از جمله خرس های سیاه آسیایی، پلنگ­ های برفی، خرس­ های قطبی و پیکاها که پستانداران کوچکی شبیه به خرگوش هستند، است.
اولین پارک­ های ملی روسیه در قرن نوزدهم انتخاب شدند، اما آلودگی ­های غیرقانونی که دهه­ هاست این کشور را تهدید می­کند، بسیاری از مناطق وحشی این کشور را از بین برده ­اند. اخیرا یک درصد از مساحت روسیه به عنوان منطقه ­ی حفاظت شده انتخاب شده است که زاپو ودنیکس نام دارد.
ببر سیبری معروف­ترین گونه­ ی جانوری روسیه است که بزرگ­ترین گربه ­سان دنیاست. این گربه­ های بزرگ در معرض خطر که بومی جنگل­ های شرق روسیه هستند، نزدیک به 3متر طول (بدون در نظر گرفتن دم) و حدود 300 کیلوگرم وزن دارند.

مسکو
مسکو در مرکز بخش اروپایی روسیه که رودخانه­ های موسکوا و یاووزا از فلات مرکزی روسیه می­گذرد، قرار دارد و اکثر گردشگران در تور روسیه از این شهر بازدید میکنند. مسکو در قرن پانزدهم به عنوان پایتخت روسیه انتخاب شد. با تغییر پایتخت روسیه به سنت­پترزبورگ در سال 1712 این شهر به عنوان دومین پایتخت روسیه انتخاب شد. این شهر در سال 1918 مجددا پایتخت فدراسیون روسیه و از 1922 تا1991 پایتخت اتحاد جماهیر شوروی شد.
مسکو امروزی پایتخت فدراسیون روسیه و یکی از بزرگ­ترین شهرهای دنیاست. این شهر 1035 کیلومتر مربع مساحت و بیش از 5000 خیابان دارد. حدود 9 میلیون نفر همراه با بیش از سالانه 3 میلیون گردشگر و مهمان در این شهر زندگی میکنند. آب و هوا ی مسکو معتدل و دمای متوسط در جولای و آگوست +20 (25)°C ، و در دسامبر و ژانویه -10°C است. بدیهی است که به دلیل منطقه جغرافیایی، مسکو زمستان­های سرد و برفی دارد. مسکو شهری منحصر به فرد است که معماری ترکیب شده­ای از فرهنگ­ های شرقی و غربی را دارد. سنت­های ویسانتیوم که با معماری ایتالیایی، انگلیسی و کشورهای اروپای غربی هم­پوشانی دارد.
موزه­های مسکو گنجینه­ی ارزشمندی از جمله کلکسیون منحصر به فردی از هنر و وسایل فرهنگی روسی و خارجی را دارند. در حال حاضر بیش از 80 موزه در مسکو وجود دارد. معروف­ترین جاذبه های گردشگری مسکو عبارتند از:
کرملین که زیباترین و قدیمی­ترین سازه­ای است که بر روی یک تپه و در کنار رودخانه­ی موسکوا قرار دارد. کرملین همواره نمادی از قدرت و توانایی دولت روسیه بوده است که ایده­ ی ملی آن بر روی یک سنگ حک شده است. این کاخ در قدیمی­ ترین بخش شهر و در مرکز سیاسی، تاریخی و فرهنگی آن قرار دارد که عالی ­ترین قدرت­ های کشور در این منطقه هستند. کرملین نمونه­ های منحصر به فردی از هنر ریخته­ گری فلز روسیه مانند ناقوس تزار (قالب­گیری شده در 1735-1733 توسط پدر و پسر موتورینز) و توپ جنگی تزار (1586) را دارد. این کاخ چندین موزه نیز دارد.
زره­ پوش­ های دیوار قلعه ­ی کرملین یکی از قدیمی­ترین موزه­ های روسیه است. این موزه 500 سال پیش افتتاح شد. زره­ پوش­ ها در قرن پانزدهم برای حفاظت از غنائم تزار مورد استفاده قرار می­گرفتند. جواهرات ارزشمند و هنرهای کاربردی، اشیای طلایی و نقره­ای و غیره در این موزه به نمایش گذاشته شده­اند. میدان سرخ (به زبان روسی: «کراسنایا پلوشاد»)، اصلی­ترین میدان مسکو و روسیه است که همراه با کرملین مجموعه­ ی معماری هماهنگی را ایجاد کرده است. این میدان که آن را در تور روسیه خواهید دید شاهد بسیاری از وقایع تاریخی کشور روسیه بوده است. بخش شمالی میدان سرخ با ساختمان موزه ­ی تاریخ کشور احاطه شده است که در دهه های 1870 و 1880 بنا شد. در بخش شرقی میدان، مرکز خرید بزرگی قرار دارد که در سال 1893 ساخته شده است. میدان سرخ معروف به داشتن کلیسای جامع واسیلی است که با عنوان کلیسای جامع باسیل نیز شناخته می­شود. این کلیسا جلوه­ ای منحصر به فرد و زیبا دارد. 8 کلیسای ستونی از یک پایه­ ی یکسان ساخته شده و کلیسای نهم با برجی که مانند چادر است در وسط آن­ها قرار گرفته است. تزار ایوان دستور ساخت این کلیسا را برای یادبود تصرف کازان، پایتخت تاتار خانات، که با یورش­ های فراوان علیه روس­ ها آن­ها را از بین برد، صادر کرده بود. کلیسای جامع توسط بارما و پوستنیک که معمارانی روسی هستند، ساخته شده­اند.
بنای یادبود مینین و پوزارسکی، قهرمانان ملی روسیه، که داوطلبانه در سال 1612 از مردم حمایت کردند نیز در کنار این کلیسای جامع قرار دارد. سازنده­ ی این بنای یادبود مشهور، مارتوس، مجسمه ­ساز معروف روسی است.  در بخش مرکزی این میدان و نزدیک به دیوار کرملین، آرامگاه لنین در سال 1930 ساخته شد که به عنوان پروژه ­ی معمار مشهور شوروی، شوسو، شناخته می­شود.
متروی مسکو قدیمی ­ترین متروی جهان نیست اما تبدیل به جاذبه ای مهم در تور روسیه شده است. ایستگاه ­های مترو پذیرای اولین مسافران در سال 1935بودند. با این حال، سبک معماری و طراحی­ های وسیع آن عنوان «کاخ زیرزمینی» را شایسته­ ی آن ساخته است. تقریبا تمام ایستگاه­ های مترو با سنگ­ های طبیعی ساخته شده­ اند که ساختار و زیبایی خاصی را به آن­ها می­دهد. در حال حاضر بیش از 150 ایستگاه مترو در مسکو وجود دارد. ایستگاه­ های مترو توسط معماران، هنرمندان و مجسمه­ سازان مشهور روسی طراحی و اجرا شده است. استعداد فوق ­العاده و مهارت طراحی آن­ها نه تنها در تاسیسات حمل و نقل ایجاد کرده است، بلکه اثر هنری بی­ نظیری را در زیر زمین به وجود آورده است.

سنت ­پترزبورگ
سنت ­پترزبورگ در شمال شرقی روسیه قرار دارد و یکی از زیباترین شهرهای اروپاست. این شهر بسیار باشکوه یک پایتخت امپراتوری بوده است که به نظر می­رسد به عنوان یک بنای یادبود برای روزگاری که بر این شهر می­گذرد ساخته شده است.
سنت­ پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه (پس از مسکو) است. جمعیت آن حدود 5 میلیون نفر است. این شهر نقش مهمی در تاریخ روسیه دارد. سنت ­پترزبورگ که در سال 1703 توسط پتر کبیر ساخته شده است، برای دو قرن پایتخت امپراتوری روسیه بوده است (1712-1918). این شهر صحنه­ ی انقلاب فوریه و اکتبر در سال 1917 بوده است و در جنگ جهانی دوم محاصره شده بود. شهر مدرن سنت­ پترزبورگ امروزه به عنوان مرکز فرهنگی و صنعتی و یکی از بزرگ­ترین بندرهای ملی شناخته می­شود.
سنت ­پترزبورگ در دلتای رودخانه ­ی نوا قرار دارد که این رودخانه به خلیج فنلاند می­ریزد. این شهر پیش از این در حدود 100 جزیره و دلتا پراکنده بود. مناطق باتلاقی و کم ارتفاع شهر، آن را مستعد سیل کرده­ اند. کانال­ ها و مسیرهای طبیعی زهکشی را انجام می­دهند که سنت­ پترزبورگ را به شهری پر از آب­راه و پل تبدیل کرده است. 
تاثیر دریا بر تغییر آب و هوای سنت ­پترزبورگ واضح است. دمای میانگین فوریه -8°C، و میانگین دمای جولای +18°C است.
سنت­ پترزبورگ معماری غنی و قابل توجهی دارد. هرمیتاژ سنت ­پترزبورگ یکی از بزرگ­ترین موزه­ های دنیاست که در سال 1764 توسط کاترین کبیر تاسیس شده است. هرمیتاژ امروزی چندین ساختمان دارد که شامل فرهنگ ماقبل تاریخ، دنیای عتیقه، فرهنگ شرقی، تاریخ فرهنگ روسیه (از جمله فضای داخلی کاخ و گالری 1812)، سکه شناسی و هنر اروپای غربی است که کارهای معروف لئوناردو داوینچی، رافائل، تیتان، جیورجین، ولازکس، موریلو، روبن، ون دیک، هالز، گیانزبورگ، پوسین، واتئو، مونت، رنویر، سزان، پیکاسو، ماتیس و بسیاری از هنرمندان دیگر را در کنار مجسمه­ های میکل­آنژ، رودین و غیره به معرض نمایش گذاشته است.

سوچی
سوچی با داشتن کوه­ های قفقاز به عنوان مقصد اصلی تفریح روسیه در دریای سیاه محسوب می­شود. این شهر با داشن آب و هوای نیمه­ گرمسیری، دریای گرم و مجموعه­ های اقامتی تفریحی مدرن سران کشور، گردشگران و روس­ ها را به خود جذب می­کند. سوچی ده­ ها هتل، مرکز گردشگری و اردوگاه و بیش از 50 آسایشگاه دارد. آبشارها، چشم ­اندازهای مرتفع، چشمه ­های آب معدنی و مناطق دیدنی کوهستانی زیادی برای لذت بردن از سوچی وجود دارد.

راه آهن سراسری که از سیبری میگذرد
نام این راه آهن به روسی «ترانس­سیبریسکایا مجیسترال» است که طولانی­ ترین سیستم ریلی روسیه است و از مسکو تا شرق ولادیدوستوک به طول 198/9 کیلومتر یا (فراتر از ولادیدوستوک) به طول 446/9 کیلومتر تا بندر خانودکا امتداد یافته است. این راه آهن اهمیت زیادی در تاریخ اقتصادی، نظامی و امپراتوری روسیه و اتحاد جماهیر شوروی دارد.
راه آهن گذرنده از سیبری روش خوبی برای دیدن این کشور عظیم است. امروزه سفر ریلی از مسکو تا ناخودکا حدود 8 روز طول می­کشد که از جنگل­ های درخت غان و کاج، و استپ­ها و شهرک ­های وسیع عبور می­کند. زندگی در قطاری که بر روی ریل حرکت می­کند واقعا جذاب است. این مسیر از دریاچه­ بایکال سیبری عبور می­کند که بزرگی آن به اندازه­ کشور بلژیک است و تنها دریاچه­ آب شیرین دنیاست. شهر اولان-اود مرکز بودیسم کشور است. کسانی که در سفر خود متوقف شوند و رژه­ ها و درختان و شهرهای مختلف را ببینند تجربه ­ای فراموش نشدنی خواهند داشت.

حمل و نقل، زبان، ارز در تور روسیه
امروزه حمل و نقل ریلی پیشرفته­ ترین روش جابجایی در روسیه است. سفر با ماشین راحت نیست زیرا کشور بسیار پهناور است و امنیت و توسعه­ ناکافی در مسیر جاده ­ای آن وجود دارد. حمل و نقل هوایی بین نواحی مختلف نیز بسیار محدود است. تنها می­توانید از مسکو به شهرهای مهم روسیه بروید و امکان سفر هوایی به سایر شهرها وجود ندارد.
مشکل اصلی این کشور زبان است. زبان روسی بر اساس سیریلیک است که خواندن و حتی پیش­بینی منظور متون روسی برای اکثر گردشگران بسیار دشوار است. استفاده از نشانه­ ها برای انتقال مفهوم در روسیه رایج نیست اما وضعیت این کشور به مرور در حال تغییر است.
علاوه بر این، افراد کمی خارج از مسکو و سنت­پترزبورگ می­توانند انگلیسی صحبت کنند و به همین دلیل تجربه سفر به روسیه با تور روسیه بهتر از سفر انفرادی به روسیه است. البته در تمامی مدارس روسیه انگلیسی تدریس می­شود. در برخی از مناطق روسیه، افراد محلی به زبان و لهجه­ خاص آن منطقه صحبت می­کنند که دشوار است. برای مثال در باسکریا، جمهوری­ های قفقاز، بخش شمالی روسیه، بوریاتیا و بخش­ های مرکزی جمهوری ملی روسیه، این تفاوت در نحوه­ صحبت در مناطق روستایی کاملا مشهود است.
ارز فدراسیون روسیه روبل روسیه است. استفاده از سایر ارزها تقریبا غیرممکن است. تنها حمل و نقل مسافرانی که حتما باید از مرز عبور کنند و برخی از شرکت­ ها که خدمات گردشگری و محصولانی را به مراکز بزرگ توریسی ارائه می­دهند از این قضیه مستثنی هستند. تبدیل ارز در مسکو، سنت­پترزبورگ و سایر شهرهای روسیه (به خصوص اگر بخواهید روبل بخرید) آسان است. این خدمات تقریبا در تمام بانک­ های روسیه ارائه می­شود.

قوانین و مقررات تور

ترتیب اقامت در مسکو و یا سنت پترزبورگ بستگی به وضعیت آب و هوا دارد.
توجه : احتمال تغییر ترتیب گشت های شهری وجود دارد.

نظرات

ثبت نظر