×

تور مشهد همه روزه تابستان 1402

تور مشهد تابستان 1402
با ایرلاین های مختلف

نکاتی از تور مشهد:
1) مدت زمان تور مشهد اغلب به صورت 2 شب و 3 روز، 3 شب و 4 روز و 4 شب و 5 روز است. البته می توانید تور مشهد را بیش از 5 روز نیز رزرو و خریداری کنید.
2) پروازهای تور مشهد: تور مشهد پروازهای مختلفی داشته و ساعت های پروازی متنوع تور مشهد، امکان ررزو و خرید تور مشهد را آسان تر کرده است.
3) هتل های تور مشهد: اقامت در هتل های تور مشهد با صبحانه همراه بوده و تنوع هتل های مشهد این امکان را به شما می دهند تا بهترین هتل های تور مشهد را رزرو کنید.

شروع قیمت از : 2.000.000 تومان + بلیط قطار
جاذبه های سفر :

تور مشهد با بازدید از حرم مطهر امام هشتم شیعیان امام رضا، طرقبه مشهد، باغ وحش وکیل آباد مشهد، موزه مردم شناسی مشهد، منطقه ییلاقی شاندیزمشهد، بازار سنتی مشهد، آرامگاه فردوسی، موزه آرامگاه نادری، مصلی مشهد، آرامگاه کلنل تقی خان پسیان در بهترین هتل های شهر مشهد.

تور مشهد همه روزه تابستان 1402
نام هتل درجه هتل سرویس ها قیمت دو تخته قیمت قیمت سه تخته
هتل تاج مشهد
1
اقامت همراه با صبحانه ،ناهار، شام
2,200,000  2,200,000 
هتل سقاء مشهد
2
اقامت همراه با صبحانه ،ناهار، شام
2,722,000  2,722,000 
هتل سقاء مشهد
2
صبحانه-ناهار-شام 24 ساعته UALL
2,800,000  2,800,000 
هتل هاترا مشهد
3
اقامت همراه با صبحانه ،ناهار، شام
2,900,000  2,900,000 
هتل هما 2 مشهد
5
صبحانه + ناهار + شام + ترانسفر
3,610,000  3,610,000 
هتل درویشی مشهد
5
اقامت همراه با صبحانه
4,110,000  4,110,000 
هتل مدینه الرضا مشهد
5
اقامت همراه با صبحانه
4,235,000  4,235,000 
هتل کیانا مشهد
4
صبحانه + ناهار + شام + ترانسفر
4,255,000  4,255,000 
هتل مدائن
3
اقامت همراه با صبحانه ،ناهار، شام
4,305,000  4,305,000 
هتل الماس 1 مشهد
4
اقامت همراه با صبحانه ،ناهار، شام
4,330,000  4,330,000 
هتل جواد مشهد
4
اقامت همراه با صبحانه ،ناهار، شام
4,900,000  4,900,000 

لوازم مورد نیاز

 • داروهای شخصی
 • وسایل نظافت شخصی
 • کفش پیاده روی
 • عینک آفتابی
 • لباس مناسب فصل

لوازم پیشنهادی

 • کارت شناسایی
 • صندل طبیعت گردی
 • لباس مناسب فصل
 • بادگیر

مدارک مورد نیاز

  1) کارت شناسایی

  2) اصل شناسنامه برای زوجین

اطلاعات سفر

تور مشهد
تاریخ مشهد در بدو امر تنها بیانگر تاریخ یک شهر است. اما به سبب آن که مشهد مرکز خراسان است، تاریخ آن خواه ناخواه کلید فهم تاریخ همة این ولایت و حتی خراسان بزرگ و دودمانهای برخاسته از مشرق ایران زمین خواهد بود. به بیانی دیگر همین کتاب کلیات تاریخ شهرها و ولایت مهم خراسان بزرگ اعم از مرو، بلخ، هرات، ابیورد، نسا، سرخس و خوارزم.... نیز تاریخ اقوام ازبک و ترکمان و افغان را هم در بردارد، بدین وسیله چگونگی برآمدن کشورهای ترکمنستان و افغانستان و ازبکستان نیز پیش روی خواننده قرار می گیرد. کلیات تاریخ شهرهای مجاور مشهد، چون قوچان و دره گز و کلات و سرخس و زورآباد و تربتین و نیشابور و سبزوار و اسفراین نیز به تبع اولی در تاریخ شهر مشهد مستتر است. این پژوهش خوشبختانه زمانی صورت گرفته که در حوزة خراسان بزرگ تحولی کلان روی نموده است.

بارگاه مطهر حضرت امام رضا (ع) در تور مشهد

این مجموعه تاریخی در مرکز شهر مشهد قرار دارد که در تور مشهد برای زیارت خواهید رفت و یکی از با شکوه ترین و وسیعترین مجموعه های آرامگاهی جهان اسلام به شمار می رود که در سده های متمادی بر مزار حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) شکل گرفته است و شامل بناهایی چون حرم مطهر، رواق ها، صحن های متعدد، موزه، کتابخانه و در کنار آن مسجد ها و مدرسه های متعدد است. قدیمی ترین قسمت این مجموعه که به سال 203 ه.ق بنا گشته ساختمانی است به شکل چهار گوش که هر ترک آن 10 متر درازا دارد و مرقد مطهر حضرت رضا را در بر گرفته است. این بقعه در سده 4ه.ق به هنگام حکومت غزنویان و به دستور سبکتکین غزنوی ویران و مجددا به فرمان سلطان محمود غزنوی به سال 400 ه.ق بارگاهی عظیم و قبه ای رفیع بر تربت امام هشتم بنا کردند.

آرامگاه فردوسی در تور مشهد

حسن بن اسحاق شرف شاه متخلص به ابوالقاسم فردوسی از بزرگترین سخن سرایان و از مفاخر ایران است شما این شانس را دارید در تور مشهد از آرامگاه فردوسی بازدید کنید. مزار وی در شمالی ترین بخش شهر قدیم توس حد فاصل دو روستای توس سفلی و اسلامیه واقع شده است. در زمان حکومت میرزا عبدالوهاب خان آصف الدوله پس از تشخیص محل قبر این شاعر بزرگ که مدت 100 سال فاقد بنای مناسبی بود.، بنای آجری بر آن ساخته شد. پس از آن در سال 1305 ه.ش ساختن آرامگاهی مناسب بر اساس طرحی از طاهر زاده بهزاد آغاز شد.

چه زمانی به مشهد سفر کنیم؟

1. اگر دانش آموز و دانشجو ندارید، زمان امتحانات به مشهد سفر کنید.

در زمان امتحانات خرداد ماه و دی ماه، به خاطر کاهش درخواست‌ها، با نرخ‌های پایین‌تری می‌توانید تور مشهد را تهیه کنید. همچنین تعداد مسافران در این بازه زمانی کمتر است که می‌توانید در مناسب‌ترین هتل‌ها و یا هتل آپارتمان‌ها اقامت داشته باشید.

2. اگر می توانید، پس از تعطیلات نوروز به مشهد سفر کنید.

کمترین قیمت تور مشهد، با توجه به کاهش تعداد مسافران تور مشهد مربوط به نیمه دوم فروردین، و دوره هایی از اردیبهشت و خرداد ماه می‌باشد. در مقابل آن ، بیشترین قیمت تور مشهد مربوط به عید نوروز، شهادت و ولادت امام رضا (ع) می‌باشد و علت آن هم  این است که درخواست مسافرین برای تور مشهد در این بازه زمانی تا حد چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.

3. جمعه و شنبه را برای شروع سفر به مشهد انتخاب کنید.

معمولا پس از تعطیلی‌ها قیمت بلیط پرواز تهران به مشهد، کاهش پیدا می کند. اگر تصمیم ندارید مناسب خاصی را در مشهد حضور داشته باشید، برای کم کردن هزینه‌های خود جمعه و یا شنبه به سمت مشهد پرواز کنید.

4. شب قدر و اربعین را در مشهد از دست ندهید.

با توجه به مراسم هایی که در این دو مناسبت مهم مسلمانان در مشهد برگزار می‌شود، پیشنهاد می‌کنیم شب قدر و اربعین را در مشهد از دست ندهید. همه مسافرانی که در این بازه زمانی به مشهد سفر کرده اند در زمان برگشت حال و هوای بهتری داشته اند.

با چه وسیله نقلیه‌ای به مشهد سفر کنیم؟

با هواپیمای ماهان و ایران ایر راحت تر به مشهد سفر می‌‌کنید

میانگین مدت زمان فاصله بین تهران و مشهد یک ساعت و ربع می‌باشد. اگر قصد سفر به مشهد با هواپیما را دارید، بهتر است در ساعات صبح و یا بعد از ظهر به دنبال بلیط باشید و پیشنهاد می‌کنیم که با هواپیمایی ماهان و ایران ایر به مشهد سفر دداشته باشید.

2. اگر سفر زمینی را انتخاب کرده اید، بهتر است با قطار های فدک، نورالرضا و زندگی سفر کنید

برای سفر به مشهد با قطار، ساعات شبانه را انتخاب کنید و از قطار های فدک، نورالرضا و زندگی که دارای خدمات بهتری هستند برای راحتی بیشتر استفاده کنید.در تور زمینی مشهد با قطار، شما بین 10 الی 14 ساعت در مسیر خواهید بود تا به مشهد برسید. همچنین می‌توانید از قطار سریع‌السیر پردیس استفاده کنید و طی حدود 8 ساعت بعد در مشهد حضور داشته باشید.

این نکات را در مورد تور مشهد در نظر داشته باشید:

1. اگر اهل خرید کردن هستید، پول نقد کمتری با خود ببرید.

مشهد پر از بازار های سنتی، پاساژهای مدرن و همچنین بازار محلی می باشد. اگر برای اولین دفعه است که به مشهد سفر می کنید و همچنین اهل خرید کردن هستید، پیشنهاد می کنیم کمتر با خودتان پول همراه داشته باشید، چون ممکن است در یک روز به اندازه یک سال خود خرید انجام دهید. همینطور پیشنهاد میکنیم اگر عادت به خرید سوغاتی دارید، از بازارهای اطراف حرم خرید نکنید. چرا که قیمت اجناس در این بازارها به شدت بیشتر از جاهای دیگه است. در صورتی که می‌توانید همان اجناس را با همان کیفیت در دیگر بازارهای مشهد به قیمت پایین تری تهیه کنید.

2. شله مشهدی، شیشلیک و حمص مشهد را حتما امتحان کنید.

در مشهد این غذاها را از دست ندهید: شله مشهدی، شیشلیک و غذا های لبنانی. شله مشهدی که مشهدی‌ها به آن شله می‌گویند، نوعی آش است که از گوشت، حبوبات و ادویه فراوان تهیه می شود. شیشلیک هم یک نوع کباب از گوشت بره است که طرفداران زیادی در بین ایرانی‌ها دارد. حمص، یکی از غذاهای لبنانی است. این خوراک کرم رنگ، چیزی شبیه حلیم است اما با طعم و مزه جذاب.

3. از طرقبه و زیست خاور خرید کنید

زیست خاور و بازار بعثت (طرقبه) از بازارهای قدیمی شهر مشهد می‌باشند. همچنین تنوع اجناس در این دو بازار بالاست و شما می‌توانید به راحتی لوازمی که نیاز دارید در این دو بازار تهیه کنید.

4. در مشهد، از BRT و مترو استفاده کنید.

BRT ها دارای لاین‌های جداگانه در خیابان‌های مشهد می باشند و با استفاده از آنها حد اقل دغدغه ترافیک‌های طولانی مدت در مشهد را ندارید. همینطور از نظر قیمت بسیار پایینتر و قابل مقایسه با تاکسی ها نیستند. اگر ساک و بار اضافه به همراه ندارید حتما از بی آر تی استفاده کنید. همچنین برای مسیرهای بلند تر، جابجایی در شهر مشهد به وسیله مترو نیز گزینه راحت، باصرفه و مطمئنی می‌باشد.

5. در مشهد روزانه میانگین بین 70 تا 100 هزار تومان هزینه خواهید داشت.

با توجه به اینکه شما در هتل صبحانه، ناهار و شام خود را صرف می‌کنید، روزانه میانگین بین 70 تا 100 هزار تومان هزینه خواهید داشت. این هزینه حدودی را با حساب تفریح های روزانه، گشت و گذار در موزه ها و همچنین آب تنی در پارک های آبی مشهد در نظر گرفتیم.

6. آب‌و‌هوای مشهد طی 4 فصل سال

در بهار، رطوبت و حرارت با هم ترکیب می‌شوند تا شما در مشهد یک آب و هوایی معتدل را تجربه کنید. بیشینه دمای مشهد در فصل بهار، به 33 درجه سانتیگراد می‌رسد و کمینه دمای آن در حدود 12 درجه می‌باشد. توجه داشته باشید فصل بهار شلوغ‌ترین زمان سفر و گردشگری در مشهد می‌باشد. در فصل تابستان، مشهد دارای آب‌وهوایی با درجه حرارت بالا و بسیار گرم و کویری می‌باشد. اغلب در تابستان بارش باران را در مشهد تجربه نمی‌کنید. تابستان دومین فصل شلوغ برای گردشگری با تور مشهد می‌باشد و ممکن است برای اقامت در هتل و سایر اقامت‌گاه‌ها کمی بیشتر معطل شوید و هزینه پرداخت کنید. در فصل پاییز میتوانید شاهد اوج بارندگی روزانه مشهد باشد. میانگین دمای هوای مشهد در این فصل  بین 12 تا 31 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. تراکم مسافرت و گردشگری مشهد در این فصل تا حدودی کاهش می‌یابد و می‌توانید هتل‌ها و اقامت گاه ها را با قیمت مناسب‌تری رزرو کنید. در فصل زمستان آب‌وهوای مشهد بسیار سرد است. میانگین دمای مشهد در زمستان بین 7 تا 12 درجه سانتی‌گراد است، معمولا هوا بارانیست و همچنین بارش برف دور از انتظار نیست. در طول زمستان به طور متوسط، مشهد میزبان کمترین تعداد گردشگران در طول سال می‌باشد.

برای آشنایی بیشتر با شهر مشهد، روی لینک " گردش یک روزه در مشهد مقدس " کلیک کنید.


قوانین و مقررات تور


نظرات

ثبت نظر