×

تور نپال نوروز 1403

تور نپال نوروز 1403
7 شب و 8 روز با پرواز ایرعربیا
تاریخ اجرا: 28 اسفند و 8 فروردین

شهر های مورد بازدید تور نپال:
3 شب کاتماندو + 2 شب چیتوان + 2 شب پخارا

شروع قیمت از : 890 دلار + 30 دلار ویزا + پرواز
جاذبه های سفر :

تور نپال سفری است برای بازدید از دهکده تاروها (آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ مردمان محلی این روستا)، دیدن مراسم رقص محلی، کانو سواری بر روی رودخانه و دیدن انواع گونه های پرندگان کنار آبزی، بازدید از مزرعه پرورش فیل ها، فیل سواری به مدت یک و نیم ساعت و دیدن گونه های پستانداران و پرندگان و خزندگان جنگل چیتوان، بازدید از دریاچه بگناس، قایق سواری بر روی دریاچه فیوا، بالا رفتن از پله های معبد صلح جهانی، بازدید از بنای معبد، بازدید از کمپ تبتی ها برای خرید سوغات، بازدید از غار و آبشار Davi، تماشای طلوع آفتاب به همراه چشم انداز قلل 8 هزار متری هیمالیا روستای سارانگوت، بازدید از روستای زیبای بندی پور، بازدید از معبد بودانات (معبد چشم بودا)، معبد پاشوپاتی (مقدس ترین معبد هندوها)، شهر زیبای تاریخی بختاپور و میدان دربار، بازدید از معبد میمون ها.

تور نپال نوروز 1403

برنامه روزانه سفر

 • 1

  حرکت به سمت کاتماندو، پایتخت نپال

  از فرودگاه امام خمینی به کاتماندو راهی می شویم و ساعت 22:00 به کاتماندو می رسیم و راهی هتل می شویم.

 • 2

  حرکت به سمت چیتوان

  صبحانه را میل می کنیم و راهی چیتوان می شویم، در مسیر تجربه پیاده روی بر روی پل های معلق خواهیم داشت و ناهار را میل میکنیم و بعد از رسیدن به هتل کمی استراحت برای پیاده روی کنار رودخانه رپتی میرویم و شب از رقص قبیله تاهورا لذت می بریم به هتل بر میگردیم و شب را در چیتوان هستیم.

 • 3

  گشت و گذار در چیتوان

  صبحانه را میل می کنیم و برای سافاری در پارک ملی چیتوان با جیپ های مخصوص راهی می شویم اگر خیلی خوش شانس باشیم احتمال دیدن ببر آسیایی در پارک ملی چیتوان وجود دارد، از چهار گونه زیبای گوزن، کرگدن آسیایی، میمون، دو نوع کروکودیل و انواع پرندگان بازدید می کنیم، بعد از سافاری برای کانو سواری و دیدن کروکودیل کاریال (پوزه باریک) می رویم و بعد از کانو سواری در رودخانه رپتی به هتل باز می گردیم و بعد از صرف ناهار و کمی استراحت برای تجربه بی نظیر فیل سواری و دیدن انواع حیوانات از روی فیل می رویم و شب را در هتل خواهیم بود.

 • 4

  گشت شهری بندیپور و حرکت به سمت پخارا

  صبح به سمت شهر رنسانسی بندیپور حرکت می کنیم و در بین راه، شاهد تغییر پوشش گیاهی چشم نوازی خواهیم بود. از زیبایی این شهر کوچک بندیپور و چشم اندازهایش لذت می بریم. پس از صرف ناهار به سمت پخارا حرکت می کنیم و  در راه از دریاچه سد بگناس دیدن می کنیم از آبشار داوی DAVI بازدید می کنیم، بعد از تحویل اتاق ها و کمی استراحت اولی جاذبه مان از پخارای زیبا دریاچه فیوا و قایق سواری در آن خواهد بود و برای دیدن معبد در دریاچه می رویم، در ساحل دریاچه میتوانیم از غذاهای خیابانی نپالی تجربه کنیم و شب را در پخارا اقامت داریم.

 • 5

  گشت شهری پخارا

  صبح، قبل از طلوع برای دیدن طلوع دلچسب آفتاب به منطقه سارانگکوت می رویم و طلوعی دل ربا بر فراز کوه‌ها و قله‌های آناپورنا را مشاهده می کنیم. بعد از طلوع و صرف صبحانه زمان آزاد داریم تا از تفریحات پخارا (هواپیمای دو نفره، هلیکوپتر سواری، پاراگلایدر، اولترا لایت، زیپ لاین، بانجی جامپینگ، تله کابین و...) استفاده کنیم.
  برای اطلاع همسفران علاقه‌مند:
  هزینه استفاده از این تفریحات بین ۷۰ تا 30۰ دلار به ازای هر نفر می باشد که در پخارا از دفاتر و مسئولین گردشگری منطقه میتوانید خریداری کنید. بعد از ظهر حوالی ساعت ۴ به سمت معبد صلح جهانی می رویم و حدود 1.5 ساعت پیاده روی خواهیم داشت و دوباره نمای پانارومیکی از قلل زیبای نپال را می بینیم، به هتل باز می گردیم و شب را اقامت خواهیم داشت.

 • 6

  بازگشت به سمت شهر کاتماندو

  بعد از صرف صبحانه به سمت کاتماندو راهی می شویم و از مسیر زمینی لذت می بریم و عصر هنگام به کاتماندو می رسیم در کاتماندو با توجه به اینکه هتلمان در منطقه تامل (بهترین نقطه کاتماندو) است میتوانید برای خرید وسایل کوهنوردی و طبیعت گردی کشتی در منطقه بزنید و شب در هتل بی نطیرمان استراحت می کنیم

 • 7

  گشت شهری کاتماندو

  صبح برای دیدن منطقه پاتان و دیدن میدان دربار پاتان و دنیایی از معابد مختلف می رویم در ادامه از معبد سویامبونات (معبد میمونها) بازدید می کنیم و برای صرف ناهار و دیدن میراث جهانی بختاپور (ثبت یونسکو) حرکت می کنیم (حدود ۱.۵ ساعت خارج از کاتماندو) در اینجا از میدان دربار بختاپور و فروشگاه های صنایع دستی و معابد زیبای آنجا لذت می بریم و در کاتماندو اقامت داریم.

 • 8

  پایان سفر و بازگشت به ایران

  صبحانه را میل می کنیم و امروز بازدید‌هایمان را از معبد هندو پشو پتینات برای دیدن مراسم مرده سوزی و معبد بودانات (بودا استوپا) شروع می کنیم و برای صرف ناهار و بازدید به میدان دربار می رویم اگر خوش شانس باشیم احتمال دیدن خدای زنده (کوماری) در میدان دربار کاتماندو وجود دارد و راهی فرودگاه می شویم و به تهران باز می گردیم.

 • 9

  روز نهم (بازگشت به ایران)

  زمان آزاد برای خرید در کاتماندو و محله تامل خواهیم داشت، سپس از میدان دربار و محل بازدید کوماری دیدن می کنیم. در نهایت غروب هنگام به سمت فرودگاه کاتماندو می رویم و با خاطراتی خوش از سرزمین وحی بودا خداحافظی می کنیم.

لوازم مورد نیاز

 • وسایل شخصی
 • لباس مناسب فصل
 • داروهای ضروری
 • پاسپورت
 • دوربین عکاسی

مدارک مورد نیاز

  ۱) اصل گذرنامه با ۷ ماه اعتبار از زمان سفر

  ۲) یک قطعه عکس ۳×۴

اطلاعات سفر

هتل ها:
1) کاتماندو: 4* everest boutiqe hotel
2) چیتوان: 4* jungle crown
3) پخارا: 5*  Bar Peepal Resort

نکته: تهران با کاتماندو در حدود 1 ساعت و 40 دقیقه اختلاف زمان دارد.

قوانین و مقررات تور


تورهای مرتبط

نظرات

ثبت نظر