×

تور سوئیس نوروز 1403

تور اسپانیا سوئیس
نوروز 1403
4 شب بارسلون + 4 شب زوریخ

تاریخ های اجرا تور  ترکیبی اسپانیا سوئیس : 3 فروردین

نکته: تور سوئیس می تواند به صورت ترکیبی با سایر تورهای اروپایی برگزار شود.
شروع قیمت از : 2690 یورو +پرواز
جاذبه های سفر :

تور سوئیس سفری است به یادمادنی به یکی از زیباترین کشورهای اروپا همراه با بازدید از مکانهایی چون دریاچه لمان، زوریخ، کوهستان پیلاتس، دریاچه ثون، بالنبرگ، موزه ملی سوییس و ... که سفری جذاب و به یادماندنی را برای شما رقم خواهد زد.

تور سوئیس نوروز 1403

برنامه روزانه سفر

 • 1

  رسیدن به زوریخ

  پروازمان را از تهران به مقصد استانبول آغاز میکنیم و پس از توقف و تعویض هواپیما، به سمت سوئیس شهر زوریخ مسیرمان را ادامه میدهیم و پس از رسیدن به زوریخ پایتخت سوئیس و انجام ترانسفر فرودگاهی، برای تحویل اتاق هایمان به هتل میرویم

 • 2

  گشت شهری زوریخ

  پس از صرف صبحانه، به همراه لیدر اختصاصی برای گشت شهری زوریخ آماده میشویم و از کلیسای فرومونتر، موزه ی فیفا، بافت قدیمی شهر زوریخ، آبشار راین بازدید میکنیم و سپس به هتل بازمیگردیم

 • 3

  گشت شهری پیاده

  پس از صرف صبحانه در هتل به همراه تورلیدر، گشت شهری پیاده در زوریخ را خواهیم داشت

 • 4

  روز آزاد

   پس از صرف صبحانه، مسافرین وقت آزاد در اختیار دارند و میتواندد با هماهنگی تور لیدر از گشت آپشنال شهر لوسرن سوئیس استفاده کنند و یا به گشت و گدار و خرید در شهر زوریخ بپردازند 

 • 5

  حرکت به سمت لوگانو

  پس از صرف صبحانه و تحویل اتاق به همراه تور لیدر از زوریخ به سمت شهر بعدی، لوگانو حرکت میکنیم و به هتل مورد اقامت در لوگانومیرسیم و استراحت میکنیم و از  زمان آزاد برای گشت وگذار استفاده میکنیم

 • 6

  گشت شهری لوگانو

   پس از صرف صبحانه به همراه تور لیدر، گشت شهری پیاده شهر لوگانو رو خواهیم داشت و از گشت و گذار و بازدید جاذبه های شهر لذت میبریم 

 • 7

  اتمام تور

  پس از صرف صبحانه و تحویل اتاقها آماده ترانسفر به فرودگاه و بازگشت به ایران میشویم 

لوازم مورد نیاز

 • وسایل شخصی
 • لباس مناسب فصل
 • داروهای ضروری
 • پاسپورت
 • دوربین عکاسی

مدارک مورد نیاز

  مدارک لازم جهت ویزای توریستی کشور های حوزه شنگن
  کلیه مدارکی که ذکر می شود نیاز به ترجمه انگلیسی دارند، بدون نیاز به تاییدیه دادگستری و امور خارجه

  1- اصل گذرنامه امضا شده با حد اقل شش ما اعتبار از زمان برگشت تور

  2- دو قطعه عکس 3/5 * 4/5 رنگی تمام رخ، زمینه سفید، کاملا از رو به رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملا مشخص و 70 تا 80 درصد از کل عکس چهره فرد باشد و حد اکثر برای شش ماه اخیر (عکس مورد نظر با عکس گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد)

  3- اصل و ترجمه تمام صفحه های شناسنامه متقاضی و همراهان

  4- اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک فقط به زبان انگلیسی (زمان صدور گواهی حساب بانکی حد اکثر یک هفته قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و پرینت مورد نظر در کاغذ سایز استاندارد باشد)

  الف) حساب های جاری: کارکرد شش ماهه اخیر به زبان انگلیسی

  ب) گواهی تمکن مالی به زبان انگلیسی برای سپرده های بانکی به همراه گردش حساب شش ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک ، همراه با مهر شعبه و امضای بانک. باید حد اقل موجوری حساب یا سپرده برای هر نفر 1/000/000/000 ریال معادل صد میلیون تومان باشد.

  5- اصل و ترجمه سند مالکیت

  6- اصل و ترجمه مدارک شغلی:

  الف- پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه سه فیش آخر حقوقی از محل کار، پروانه دائم پزشکی و کارت نظام پزشکی، در صورت دارا بودن سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان.

  ب- وکلا: پروانه وکالت

  ج- مشاغل دولتی: حکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت زمان اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی،سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان و سه فیش حقوقی آخر.

  د- مشاغل غیر دولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه سه فیش آخر حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان، قرارداد کاری

  ه- بازنشسته: ارائه حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی و سه فیش حقوقی آخر

  و- خویش فرما: جواز کسب، فیش آخرین پرداخت مالیات، آخرین آگهی تغییرات، معرفی نامه از اتحادیه

  ز- معلمان، استاید و هیات علمی دانشگاه ها: اصل حکم کارگزینی و گواهی اشتغال به کار به همراه سه فیش حقوقی آخرو سابقه بیمه تامین اجتماعیبا مهر سازمان و کارت پرسنلی

  ح- دانش آموزان، دانشجویان: اصل و ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل. جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت نامه کتبی از مدیر مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است.

  7- برای فرزندان کمتر از 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آنها سفر می کنند رضایت نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی با تاییدیه دادگستری و امور خارجه دارد.

  8- کپی مدارک شغلی سرپرست برای دیگر اعضای خانواده

  ورودی سفارت:

  از 2 تا 6 سال: 50 یورو   6 تا 12 سال 85 یورو   12 سال به بالا: 105 یورو

  حضور کلیه مسافران برای انگشت نگاری (بجز افراد کمتر از 12 سال) در مرکز انگشت نگاری وی- اف-اس الزامی می باشد

  اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر نزد آژانس باقی می ماند

  چک رمز دار یا ضمانت نامه بانکی حد اقل به مبلغ 2/000/000/000 ریال به ازای هر مسافر در وجه آژانس هواپیمایی آرندگشت امرداد جهت ضمانت بازگشت از سفر ضروری است که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت بیشتر متعاقبا اعلام می گردد.

  لازم به ذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر درخواست شود که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می باشد

اطلاعات سفر

تور سوئیس
کنفدراسيون سوئيس يکي از کشورهای اروپای غربی است که شهرت جهانيش را مديون امنيت، ساعت و بانک‌های مشهورش است. سوئيس با کشورهای آلمان، فرانسه، ايتاليا، اتريش و ليختن‌اشتاين همسايه است. بر اساس آمارهای بانک جهانی در سال 2007 ميلادی سوئیس پنجمين کشور ثروتمند جهان است. کشور سوئیس از سال 1815 در هيچ جنگي شرکت نکرد و در طول هر دو جنگ جهاني بي‌طرف بود. سوئيس مقر بسياری از سازمان‌ها و ارگان‌های بين‌المللی مانند صليب سرخ، سازمان تجارت جهانی و يکي از دو دفتر اروپايی سازمان ملل متحد است. سوئيس کشور کوچکی است که نيمه جنوبی آن را کوه‌هاي آلپ اشغال کرده‌اند. وجود اين کوه‌ها و برف فراوان در زمستان‌های آن سبب شده پيست‌های اسکي سوئيس مشهور باشد. پايتخت سوئیس شهر برن ميباشد. سوئيس کشوری سرسبز و حاصلخيز با جاذبه هاي طبيعي بينظير و کوهستان هاي خيره کننده و درياچه هاي زيباست. علاوه بر جذابيت هاي سوئيس که آن را تبديل به مقصد اصلي گردشگري اروپا کرده، سوئیس به عنوان کشوری که پنير و شکلاتهای خوب، مناظر دل انگيز و شبکه حمل و نقل عمومی عالی دارد، معروف است.

برن پايتخت و چهارمين شهر پر جمعيت سوئيس است. زبان رسمي برن، آلماني است، اما زبان گفتاري اصلي گويش آلمانيک (آلماني با لهجه سوئيسي) ميباشد. در سال 1983، شهر قديمي و تاريخي برن به عنوان ميراث جهاني يونسکو به ثبت رسيد و از نظر کيفيت زندگي در رده ده شهر برتر جهان قرار گرفته است. برن علاوه بر اينکه پايتخت سوئيس است، يکي از معروفترين و شناخته شده ترين مقاصد گردشگری محسوب ميشود. اگر ميخواهيد به جايي برويد که مناظر دلفريب و جاذبه هاي سحر انگيز داشته باشد، به برن سفر کنيد.

گردشگری در سوئیس
تور سوئیس بدون شک و قطعا یکی از به یاد‌ماندنی‌ترین و شیرین ترین تجربیات زندگی شما در طول عمرتان و در سفر خواهد بود. سوئیس که به خاطر زیبایی‌ها و جذابیت های نفس‌گیر و بی نظیر، و محیط آرامش بخشش در جهان شهرت دارد به داشتن چشم‌انداز‌های زیبا و کم نظیرهمانند کوه‌های سر‌به‌ فلک کشیده و دریاچه‌ها و رودخانه‌های فوق‌العاده می‌بالد. اما این تمام آن چیزی نیست که در تور سوئیس انتظار شما را می‌کشد. گردشگران و توریست های زیادی از سراسر این کره‌ی خاکی برای دیدن زیبایی‌های طبیعی و سایر جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر و تکرار نشدنی سوئیس  این کشور زیبا و محبوب سفر می‌کنند. برخی از جاذبه های دیدنی سوئیس عبارتند از: کوه پیلاتوس، فواره ژنو، شهر گریندلوالد، آبشار راین، پل چپل، قلعه چیلون و ... .

موقعیت جغرافیایی سوئیس
سوئیس کشور کوهستانی کوچکی است در اروپای مرکزی. این کشور محصور در خشکی تقریباً به اندازة نیوجرسی است و میان فرانسه و ایتالیا قرار گرفته. و با اتریش، آلمان و لیختن‌اشتاین نیز هم‌مرز است. اکثر جمعیت آن در فلاتی زندگی می‌کنند که از جنوب به ارتفاعات آلپ و از شمال به کوه‌های ژورا ختم می‌شود. ناحیة کوهستانی جنوب جمعیت پراکنده‌ای دارد.

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. این کشور بابت ساعت‌هایش خیلی معروف است. سوئیس زبان رسمی واحدی ندارد و مردم به یکی از چند زبان آلمانی، فرانسوی و ایتالیاییِ حرف می‌زنند.

طبیعت سوئیس
کوه‌های آلپ سوئیس مرتفع‌اند و پوشیده از برف و اکثرشان بلندتر از 4000 مترند. مشهورترین قله ماترهورن است به بلندی 4478 متر، ولی بلندترین قله دوفورش‌پتیسِ 4634 متری است. یخرودهای آلپ سوئیس در 40 سال گذشته مقدار زیادی از پوشش برف خود را از دست داده‌اند که این می‌تواند با تغییرات آب‌وهوای جهان مرتبط باشد. ذوب شدن سریع یخرودها می‌تواند در روستاهای پایین‌دست سیل به راه بیندازد.
اکثر حیوانات سوئیس در کوهستان‌ها زندگی می‌کنند. آیبکس، گونه‌ای از بز کوهی، را در اوایل دهة 1800 تا آستانة انقراض شکار کردند. از آن به بعد دوباره به این گونه توجه شده و اکنون بیش از 15000 رأس آیبکس در آلپ سوئیس زندگی می‌کنند. راهپیمایان ممکن است با شاموآ، گونة دیگری از بزسانان، و مارموت هم مواجه شوند. جنگل‌های سوئیس سکونتگاه گوزن، خرگوش، روباه، گورکن، سنجاب و گونه‌های پرندگان پرشماری نیز هستند. 

سوئیس در سال 1291 به صورت اتحادیه‌ای از سه کشور شکل گرفت و در سال 1815 کشور مستقلی شد. قانون اساسی آن، که در سال 1848 تصویب شد، اجازه نمی‌دهد که نیروهای نظامی‌اش برای جنگ‌های خارجی فرستاده شوند. این کشور در درگیری‌های اطراف جهان، از جمله در هر دو جنگ جهانی، بی‌طرف بوده است. سوئیس تا سال 2002 عضو سازمان ملل متحد نبود، و عضو اتحادیة اروپا هم نیست.

بهترین زمان سفر به سوئیس
سوییس مقصدی برای تمام سال است و شما باید سفرتان را بر اساس انواع فعالیت‌هایی که می‌خواهید ازشان لذت ببرید برنامه‌ریزی کنید.
ژوئن تا سپتامبر (تابستان) با کلّی درخشش آفتاب و باران اندک مواجه می‌شوید که آن را به زمان عالی پیاده‌روی در کوهستان‌ها و گشت زدن در شهرهای بزرگتر تبدیل می‌کند.
از نوامبر تا مارس (زمستان) هوای سوئیس سرد است با برف فراوان، که برای آنهایی که می‌خواهند در ورزش‌های زمستانی مثل اسکی کردن شرکت کنند ایدئال است. این موقع برای بازدید کردن از برخی روستاهای کوچکتر در حاشیة آلپ به دلیل حال و هوای شاد و مناظر تماشایی‌شان نیز وقت خوبی است.

مهم‌ترین جاذبه‌های سوئیس

ماترهورن – نماد سوئیس 
ماترهورن و سوییس با هم پیوندی ناگسستنی دارند. گفته می‌شود این کوه تندیس‌وار هرمی‌شکل، که صعود از آن بسیار دشوار است، بیشتر از هر کوه دیگری در جهان مورد عکسبرداری واقع شده است. کلاین-ماترهورن («ماترهورن کوچک»)، که با قطار کابلی می‌توان به آن رفت، کنار ماترهورن آرمیده.
اولین صعود به ماترهورن در سال 1865، که به قیمت جان چهار نفر از هفت آلپ‌نورد تمام شد، منطقه را (که تا آن زمان دور افتاده بود) برای همیشه تغییر داد. ماترهورن شهرت جهانی یافت، و کوهنوردان بلندپرواز برای صعود به آن مشتاق شدند.
حتی امروزه بالا رفتن از ماترهورن بسیار چالش‌برانگیز است و فقط کوهنوردان ماهر با تجهیزات عالی و راهنمایان لایق می‌توانند به آن دست یابند. در ارتفاع 3260 متر و در کوهپایة محبوب‌ترین مسیر آن هورنلی هات قرار دارد که محل کمپ اصلی ماترهورن است (که در سال 2015 پس از بازسازی کامل بازگشایی شد) و اقامتگاه کوه ماترهورن به حساب می‌آید.
از روی کلاین-ماترهورن (بهشت ماترهورن)، که فقط گردنه و یخرود تئودول آن را از ماترهورن جدا کرده‌اند، می‌شود به تصویرشده‌ترین کوه جهان چشم‌انداز بی‌نظیری داشت. بازدیدکنندگان می‌توانند در [تفریحگاه] زِرمات سوار واگن‌های کابلی هوایی شوند. ایستگاه کوه در ارتفاع 3820 متری بالای سطح دریا مرتفع‌ ترین ایستگاه واگن کابلی آلپ است.

آبشار راین سوئیس
ایستادن بر فراز بزرگترین آبشار اروپا در تور سوئیس، و حس کردن غرش و لرزش آب روی کل بدن‌ را می‌توان در آبشار راین در نزدیکی شاف‌هاوزِن تجربه کرد. با کشتی می‌توان به قلعه‌ها، حوزة آبریز آبشار راین و حتی صخرة سترگ وسط آبشار دست یافت.
به دلیل جابجایی‌های زمین‌ ساختی عصر یخبندان، رودخانة راین بیش از 15000 سال قبل به‌ناچار وارد بستر تازه‌ای شد. در این نقطة عطف، که گچ سخت به ریگ نرم تبدیل شد، آبشار راین پدید آمد. در پهنه‌ای 150 متری، چندصد متر مکعب آب با سرعت 23 متر بر ثانیه به اعماق می‌ریزند.
در وسط آبشار، صخرة سترگی قرار گرفته که عناصر فرساینده را هزاران سال تاب آورده. در طبیعت‌گردی‌های گروهی که در تور سوئیس به آبشار راین انجام می‌شود میتوان به این صخره رسید و طبیعت‌ فوق العاده آن را از نزدیک مشاهده کرد. دقیقاً در وسط آبشار، بازدیدکنندگان روی سکوهایی می‌ایستند که بیرون زده‌اند و تا حدودی بر فراز راین معلق‌اند. با قایق‌های درون رودخانه می‌توان به کاخ‌های وُرت و لاوفِن رفت، و بازدیدکنندگان خیلی نترس هم می‌توانند کانو (قایق سواری) اجاره کنند.

قوانین و مقررات تور

 توجه داشته باشید کلیه اتاق های 3 تخته، همان اتاق دو تخته است که تخت سوم بصورت موقت (کاناپه، مبل تخت خواب شو) در اتاق درنظر گرفته میشود

تمامی مسافران باید در تاریخ و زمان تعیین شده جهت انگشت نگاری در دفتر انگشت نگاری حاضر شوند

مسئولیت کنترل گذرنامه از جهت تاریخ اعتبار و تعداد صفحات خالی موجود و هرگونه ممنوعیت خروج از کشور به عهده مسافر میباشد

ارائه ضمانت نامه بازگشت برای هرنفر در قالب ضمانت نامه مهر بانکی یک هفته قبل از شروع سفر الزامی می باشد

هزینه ورودی سفارت، عوارض خروج از کشور، گشت های آپشنال، ترجمه مدارک، ورودی اماکن دیدنی و ناهار و شام برعهده خود مسافر میباشد

احتمال جابجایی در برنامه گشتها در موقعیت خاص بنابه صلاحدید لیدر وجود دارد

تورهای مرتبط

نظرات

ثبت نظر