×

تور قزاقستان تابستان 1401

تور قزاقستان تابستان 1401
تور قزاقستان سفری ماجراجویانه به آسیای میانه
7 شب و 8 روز

* نکته: تاریخ حرکت تور قزاقستان، به زودی اعلام می گردد.

شروع قیمت از : به زودی...
جاذبه های سفر :

تور قزاقستان سفری ماجراجویانه و متفاوت به آسیای میانه خواهد بود. در تور قزاقستان-قرقیزستان با یکدیگر همسفر خواهیم شد برای بازدید از اوش بازار بیشکک، مرکز شهر بیشکک، دریاچه سنگ کول، کارگاه های نمدبافی خاطره انگیز کچکور، دریه پریان، آبشارهای بارسقون، کلیسای چوبی شهر کاراکول، مسجد دونگان در کاراکول با معماری متفاوت، دره چارین، بازار روز آلماتی، تپه کک تابه، پارک پانفیلاو آلماتی و آداب و رسوم مردمان آنها که قطعاً سفری به یادماندنی را رقم خواهد زد.

تور قزاقستان تابستان 1401

برنامه روزانه سفر

 • 1

  روز اول

  ساعت 03:30 بامداد در فرودگاه امام خمینی همراه یکدیگر خواهیم شد و ساعت 06:30 پرواز میکنیم. حدود ساعت 11:30 به آلماتی قزاقستان میرسیم. احتمالا یک ساعت بعد مراحل گمرک را تمام کرده و بدون توقف به سمت مرز و بیشکک حرکت خواهیم کرد. ناهار را در اوایل راه صرف خواهیم کرد. مسیرمان 5 ساعت به طول خواهد انجامید و در فاصله نزدیدکی از بیشکک باید از مرز زمینی قزاقستان به قرقیزستان گذر کنیم. بعد از رسیدن به بیشکک به هتل رفته و همان جا شام میخوریم و استراحت خوهیم کرد.

 • 2

  روز دوم

  در این روز از شهر بیشکک بازدید خواهیم داشت که صبح به اوش بازار میرویم. بعد از نهار به مرکز شهر بیشکک رفته و از پارک پانفیلاو و بنا های دیدنی مرکز این شهر دیدن میکنیم. سپس به هتل باز میگردیم و تا شام وقت آزاد خواهیم داشت.


 • 3

  روز سوم

  در این روز بیشکک را به مقصد دریاچه سونگ کول ترک میکنیم. با توجه به طولانی بودن مسیر (هفت ساعت ماشین سواری) ساعت 06:30 صبح صبحانه خواهیم خورد و ساعت 07:30 هتل را ترک میکنیم. احتمالا حدود 4 بعد از ظهر به دریاچه سنگ کول میرسیم که دریاچه ای کوهستانی و بزرگ است و در این فصل عشایر در کنار آن یورت هایشان را برپا میکنند و اقامت ما در یکی از همین کمپ ها خواهد بود. زندگی عشایری قرقیزها که مبتنی بر پرورش اسب است بسیار دیدنی و جذاب است. نکته قابل ذکر این است که اقامتمان در این شب در یورت خواهد بود و احتمالا هر چهار یا پنج نفر یک یورت خواهند داشت و در یورت تعدادی تخت سفری کارگذاشته شده و گرمایش آن با بخاری ذغال سنگی است. (این یورت ها به شکل سنتی بوده و معمولا حمام ندارند).

 • 4

  روز چهارم

  صبح بعد از صبحانه حدود 09:00 صبح به سمت دریاچه ایسیک کول (بزرگ ترین دریاچه قرقیزستان) حرکت میکنیم. برای ناهار توقفی در کوچکور خواهیم داشت که در همین شهر از کارگاه های نمد باقی قرقیزی هم دیدن میکنیم. یکی از صنایع دستی مشهور قرقیز ها نمد است که نقش های کوچگردانه آن زبان زد است. بعد از کوچکور مسیرمان را تا "بوکون بایووو ساحل دریاچه ایسیک کول ادامه میدهیم و بعد از ظهر به دریاچه میرسیم. اقامتمان باز در یورت است ولی این یورت مانند پلاژهای ساحلی است و امکان شنا در دریاچه هم مهیا است؛ گرچه آب دریاچه باید سرد باشد. سرویس و حمام یورت ها مشترک و خارج از فضای یورت است.

 • 5

  روز پنجم

  صبح بعد از صبحانه یورت را ترک میکنیم و ساحل جنوبی دریاچه ایسیک کول را ادامه میدهیم و اول به منطقه دره پریان میرسیم که حدود یک ساعتی پیاده روی میکنیم. این دره منطقه ای شگفت انگیز از آثار هوازدگی در کوهستان است و باد و باران اشکال متفاوت و زیبایی را در میلیون ها سال پدید آورده اند. بعد به دیدار بارسکون خواهیم رفت. بارسکون احتمالا از کلمه "پارسی خوان" گرفته شده و در روزگاران باستان مسافران چینی با رسیدن به این منطقه به دولت های ایرانی وارد میشدند. در بارسکون با طی حدود یک ساعت و نیم دو آبشار را میبینیم و مسیر دست رسی آب شارها، کوهنوردی جنگلی خواهد بود. بعد از آبشار های بارسکون. ناهار میخوریم و مسیرمان را به سمت شهر زیبای کراکول ادامه میدهیم. در این شهر بسته به وقتمان اول مسجد چوبی دونگان را میبینیم که مسجدی است مربوط به مسلمانان هویی چین و سپس کلیسای چوبی مشهور شهر را و اگر فرصتی باقی بود به دیدن موزه پرژوالسکی میرویم. پرژوالسکی مستشرقی روسی بود که چندین بار تلاش کرد از راه های مختلف به لهاسا سفر کند و در نهایت جان بر سر این ماجراجویی گذاشت و در کراکول مرد. اقامتمان در کاراکول در هتل خواهد بود.

 • 6

  روز ششم

  صبحانه را صبح زود میخوریم و حدود ساعت 8 باید هتل را ترک کنیم. از مرزی متفاوت وارد کشور قزاقستان میشویم و تا ظهر خودمان را به دره زیبای چارین میرسانیم و بازدیدی دو ساعته از این دره خواهیم کرد. این دره که باز حاصل هنر هوازدگی طبیعت است بعد از سه ربع پیاده روی، ما را به رود خانه پر آبی میرساند. بعد از بازدید به ماشین برگشته و مسیر را به سمت آلماتی ادامه میدهیم. حدود چهار ساعت تا آلماتی طول میکشد و بعد از رسیدن به هتل شام میخوریم و استراحت میکنیم. هتلمان در آلماتی یکی از بهترین هتل های شهر است و امکان استفاده از استخر برای مهمانان مهیا است.

 • 7

  روز هفتم

  بعد از صرف صبحانه در هتل به بازدید شهر خواهیم رفت و از موزه و بازار روز و پارک پانفلاو دیدن میکنیم. ضمنا یکی از مشهور ترین کارخانه های شکلات سازی آسیای میانه در آلماتی است که به فروشگاه آن هم سری خواهیم زد. ناهارمان را در میانه گشت خواهیم خورد و غروب تر به منطقه کک تابه میرویم که بام شهر است و دید خوبی به اطراف دارد. شام آخر را در رستورانی ویژه صرف میکنیم.

 • 8

  روز هشتم

  تا ساعت 9 صبح باید صبحانه خورده باشیم و هتل را به مقصد فرودگاه ترک میکنیم. چون پروازمان به سمت تهران ساعت 12:45 انجام خواهد شد.

لوازم مورد نیاز

 • وسایل شخصی
 • لباس مناسب فصل
 • داروهای ضروری
 • پاسپورت
 • دوربین عکاسی
 • پتوی مسافرتی

مدارک مورد نیاز

  ۱) اصل گذرنامه با ۷ ماه اعتبار از زمان سفر

  ۲) مشخصات کامل مسافر

اطلاعات سفر

اطلاعاتی از تور قزاقستان و قرقیزستان:
این تور دارای درجه سختی شماره 3 بوده و شامل پیاده روی های طولانی در شهر، یا کوه نوردی های نیم روزه در طبیعت می شود. بنابراین نیازمند آمادگی جسمانی مطلوبی است.

روزهایی که اقامتمان در یورت است، وعده های غذایی مربوطه بر عهده میزبانانمان خواهد بود و با خوراک قرقیزی از ما پذیرایی میکنند. در شهرها به رستوران های معتبر شهر رفته و در روزهایی که مسافت های طولانی طی میکنیم با توجه به ضعف تاسیسات زیربنایی راه ها در کشور قرقیزستان، ناهارمان به صورت بسته بندی آماده میشود و در مکانی خوش آب و هوا در دل طبیعت به صورت پیکنیک صرف میشود که از خاطرات به یادماندنی این سفر خواهد بود.

قوانین و مقررات تور

قیمت درج شده، شامل هزینه های زیر نمیگردد:

1) نوشیدنی های الکلی و قهوه
2) اقامت در اتاق یک تخته در هتل ها (200 دلار مازاد)

3) موارد خارج از برنامه
4) انعام به راننده و راهنمای محلی.

نظرات

ثبت نظر