×

تور هلند تورهای هلند تابستان 98


لوازم مورد نیاز

 • وسایل شخصی
 • لباس مناسب فصل
 • داروهای ضروری
 • پاسپورت
 • دوربین عکاسی

مدارک مورد نیاز

  1) اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه ­های قبلی  

     الف) مدت اعتبار حداقل 6 ماه  از تاریخ ورود.

     ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.

  2) 6 قطعه عکس 4*6 رنگی ،  تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً  از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک ، گردی صورت کاملاً مشخص باشد،  حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با پاسپورت و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

  3) اصل شناسنامه به همراه کپی از کلیه صفحات آن.

  4) اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی ( ارائه گردش حساب و گواهی تمکن الزامیست و زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 20 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4  باشد.)

     الف) حساب های جاری: کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی

     ب) سپرده ­های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود

  * ارائه گردش حساب سود سپرده بلند مدت به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضاء بانک  

  * باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 500.000.000ريال باشد.

  5) اصل سند مالکیت.

  6) اصل  مدارک شغلی

     الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان ، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی

     ب) وکلا: پروانه وکالت.

     ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و  میزان حقوق دریافتی ، و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان.         

     د) بازنشسته­ ها: ارائه حکم بازنشستگی، ارائه آخرین فیش حقوقی.

     ه) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

     و) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات.

     ی) معلمان ، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

     ز) دانش آموزان، دانشجویان، ( اصل  نامة اشتغال به تحصیل )

  * جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامة اشتغال به تحصیل، ارائه اصل رضایت­نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می­باشد.

  7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی یکی از والدین  سفر می کنند رضایت­نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

  8) مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم­ های خانه ­دار.

  * حضور کلیه مسافرین جهت انگشت نگاری در سفارت الزامی می­باشد.

  * مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می­ماند.

  * چک رمزدار یا ضمانت­نامه بانکی حداقل به مبلغ 500،000،000 ريال در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت­ های بیشتر متعاقبا­ً اعلام می­گردد.  

  * کلیه مدارک نیاز به 2 سری کپی در برگۀ A4 دارند.

  لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می باشد.

اطلاعات سفر

کشور هلند:

هلند يکي از کشورهاي اروپاي غربي است که به کشور آسياب‌هاي بادي، دوچرخه، پنير و گل لاله مشهور است. هلند بخش اصلي و اروپايي پادشاهي هلند است که جزايري را در آمريکاي مرکزي نيز شامل مي‌شود. هلند با کشورهاي آلمان و بلژيک همسايه است. هلند کشور هنرمندان هم هست. بسياري از هنرمندان مشهور جهان از رامبراند گرفته تا ون‌گوگ، نقاشان معروف، در اين کشور زندگي مي‌کردند. تقريبا 20 درصد از مساحت هلند را آب تشکيل مي‌دهد. درعين حال پايين بودن ارتفاع مناطق خشکي آن نسبت به سطح دريا باعث شده هلندي‌ها سدهاي زيادي احداث کنند. 25 درصد مساحت آن، از عقب نشيني و  خشک شدن آب دريا ، تشکيل شده است. هلند کوه ندارد و ارتفاع بلندترين تپه در جنوب اين کشور 322 متر است.

هلند عضو اتحاديه اروپا و پيمان آتلانتيک شمالي (ناتو) است و پيمان کيوتو را نيز امضا کرده است. با وجود اينکه آمستردام پايتخت رسمي کشور هلند است براي تمرکززدايي، بسياري از وزارتخانه‌هاي اين کشور در شهر لاهه يا اطراف آن مستقر شده‌اند.

تابستان‌هاي هلند به توريست‌ها تعلق دارد. موزه‌ها رستوران‌ها و هتل‌ها پر از جهانگردان است. تابستان‌های هلند از نظر آب و هوا متعادل تر است. زمستان‌هاي هلند سرد و پر بارش و يخبندان است ولي به دليل کم ارتفاع بودن زمين در هلند آب و هوا با وزيدن باد تغيير مي‌کند.

در ماه ژانويه مسابقات اسکيت روي يخ 200 کيلومتري به نام Elfstedentoch برگزار مي‌شود. کارناوالي نيز در اواسط بهمن‌ماه برگزار مي‌‌شود که هلندي‌ها با پوشيدن لباس‌هاي خنده‌دار در خيابان‌ها در آن شرکت مي‌کنند. 30 آوريل برابر با 11 ارديبهشت روز ملکه يا Koninginnedag است که در اين روز خيابان‌هاي آمستردام با دستفروش‌ها و بازار‌هاي خياباني و جشن پر مي‌شود. در اين روز هر کس مي‌تواند هر چيزي که مي‌خواهد در خيابان بفروشد. در شنبه دوم ماه مه تمام آسياب‌هاي هلند در‌هاي خود را بر روي بازديد کنندگان مي‌گشايند. اين روز به نام روز ملي آسياب يا Nationale Molendag معروف است. فستيوال هلند در اواخر خرداد در آمستردام و لاهه برگزار مي‌شود. فستيوال موسيقي نيز در اواسط تيرماه از بزرگترين فستيوال‌هاي موسيقي شهر هاگو است.

قوانین و مقررات تور


نظرات

ثبت نظر