×

تور مراکش تور مراکش نوروز 1401


شروع قیمت از : به زودی...
جاذبه های سفر :

مراکش، تور مراکش، تور مراکش تابستان 98، تور مراکش پاییز 98، تور مراکش ارزان

رباط : بازدید  از قصر حسن پنجم ، مقبره شاه حسن ثانی ، دژ و صومعه حسان

مراکش : میدان و بازار قدیمی ساحه جامع الفنا ، دیدار کاخ باهیه ، باغ مژورل ،  مناره ، گشت اوریکا 

کازابلانکا : بازدید از مسجد حسن ثانی  و سواحل کرنیش ، لوکیشن فیلم کازابلانکا ، بازار کازامال

تور مراکش تور مراکش نوروز 1401

لوازم مورد نیاز

 • دوربین عکاسی
 • لباس مناسب فصل
 • عینک آفتابی
 • پاسپورت
 • وسایل نظافت شخصی
 • داروهای ضروری

مدارک مورد نیاز

  ۱) اصل گذرنامه با حداقل ۷ ماه اعتبار

  ۲) دو قطعه عکس ۴×۳ رنگی تمام رخ با زمینه سفید روشن

  ۳) مشخصات کامل مسافر

  ۴.) ارائه  گواهی اشتغال به کار بصورت ترجمه شده

  *حداقل زمان جهت صدور ویزا، حدود 15 روز می باشد.

اطلاعات سفر

تور مراکش:

مراکش کشوري در شمال غربي آفريقا قاره آفریقا می باشد. مراکش ساحلي طولاني و زیبا با اقيانوس اطلس دارد که از شمال به جبل‌الطارق و درياي مديترانه مي‌رسد. کشور مراکش از سوي خاور و غرب با کشور الجزاير، از غرب با اقيانوس اطلس، از جنوب با کشور موريتاني و از شمال با درياي مديترانه همسايه‌است. کشور پادشاهي مراکش که در زبان عربي به آن «المملکه المغربيه» گفته مي‌شود نخستين کشور شکل گرفته مغرب مسلمان است. قبايل بربري يا آمازيغ ساکن منطقه شمال آفريقا از ديرباز داراي روابطي گسترده با ملل و تمدنهاي کهن فنيقي، کارتاژي، روماني، وندالي و بيزانسي بوده‌اند. با اين وجود هيچ يک از اين تمدنها توانائي تسلط کامل بر منطقه و مراکش را نداشتند. چرا که قبايل ساکن آن داراي صفات متمايزي چون ايستادگي و مقاومت و همچنين آزاديخواهي و پايبندي به فرهنگ و زبان خود بودند. با رسيدن دعوت اسلامي به آن منطقه در سال 50 هجري قمري (برابر سال 665 ميلادي) ساکنان منطقه با اهداف اسلامي آشنا گشته و در نتيجه دين نوين اسلام را پذيرا شدند. اسلام سرانجام در سال 170 هجري قمري (برابر سال 786 ميلادي) و بطور مشخص پس از گريز يکي از نوادگان محمد، پيامبر اسلام، معروف به مولا ادريس بن عبدالله بن الحسن بن الحسن ابن علي از دست حاکمان عباسي بغداد به صورت ريشه‌اي و بنيادين در منطقه گسترش يافته تا اينکه مراکشيان وي را به اميرالمؤمنين بودن برگزيده و پس از بيعت و اعلام وفاداري، با کمک او نخستين دولت اسلامي مستقل از خلافت مشرق عربي را بر پا نمودند که نام دولت ادريسيان را به خود گرفت. ساکنان و حکمرانان مراکش، گذشته از تفاوتهاي قبيله‌اي و ريشه‌اي خود همواره کوشيده بودند تا دين اسلام را نه تنها در سراسر کشور بلکه در مناطق جنوب و ديگر سرزمينهاي آفريقايي و همچنين در مناطق شمال و کشورهايي همچون اسپانيا، پرتغال و جنوب فرانسه گسترش دهند. مراکش در فرايند تاريخي خود همواره از فرهنگي نسبتاً غني و متنوع برخوردار بوده و هر نقطه آن نيز ضمن وابستگي به اين ميراث فرهنگي، ويژگيهاي خاص خود را دارا بوده‌است. جمعيت مراکش از دو قوم سامي عرب و بربرآمازيغ تشکيل شده که علاوه بر نقاط مشترک از جمله دين اسلام، ميراث بر فرهنگ خاص خود هستند. بربرهاي مراکش در تشکيل و تداوم فرهنگ و تمدن سازي کشور خود بميزان اعراب شريک بوده‌اند. از لحاظ تاريخي، مراکش در زمان هارون الرشيد از سلطه بغداد خارج شده و تحت تسلط ترکان عثماني نيز درنيامد. از اين‌رو با حفظ عنصر اسلامي ـ ملي، بر فرهنگ مراکشي خود تأکيد ورزيده‌است. مراکش تنها کشور در جهان عرب است که از سوي امپراتوري عثماني مورد هجوم و تسخير قرار نگرفت. بطور کلي مي‌توان اذعان داشت که مراکش در مسير تاريخي خود، از تبادلات فرهنگي با بيگانگان جز آنچه را که خودشان خواسته‌اند، سرباز زده‌اند و هويت فرهنگي خويش را در اولويت اول قرار داده‌اند. مردم مراکش همواره تلاش نموده‌اند در گذر زمان به سنتهاي مذهبي ـ ملي خود حتي در پوشيدن لباس سنتي خود، پايبند باشند. 


قوانین و مقررات تور

۱. پرواز چارتر و غیر قابل استرداد می باشد.

۲. پرداخت ۶۰٪ علی الحساب در هنگام رزرو ضروریست.در غیر اینصورت درخواست تائید نخواهد شد.

۳. مسئولیت کنترل پاسپورت مسافرین بابت هر گونه ممنوعیت خروج از کشور بعهده آژانس همکار می باشد و این شرکت هیچ مسئولیتی در قبال نخواهد داشت.

شما می توانید هزینه های خود را به یکی از حسابهای زیر واریز نمایید:

صاحب حسابشماره حسابشماره کارتنام بانک
آرند گشت امرداد83000002495001
6221061080027685
پارسیان
احسان کرمی5228684736
6104337924947482
ملت

همسفران گرامی قبل از ثبت نام حتما با کارشناسان ما هماهنگ کنید.

برای تنظیم قرارداد سفر خود و همراهانتان به آدرس دفتر مراجعه کرده و یا از طریق فضای مجازی نسخه قرارداد خود را امضا کرده و دریافت نمایید.

بخش منشور آرند گشت اَمُرداد را حتما مطالعه فرمایید.

نظرات

ثبت نظر