تور پرتغال تورهای پرتغال تابستان 98


برنامه روزانه سفر

 • 2

  گشت شهری بارسلون 

 • 5

  گشت شهری لیسبون 

لوازم مورد نیاز

 • وسایل شخصی
 • داروهای ضروری
 • لباس مناسب فصل
 • پاسپورت
 • دوربین عکاسی
 • وسایل نظافت شخصی

مدارک مورد نیاز

  1) اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه ­های قبلی  

     الف) مدت اعتبار حداقل 6 ماه  از تاریخ ورود.

     ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.

  2) 6 قطعه عکس 4*6 رنگی ،  تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً  از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک ، گردی صورت کاملاً مشخص باشد،  حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با پاسپورت و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

  3) اصل شناسنامه به همراه کپی از کلیه صفحات آن.

  4) اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی ( ارائه گردش حساب و گواهی تمکن الزامیست و زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 20 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4  باشد.)

     الف) حساب های جاری: کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی

     ب) سپرده ­های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود

  * ارائه گردش حساب سود سپرده بلند مدت به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضاء بانک  

  * باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 500.000.000ريال باشد.

  5) اصل سند مالکیت.

  6) اصل  مدارک شغلی

     الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان ، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی

     ب) وکلا: پروانه وکالت.

     ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و  میزان حقوق دریافتی ، و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان.         

     د) بازنشسته­ ها: ارائه حکم بازنشستگی، ارائه آخرین فیش حقوقی.

     ه) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

     و) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات.

     ی) معلمان ، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

     ز) دانش آموزان، دانشجویان، ( اصل  نامة اشتغال به تحصیل )

  * جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامة اشتغال به تحصیل، ارائه اصل رضایت­نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می­باشد.

  7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی یکی از والدین  سفر می کنند رضایت­نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

  8) مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم­ های خانه ­دار.

  * حضور کلیه مسافرین جهت انگشت نگاری در سفارت الزامی می­باشد.

  * مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می­ماند.

  * چک رمزدار یا ضمانت­نامه بانکی حداقل به مبلغ 500،000،000 ريال در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت­ های بیشتر متعاقبا­ً اعلام می­گردد.  

  * کلیه مدارک نیاز به 2 سری کپی در برگۀ A4 دارند.

  لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می باشد.

اطلاعات سفر

کشور پرتغال:

کشور پرتغال يکي از کشورهاي زیبای اروپايي است که بيشتر ايراني‌ها آن را به خاطر سابقه ديريني که در دريانوردي و کشف سرزمين‌هاي جديد دارد مي‌شناسند. کشور پرتغال در تور پرتغال از غرب با اقيانوس اطلس و از شرق و شمال با کشور اسپانيا هم‌مرز است. پرتغال همچنين مالکيت تعدادي جزيره در اقيانوس اطلس را دارد. تاريخ پرتغال بسيار غني است و در حقيقت ايجاد سرزمين کنوني پرتغال به دوران پيش از تاريخ برمي‌گردد. در قرن 15 ميلادي اين کشور امپراتوري جهاني را ايجاد کرده بود که بخش‌هايي از آفريقا، آسيا و آمريکاي جنوبي را دربر مي‌گرفت. پرتغال کشوري توسعه‌ يافته است که بر اساس آمارهاي جهاني يکي از بهترين کشورها براي زندگي است زيرا کيفيت زندگي در آن بالاست. اين کشور عضو اتحاديه اروپا و سازمان ملل متحد است و از بنيانگذاران پيمان آتلانتيک شمالي‌ (ناتو). آب و هواي پرتغال تحت تاثير درياي مديترانه و اقيانوس اطلس است. ميانگين دماي هواي سالانه آن در بخش شمالي 13 درجه و در بخش جنوبي 18 درجه سانتيگراد است. سردترين بخش آن در شمال کشور پرتغال واقع شده که در زمستان‌ها دماي هوا ممکن است به 15 درجه زير صفر هم برسد و سردترين بخش آن در شمال پرتغال واقع شده که در زمستان‌ها دماي هوا ممکن است به 15 درجه زير صفر هم برسد و گرمترين بخش آن در جنوب پرتغال قرار دارد که تابستان‌هايي با دماي 45 درجه سانتيگراد را هم به خود ديده است. ليسبون پايتخت و بزرگ‌ترين شهر کشور پرتغال و نيز مرکز ناحيه ليسبون است. اين شهر که شهري مدرن و مبتني بر اصول شهرسازي محسوب مي‌شود، وسعت بسياري داشته و حدود 3,400,000 نفر ساکن آن هستند که از اين تعداد 564،477 نفر در مرکز شهر و حدود 2،800،000 نفر در پيرامون آن ساکن شده‌اند. امروزه ليسبون پرتغال از لحاظ مختلف اهميت فراواني يافته و به‌عنوان دومين قطب اقتصادي در شبه‌جزيره ايبري پس از مادريد مطرح مي‌شود. اين شهر بيش‌ترين ثروت کشور پرتغال را در خود ذخيره کرده و از شهرهاي مهم اتحاديه اروپا محسوب مي‌شود.

نظرات

ثبت نظر