×

تور ژاپن نوروز 1403

تور ژاپن بهمن 1402
9 شب و 10 روز با پرواز قطری

شهرهای مورد بازدید : توکیو - کیوتو - هاکونه - اوساکا - نارا

اقامت : 4شب توکیو+5 شب اوساکا

تمامی اقامتها در بهترین هتلهای 4 و 5 ستاره ژاپن میباشد.

سهم امرداد تور 16 وعده غذایی شامل: 10 وعده صبحانه 6 وعده ناهار

شروع قیمت از : 3,390 دلار+ پرواز
جاذبه های سفر :

تور ژاپن سفری به یادماندنی بری بازدید از جاذبه هایی همچون آسمان خراش توکیو، معبد بزرگ آساکوسا کانون، مرکز خرید ناکامی سه، گشت آساکوسا و اودایبا با کروز، گشت اودایبا، دیزنی لند، هاکونه، کروز بر روی دریاچه اشی یا هاکونه، تله کابین هاکونه، اوساکا، معبد تودای جی، قلعه اوساکا، معبد کیومیزو، معبد طلایی کینکاکوجی، پارک استودیو توکیو.

تور ژاپن نوروز 1403

برنامه روزانه سفر

 • 1

  حرکت از تهران

  از فرودگاه امام خمینی با هواپیمایی قطر ایرویز سفر خود را آغاز می‌کنیم.

 • 2

  ورود به توکیو

   پس از رسیدن به توکیو و انجام امور ویزا به هتل مان جهت استراحت خواهیم رفت

 • 3

  گشت شهری توکیو

  پس از صرف صبحانه، به دیدن کاخ امپراتور میرویم. سپس به منطقه آساکوسا رفته و از معبد سنسوجی دیدن میکنیم. سپس با کروز بر روی رودخانه سومیدا به منطقه اودایبا میرویم و از دیدنی های آنجا لذت میبریم.

 • 4

  گشت هاکونه

  بعد از صبحانه، به دیدن مهمترین اثر طبیعی ژاپن در شهر هاکونه، کوه فوجی خواهیم رفت. بر روی دریاچه آشی کشتی سوار خواهیم شد و دور تا دور دریاچه را
  خواهیم گشت تا در صورت مساعد بودن هوا این نماد ملی ژاپن را ببینیم. بعد از تله کابین سواری لذت بخش در عصرگاهان به هتل مان در توکیو بازمیگردیم.

 • 5

  گشت شهری توکیو

  پس از صرف صبحانه به دیدن توکیو تاور میرویم و بعد از آن از چهارراه شیبویا و خیابان آکیابارا قلب الکترونیک توکیو  دیدن خواهیم کرد

 • 6

  ورود به اوساکا

   پس ازصرف صبحانه و خروج از هتل، با سرعت 320 کیلومتر بر ساعت با قطار سریع السیر شینکانسن به سمت شهر اوساکا راهی میشویم و عصر وقت آزاد برای گشت و گذار در اوساکا را خواهیم داشت

 • 7

  گشت شهری اوساکا

  در هفتمین روز سفر به گشت شهر اوساکا خواهیم پرداخت. به دیدن مهمترین قلعه ژاپن، قلعه اوساکا میرویم. بعد از آن از آکواریوم بزرگ اوساکا دیدن میکنیم. پس از آن به دیدن منطقه توریستی دوتونبوری میرویم و نهایتا به هتل مان در اوساکا رفته و استراحت میکنیم.

 • 8

  گشت شهری کیوتو

  پس از صرف صبحانه به سمت کیوتو حرکت میکنیم به دیدن جنگل زیبای بامبو میرویم سپس از معبد Taisha Inari Fushimi؛ جایی که روح ژاپنی روباه آرمیده، دیدن میکنیم! با دروازه های متعدد و بینهایت زیبایش. بعد از آن به دیدن معبد کیومیزودرا و کاخ طالی میرویم و با خاطراتی فراموش نشدنی به هتل در اوساکا بازمیگردیم.

 • 9

  گشت شهر نارا

  امروز به سمت ناراپارک در شهر نارا راهی می‌شویم. در آنجا میتوانید با انواع غزال ها و گوزن ها از جمله Deer Bowing غذا دهید و عکاسی کنید. سپس به معبد تودایجی میرویم تا از بزرگترین مجسمه بودای ژاپن دیدن کنیم. سپس به هتل مان در اوساکا بازمیگردیم.

 • 10

  گشت یونیورسال استودیو

  بعد از صرف صبحانه، به دیدن یکی از چهار پارک یونیورسال استودیو در جهان خواهیم رفت و از تمامی بازی های آنجا میتوانیم تا عصر لذت ببریم. اسپایدرمن، مینیون ها، هری پاتر، سوپر ماریو و نینتندو همگی محصولات این شرکت هستند

 • 11

  بازگشت به ایران

  امروز فرصت مناسبی برای رفتن به یکی از مال های اوساکا برای خرید را داریم. سپس به سمت فرودگاه رهسپار میشویم تا به سمت ایران برگردیم.

لوازم مورد نیاز

 • وسایل شخصی
 • لباس مناسب فصل
 • داروهای ضروری
 • پاسپورت
 • دوربین عکاسی

مدارک مورد نیاز

  1) دو قطعه عکس رنگی 3.5 در 4.5 رنگی با زمینه سفید

  2) اصل گذرنامه مسافر با حداقل 7 ماه اعتبار از زمان سفر و پاسپورت های قدیمی (پاسپورت باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد)

  3) ترجمه انگلیسی شناسنامه با مهر دادگستری به زبان انگلیسی

  4) ترجمه مدرک شغلی پروانه کسب، پروانه مطب، روزنامه رسمی، نامه اشتغال به کار به همراه بیمه با مهر دادگستری به زبان انگلیسی

  5) گردش حساب و تمکن مالی با حدااقل 300 میلیون تومان به ازای هر نفر به زبان انگلیسی

  6) به ازای هر مسافر حداقل 200 میلیون تومان ضمانت نامه بانکی دریافت می گردد.

اطلاعات سفر

تور ژاپن
ژاپن کشوری مجمع‌الجزایری، یا رشته‌ای از جزایر در کنار هم، در منتهی‌الیه شرق آسیاست. این کشور از چهار جزیره تشکیل شده است:  هوکایدو، هونشو، شیکوکو و کیوشو. تقریباً چهار هزار جزیرۀ بزرگ‌ و کوچک دیگر در کنار این جزایر وجود دارد. نزدیک‌ترین همسایگان ژاپن منطقۀ سیبری، روسیه، از  شمال و کره و چین از جنوب است.
حدود چهار‌ پنجم این کشور پوشیده از کوهستان است. رشته کوه‌های ژاپن از مرکز بزرگ‌ترین جزیره، یعنی هنشو، شروع می‌شود. بلندترین ارتفاع را کوه فوجی، آتشفشانی قیفی‌شکل، دارد که برای بسیاری از مردمان ژاپن مقدس به‌شمار می‌آید. سه صفحۀ تکتونیکی شکل‌ دهندۀ پوستۀ زمین در جوار این کشور به هم می‌رسند و چون اغلب بر خلاف هم حرکت می‌کنند باعث وقوع زمین‌لرزه‌هایی می‌شود. هر سال بیش از هزار زلزله در ژاپن رخ می‌افتد. همچنین دویست آتشفشان، که شصت عدد از آنها فعال محسوب می‌شوند، در ژاپن وجود دارد.

فرهنگ و مردم ژاپن
ژاپنی‌ها به تمایلشان به سخت کار کردن شهره هستند. به کودکان می‌آموزند که به بزرگ‌ترها، بالاخص والدین و رؤسای خود، احترام بگذارند. یاد می‌گیرند که بهترین کار را برای خانواده و شرکتشان انجام دهند و کمتر به فکر نیازهای خودشان باشند.
غذای ژاپن بسیار با غذایی که در کشورهای غربی تهیه می‌شود فرق دارد. در وعدۀ غذایی آنها برنج، ماهی و سبزیجات فراوانی در کنار گوشت کم دیده می‌شود. این رژیم غذایی، با داشتن چربی یا لبنیات کم، بسیار سالم محسوب می‌شود و به مردم ژاپن کمک می‌کند به طور متوسط بیش از سایر مردمان دیگر عمر کنند.

طبیعت ژاپن 
مردم ژاپن علاقۀ وافری به زیبایی طبیعت دارند. طبق آیین شینتو، عوارض طبیعی همچون کوهستانها، آبشارها و جنگلها دارای روح مخصوص به خودشان هستند. غالب این سرزمین را مناطق روستایی مزین کرده است. اما تراکم صد میلیونی در چنین مکان کوچکی تأثیر منفی روی حیات وحش داشته است.
با اینکه آلودگی شدیدا کنترل می‌شود، جاده‌ سازی و دیگر فعالیت های انسانی به زیستگاه‌های طبیعی آسیب زده است. در حدود 136 گونه از جانوران در ژاپن جزو گونه‌های در معرض خطر طبقه‌بندی شده‌اند.
جریان های گرم سوشیما از سمت جنوب با جریان سردتری از شمال در دریای ژاپن به هم می‌پیوندند. ترکیب این دو جریان آب های نزدیک ژاپن را سرشار از ماهی و دیگر جانداران دریایی کرده است.

هانامی (تماشای شکوفه‌های گیلاس) در ژاپن 
قرن هاست در ژاپن برای شکوفه گیلاس (ساکورا) جشن گرفته می‌شود و در فرهنگ این کشور جایگاه ویژه‌ای یافته است. با اینکه ارقام مختلفی از گیلاس در ژاپن وجود دارد، اغلب آنها فقط برای چند روز در بهار شکوفه می‌دهند. مردم ژاپن این موقع از سال را با مراسم هانامی (تماشای شکوفه‌های گیلاس) جشن می‌گیرند. در این مراسم ژاپنی دوستان، اعضای خانواده یا همکاران دور هم جمع شده، روی زیراندازی پلاستیکی زیر درختان شکوفه‌زده می‌نشینند، می‌نوشند، آواز می‌خوانند، گرم صحبت می‌شوند یا به لذت بردن از منظره مشغول می‌شوند.

حکومت و اقتصاد ژاپن
ژاپن تنها کشوری در جهان است که همچنان سلطنت امپراتوری بر آن حکمفرماست. امپراتوران قدرت تشریفاتی دارند، ولی همچنان نماد سنت ها و اتحاد کشور هستند. جنگ جهانی دوم اقتصاد این کشور را به زانو درآورد. اما سختکوشی و نوآوری هوشمندانۀ مردم این سرزمین ورق را برگرداند و ژاپن را به دومین اقتصاد بزرگ دنیا بدل ساخت. صنعت پیشرفتۀ ژاپن در ساخت برخی از متداول‌ترین محصولات الکترونیکی در جهان پیشتاز است.

تاریخ ژاپن
اولین بار 30.000 سال قبل انسان ها پا به این سرزمین گذاشتند. در آن زمان جزایر اصلی به سیبری و شبه جزیرۀ کره متصل بود و انسانها با پای پیاده به این سرزمین آمدند. اولین جامعه، موسوم به فرهنگ جومون، حدود 12.000 قبل پدیدار گشت. در همان ادوار، قوم آینو با قایق از سیبری سر رسیدند.
فرهنگ جومون و قوم آینو توانستند هزاران سال در این سرزمین دوام بیاورند، به شکار، ماهیگیری و گردآوری گیاهان بپردازند. در 300 قبل از میلاد، قوم یایونی از سمت کره و چین پا به جزیرۀ هونشو گذاشتند. این قوم بافندگان، ابزارسازان و کشاورزانی ماهر بودند که شروع به پرورش برنج در شالیزارهایی با زمین های سیلابی کردند.
در سال 660 قبل از میلاد، جینمو تنو، اولین امپراتور ژاپن، به‌قدرت رسید. امپراتوران تا قرن دوازده میلادی بر ژاپن حکمرانی می‌کردند، تا زمانی که سرداران نظامی، موسوم به شُوگون ها، حکومت را به‌ دست گرفته و با قدرت حکمرانی کردند.
اروپاییان اولین بار در 1543 به این کشور پا گذاشتند و با خود تفنگ و آیین مسیح را آورند. در 1635، شُوگونی که در قدرت بود مرزهای ژاپن را روی افراد خارجی بست و مردم این کشور را نیز از مسافرت کردن باز داشت. این انزوا نزدیک به دویست سال ادامه یافت. در 1868، شُوگونها از مسند قدرت به زیر کشیده شدند و امپراتوران دوباره جایگاه خود را بازیافتند. این دوره شاهد تغییرات بزرگ و مدرن‌سازی ژاپن بود.
طی جنگ جهانی اول (1917-1914)، ژاپن شانه‌ به‌ شانۀ آمریکا جنگید. ولی در هفتم دسامبر 1941، ژاپن ناوگان دریایی آمریکا در پرل هاربر را بمباران کرد و وارد جنگ جهانی دوم شد. از 1945-1941، رهبران نظامی این کشور علیه آمریکا و نیروهای متفقین به نبرد پرداختند. در آگوست 1945، آمریکا با بمب اتم به دو شهر هیروشیما و ناکازاکی یورش برد و 115.000 نفر بر اثر این حمله کشته شدند. چند روز پس از این اتفاق، ژاپن تسلیم شد.

قوانین و مقررات تور

1) پرداخت 50 درصد نرخ تور در هنگام ثبت نام الزامی و تسویه تور تا 3 هفته قبل از پرواز می باشد.

2) برگزارکننده هیچگونه مسئولیتی در خصوص عدم صدور ویزا و یا دیپورت شدن مسافر در فرودگاه مقصد برعهده ندارد.

* نکته: بلیط و تور به صورت غیر قابل بازگشت (Nonrefundable) است.

تورهای مرتبط

نظرات

ثبت نظر