×

تور جزیره هرمز بهار 1402

تور جزیره هرمز بهار 1402 

شروع قیمت از : 5.690.000 تومان
جاذبه های سفر :

دره رنگین کمان، معدن خاک سرخ و خوراکی جزیره، ساحل نقره ای، دره سکوت و الهه نمک، دره مجسمه ها و دیدن غروب دل انگیز آفتاب، قلعه پرتغالی ها، خانه و موزه دکتر نادعلیان، غار رنگین کمان، جنگل حرا، دورنمای ساحل لاکپشت ها، کوه برفی، غار نمکی

تاریخ اجراهای بعدی سفر هرمز

1402/01/07 -1402/01/03 

1402/01/09 -1402/01/05 

1402/01/12 -1402/01/08 

تور جزیره هرمز بهار 1402

برنامه روزانه سفر

 • 1

  روز اول

  برای حرکت به سمت جزیره رنگها در ایستگاه راه آهن حاضر می‌شویم
   حدود 19 ساعت در وسیله نقلیه


 • 2

  روز دوم

  قبل از ظهر به بندرعباس می‌رسیم. با ترانسفر ویژه آرندتور از راه‌آهن به سمت اسکله حقانی می‌رویم.سفری یک‌ساعته با اتوبوس‌های دریایی تا هرمز را تجربه خواهیم کرد. پس از رسیدن به هرمز و صرف ناهار و استراحتی کوتاه در محل اقامتمان، گشتهایمان را با بازدید از قلعه‌ی تاریخی پرتغالیها آغاز می‌کنیم. ماجراهای بازپس‌گیری خاک هرمز از پرتغالی ‌ها و تماشای غروب آفتاب در بلندای این قلعه تاریخی از قسمتهای جذاب سفرمان است. در ادامه بازدید از موزه دکتر نادعلیان را داریم. سپس وقت آزاد برای گشت در جزیره و صرف شام و استراحت را خواهیم داشت.
   حدود 1 ساعت اتوبوس دریایی ، 1 ساعت پیاده روی در فضای شهری


 • 3

  روز سوم

  صبح زود که صبحانه را میل کردیم به سراغ گشتهایمان می‌رویم. با توک توک‌ها (موتورهای سه چرخه) دور تا دور جزیره را خواهیم گشت. در گشت پیش از ظهرمان دره سکوت و الهه نمک، مسیر زعفرانی و کوههای رنگین کمانی، دره تندیس‌ها و ساحل درختان حرا را خواهیم دید، برای صرف ناهار به محل اقامتمان باز‌می‌گردیم. پس از ناهار و استراحتی کوتاه گشتهای عصرمان را آغاز می‌کنیم. از ساحل لاک‌پشتها، ساحل استثنایی سرخ و نقره‌ای و در پایان، از غار رنگین کمان بازدید می‌کنیم. برای استراحت و صرف شام به اقامتگاهمان بازمی‌گردیم، پس از صرف شام زمان آزاد برای گشت در هرمز داریم. کافه‌های ساحلی هرمز منتظرمان هستند.
   حدود 3 ساعت پیاده روی در طبیعت


 • 4

  روز چهارم

  صبحانه را که میل کردیم، هرمز را ترک می‌کنیم و به بندرعباس باز می‌گردیم، زمان آزاد برای گشت در مراکز خرید بندرعباس و صرف ناهار داریم. در ادامه با ترانسفر ویژه آرندتور به ایستگاه راه‌آهن بازمی‌گردیم و با خاطراتی شیرین از جزیره رنگین کمانی هرمز به تهران باز می‌گردیم
   حدود 1 ساعت اتوبوس دریایی و حدود 19 ساعت با قطار


 • 5

  روز پنجم

  صبح زود رسیدن به تهران

  صبحانه در رستوران قطار توسط مسافر

لوازم مورد نیاز

 • داروهای شخصی
 • وسایل نظافت شخصی
 • کفش پیاده روی
 • فلاسک چای
 • یک دست لباس اضافه
 • دفترچه بیمه
 • کوله چند روزه
 • کلاه و عینک آفتابی
 • لباس مناسب فصل
 • لیوان و بطری آب
 • دمپایی
 • حوله

مدارک مورد نیاز

  1) کارت شناسایی

اطلاعات سفر

جزیره هرمز
جزیره هرمز، بدون شک یکی از زیباترین جزایر خلیج فارس است. جزیره ای با خاک سرخ رنگ و خوراکی باعث شده تا هرمز متفاوت از سایر جزایر خلیج فارس باشد. جزیره هرمز که در 8 کیلومتری بندرعباس واقع شده، جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری دارد. جزیره هرمز با مساحتی در حدود 42 کیلومتر مربع در یکی از نقاط استراتژیک خلیج فارس واقع شده و تا جزیره قشم که نزدیک ترین جزیره به هرمز است در شرایطی که آب و هوا مناسب باشد، در حدود 30 دقیقه با قایق های تندرو فاصله دارد. جزیره هرمز و تور هرمز سرشار از شگفتی ها و جاذبه های طبیعی مختلف است. جزیره هرمز به جزیره سرخ معروف است و دلیل آن هم سرخ رنگ بودن خاک هرمز است که مهمترین خصلت جزیره هرمز به شما می آید. خاک سرخ جزیره هرمز توانایی زیادی برای خلق آثار هنری دارد. به طوری که در سالهای اخیر و با شتاخته شدن جزیره هرمز و اجرای تور هرمز به عنوان یک تور داخلی، هنرمندان زیادی برای ساخت صنایع دستی و آثار هنری با خاک سرخ رنگ جزیره هرمز به آن سفر می کنند. در حالی که بسیاری از ما فصل بهار و تابستان را برای سفر انتخاب می کنیم، اما بهترین زمان سفر به هرمز و با تور هرمز فصل پاییز و زمستان است که جزیره هرمز هوایی مطبوع و بهاری دارد و خبری از سرما گزنده یا گرمای سوزان نیست. اما گفتیم که هرمز را با خاک سرخش می شناسند، اما این همه ی جذابیت جزیره هرمز نیست و سواحل زیبای جزیره هرمز با ترکیبی کم نظیر از شن های سفید و طلایی و قرمز انتظار قدم های شما را می کشد و منظره ای فوق العاده چشم نواز را پیش روی چشمان شما در تور هرمز قرار می دهد. اگر از بالا به جزیره هرمز نگاه کنید، شبیه صدفی کوچک در دل دریا به نظر می رسد و اگر در جاده ساحلی ای که در دور تا دور هرمز قرار دارد قدم بزنید با فاصله کوتاهی از هم خاک های رنگین و تغییر رنگ آنها شما را شگفت زده خواهد کرد. اما به غیر از خاک سرخ رنگ و ساحل زیبای جزیره هرمز، هرمز جاذبه های دیگری نیز دارد که می توان در تور هرمز از آنها بازدید کرد که مهمترین آنها عبارتند از: قلعه پرتغالی های جزیره هرمز، آب انبار جزیره هرمز، غار مراقبه، دره سکوت و الهه نمک فیروزه ای، فرش خاکی جزیره هرمز، دره رنگین کمان هرمز، دره مجسمه های هرمز.

با امرداد تور، هرمز را بهتر بشناسید
جزیره هرمز یکی از زیباترین جزیره های استان هرمزگان و ایران است که در هشت کیلومتری بندرعباس قرار دارد. این جزیره در منطقه بسیار مهمی قرار گرفته و در طول تاریخ به جهت بازرگانی همیشه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده. هرمز، ابتدا نام بندری در قسمت اتصال رود میناب با خلیج‌فارس بود. شهر میناب امروزی روی خرابه‌های بندر اولیه ساخته بنا شده. هرمز شهر بسیار مهمی بود تا اینکه در سال هفتصد هجری مورد حمله مغولها قرار گرفت و تقریبا ویران شد و ساکنین و بومیان آن مجبور شدند تا به جزیره‌ای در نزدیکی بندرعباس نقل مکان کنند.

بندرعباس و بندر هرمز در مقطعی از زمان به اشغال پرتغالی‌ها درآمدند و در نهایت شاه‌عباس در سال ۱۶۲۲ این جزیره را از اشغال پرتغالی‌ها آزاد کرد. تا قبل از اقدام شاه‌عباس، بندرعباس بانام بندر گمبرون خوانده می‌شد که پس از پس گرفتن آن، بندر گمبرون به بندرعباس تغییر نام داد و جزیره هرمز هم هیچ‌وقت دیگر رونقی که در گذشته داشت را به دست نیاورد.

مطالب جالب در مورد جزیره هرمز فراوان هستند و ما در این قسمت تعدادی از جذاب ترین مطالب مربوط به آن را برایتان بیان خواهیم کرد.

در مسیر قشم به جزیره هرمز، تپه ها و کوه هایی به رنگ زرد، سفید و قرمز به چشم میخورد. جالب است بدانید خاک کوه‌های قرمزرنگ خوراکی است و مردم محلی از آن به‌عنوان ادویه در غذا استفاده می‌کنند.
 
این خاک های خوراکی گِلَک نام دارند که خاک سرخ آن جایگزین مناسبی برای نمک می باشند. قابل ذکر است که از خاک این کوه‌ها در صنایع سرامیک‌سازی، رنگ‌سازی و ساخت لوازم‌آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شود.

 سطح جزیره هرمز را طبقات رسوبی و آتشفشانی تشکیل داده اند و بیشتر سطح جزیره پوشیده شده از تپه‌های نمکی که بخش زیادی از این نمک‌ها خوراکی می باشند.

بلندترین تپه نمکی جزیره هرمز ۱۸۶ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و بزرگ‌ترین قطر آن‌هم هشت کیلومتر می باشد.

یکی از منابع اصلی درآمد اهالی جزیره هرمز، استخراج و صادر کردن خاک سرخ به خارج از مرزها می باشد.

جالب است بدانید جزیره هرمز آب شیرین ندارد، آب این جزیره از بندرعباس تأمین می‌شود.

جزیره هرمز به دلیل دارا بودن انواع خاک‌های مختلف، به بهشت زمین‌شناسان معروف است.

 یکی دیگر از دیدنی‌های جزیره هرمز، قلعه پرتغالی‌ها می باشد که بزرگ‌ترین دژ استعماری است که در طول تاریخ در ایران بنا نهاده شده. این قلعه بزرگ در گذر تاریخ بارها تخریب شده، ولی با این وجود هنوز بخش زیادی از بنا سالم و پا برجا باقی‌مانده.

بنیان‌گذار امپراتوری پرتغال، آلفونسو دی آلبرکرک، برای افزایش قلمرو خود جزیره هرمز را محاصره و آن را اشغال نمود. آلفونسو کبیر در سال ۱۵۱۵ دستور ساخت دژی بزرگ در این جزیره را داد و ساخت این دژ باعث شد تا پرتغالی‌ها در کمترین زمان ممکن به خلیج‌فارس مسلط شوند.

نقشه جزیره هرمز در سال ۱۷۵۰ میلادی به وسیله جاکوب ون طراح هلندی کشیده شد. با وجود اینکه در آن زمان پرتغالی‌ها بر بیشتر مناطق خلیج‌فارس سلطه داشتند، ولی همچنان نام خلیج‌فارس در نقشه به وضوح دیده می شود.

در جزیره هرمز جنگل‌های معوف به مانگرو با پوشش حرا، محل زندگی بیش از ۲۰ گونه پرنده‌ی آبزی و کنار آبزی می باشند. به دلیل خاک نمکی و آب‌های شور در این جزیره گونه‌های گیاهی جز این‌گونه به‌ندرت یافت می‌شود.

قوانین و مقررات تور


ترکیب چیدمان اتاق‌ها در خانه های محلی و اقامتگاه های بومگردی بستگی به ترکیب نفرات تور دارد در صورت امکان آرندتور تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با همسفران عزیز همکاری لازم انجام

دهد در غیر اینصورت آرندتور هیچ تعهدی بابت فراهم کردن اتاق اختصاصی برای عزیزان همسفر را نخواهد داشت.

برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی است.

لطفا با دقت کامل برنامه سفر، خدمات تور را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از دفتر آرندتور اطلاعات لازم را دریافت کنید.

چیدمان صندلی همسفران در وسیله نقلیه، بر اساس زمان ثبت‌نام و تعداد افراد هر گروه انجام می شود.

نظرات

ثبت نظر