×

تور کنیا تور کنیا بهار 99

تور کنیا (اقتصادی) بهار 99
7 شب و 9 روز با پرواز ترکیش


* این تور به زودی و پس از عادی شدن شرایط کشور به روز خواهد شد *


شهرهای مورد بازدید در تور کنیا:
1 شب نایروبی + 2 شب ماسایی مارا + 2 شب ناکورو + 1 شب نایواشا

تور کنیا، نکات مهم:
1) هتل های تور کنیا: اقامت در هتل ها و لوژهای تجهیز شده در کنار پارک های ملی و در اتاق ها و چادرهای 2 یا 3 نفره می باشد. برای دریافت اقامت سینگل می بایست هزینه مازاد پرداخت شود.
2) تور کنیا: با توجه به ماهیت سفرهای طبیعت گردی مانند تور کنیا، امکان بروز تغییراتی در برنامه تور کنیا به صلاحدید راهنمای برنامه وجود خواهد داشت.
3) تور کنیا: واکسن تب زرد در تور کنیا الزامی بوده و لازم است قبل از سفر حتما تزریق شود.
4) حمل و نقل تور کنیا در ماشین های سافاری استاندارد با سقف پاپ-آپ بوده تا بتوانیم بهترین نما را برای عکاسی و تماشا داشته باشیم.
5) در تور کنیا رانندگان به زبان انگلیسی صحبت می کنند و اطلاعات کاملی از حیات وحش، گیاهان و فرهنگ مردم کنیا دارند.
6) در تمام ماشین های سافاری لوازمی مانند کتاب های حیات وحش، دوربین دو چشمی، جعبه کمک های اولیه، کیسه یخ و کپسول اطفاء حریق دارند.
7) آب معدنی نامحدود در هنگام سافاری در طی تور کنیا موجود است.
8) تور گشت در قبیله ماسایی ها شامل این سفر می شود.
9) وعده های غذایی صبحانه، ناهار و شام می تواند به صورت محلی یا اروپایی سرو شود و قابل انتخاب نیز می باشد.

* هزینه هایی که شامل تور نمی شوند:
1) هزینه ویزا 50 دلار می باشد که در فرودگاه مقصد پرداخت خواهد شد.
2) هزینه های شارژ و خرید سیم کارت و اینترنت با مسافران عزیز می باشد.
3) رانندگان ماشین سافاری به ازای هر نفر روزی 5 دلار انعام دریافت می کنند.
4) نوشیدنی های غیر از آب شامل پکیج نمی باشد.
5) هزینه قایق سواری اختیاری بر روی دریاچه نایواشا به ازای هر نفر 30 دلار آمریکا می باشد.

برنامه روزانه سفر

 • 1

  روز اول

  از فرودگاه امام خمینی سفر خود را آغاز می کنیم.

 • 2

  روز دوم

  ساعت 4 صبح به نایروبی خواهیم رسید، پس از آن ترانسفر به هتل خواهیم شد، بعد از صرف صبحانه از آنجا به سمت مرکز نگهداری زرافه ها می رویم تا بتوانیم این حیوانات دوست داشتنی را از نزدیک لمس کنیم. سپس به هتل 4 ستاره می رویم تا برای روزهای شگفت انگیز در کنیا خود را آماده کنیم.

 • 3

  روز سوم

  صبح را با صبحانه ای دلچسب در هتل آغاز می کنیم و در ساعت 7:30 از هتل به سمت پارک ملی ماسایی مارا، یکی از بهترین و زیباترین پارک های ملی دنیا، حرکت می کنیم. در راه برای دیدن دره ریفت ولی، محل ظهور انسان های نخستین کره زمین، توقف خواهیم کرد و به عکاسی به نمای پانارومیکی این دره زیبا خواهیم پرداخت. ناهار را در بین راه میل می کنیم و بعد از استراحتی کوتاه گشت 2 ساعته خود را با سافاری در پارک ملی ماسایی مارا آغاز و تا غروب آفتاب ادامه خواهیم داد و بعد از چشیدن طعم غروب آفریقا در لابه لای شاخه های سبز برای صرف شام و استراحت به کمپ باز می گردیم تا خاطرات نیم روزه را مرور کنیم.

 • 4

  روز چهارم

  یک روز کامل برای بازدید از پارک ملی ماسایی مارا، فرصت داریم. بعد از صرف صبحانه ره سپار می شویم با هیجان دیدن پنج حیوان بزرگ آفریقا (Africa Big Five) و همچنین شیر، پلنگ، کرگدن، گله ی فیل ها، زرافه ها، بوفالو ها و دسته های بزرگ وایلدبیست و گورخر و بسیاری حیوانات دیگر در زیستگاه طبیعیشان و البته به سراغ قبیله ی ماسایی می رویم و با فرهنگ و رقص و روش زندگیشان آشنا می شویم. در انتها با کوله باری از تجربیات نو و تکرار نشدنی به کمپ جهت صرف شام و استراحت باز خواهیم گشت.

 • 5

  روز پنجم

  پس از صرف صبحانه به سمت دریاچه ی ناکورو می رویم و با منظره ای مملو از فلامینگو ها در این دریاچه روبه رو می شویم. اسب های آبی، کرگدن سفید و شانس دیدن شیر و پلنگ و چیتا و انواع مختلف گونه های پرندگان بسیار زیاد است. بعد از آن به هتل 3 ستاره جهت صرف شام و استراحت می رویم.

 • 6

  روز ششم

  در این روز پس از صرف صبحانه به سمت پارک ملی دروازه جهنم (Hell's Gate) خواهیم رفت. در این پارک می توان پیاده یا با دوچرخه (با هزینه گردشگر) از نزدیک با حیوانات عکس گرفت. همچنین به دیدار غارهای دستکند انسان های نخستین و چشمه های آتشفشانی آب گرم میرویم. سپس به سمت هتل رفته و استراحت می کنیم.

 • 7

  روز هفتم

  بعد از صرف صبحانه به سمت دریاچه ی نایواشا میرویم و بر روی قایق به دیدن اسب های آبی و گونه های مختلف پرنده از جمله عقاب ماهیگیر، کینگ فیشر، لک لک کفن و دفن و ... می رویم. روز خود را در کنار این دریاچه سپری می کنیم و در انتها با کوله باری از تجربیات نو و تکرار نشدنی به هتل 3 ستاره جهت صرف شام و استراحت باز خواهیم گشت.

 • 8

  روز هشتم

  بعد از صرف صبحانه ای دلچسب به سمت نایروبی حرکت می کنیم. سپس به ماسای مارکت بزرگترین بازار صنایع دستی کنیا می رویم تا از خرید و چرخیدن در بازار محلی لذت ببریم. بعد از صرف ناهار به سمت فرودگاه رهسپار می شویم تا به تهران برگردیم.

 • 9

  روز نهم

  رسیدن به تهران حدود ساعت 4:30 به وقت تهران، در حالی که نادیده هایی دیده ایم، از کمیاب ترین گونه های جانوری دیدن کرده ایم، از دشت ها و مراتعی گذر کرده ایم که کمتر کسی شانس دیدنش را دارد و در نهایت دوستی هایی ساخته ایم به ارزش کیمیای جاودانگی.

لوازم مورد نیاز

 • لباس مناسب فصل
 • وسایل شخصی
 • داروهای ضروری
 • کفش مناسب پیاده روی
 • پاسپورت
 • دوربین عکاسی
 • عینک آفتابی

مدارک مورد نیاز

  ۱) دو قطعه عکس رنگی ۳×۴ با زمینه سفید
  2 قطعه عکس 6*4

  ۲) اصل پاسپورت با ۷ ماه اعتبار

  ۳) مشخصات کامل مسافر (فرم ویزا)

  4) نامه اشتغال به کار به زبان انگلیسی با ذکر حقوق

اطلاعات سفر

هتل ها:
1) نایروبی: Embassy Hotel 3* or similar
2) ماسایی مارا: 3* Rhino Camp Masai Mara or similar
3) نایواشا: 3* Peppercorn
4) ناکورو: 3* City max or Similar

ساعت های پروازی تور کنیا با پرواز ترکیش:
پرواز رفت:
6 فروردین (25 مارس) ساعت 16:05 از فرودگاه امام خمینی

رسیدن به استانبول در ساعت 18:20 بامداد 6 فروردین (25 مارس)
حرکت از استانبول 6 فروردین (25 مارس) ساعت 21:30
رسیدن به نایروبی 04:10 7 فروردین (26 مارس)

پرواز برگشت:
03:55 بامداد 14 فروردین (2 آوریل) از فرودگاه نایروبی

رسیدن به استانبول در ساعت 10:45 14 فروردین (2 آوریل)
حرکت از استانبول 14 فروردین (2 آوریل) در ساعت 21:00
رسیدن به تهران 15 فروردین (3 آوریل) در ساعت 01:40

کنیا جزء معدود های کشورهای دنیاست که مناظر شگفت‌انگیز و خیره‌ کننده جذاب طبیعی را دارا می باشد و با چشم اندازها و مناطق بکر و خیره‌ کننده خود، کنیا را به محلی اسرارآمیز تبدل کرده است. تفاوت‌های بسیار زیاد در میزان دما، اکوسیستم و فضای جغرافیایی شگفت انگیز در کنیا گرد هم آمده‌اند تا این کشور، با مناطقی از علفزارها و دشت های سرسبز، جنگل‌های بارانی و سرزمین‌های پوشیده از درخت ساواهانا و همچنین مناطقی تحت عنوان ساوان، زیستگاه بسیاری از گونه‌های حیات‌ وحش و حتی گیاهان در کنیا باشد. ولی فقط حیات‌ وحش فوق العاده این کشور نیست که کنیا را به مقصدی به‌ یادماندنی و خاطره انگیز برای گردشگران و توریست ها مبدل کرده است، بلکه فرهنگ و آداب و رسوم غنی و متنوع کنیا، مردمی فروتن و خونگرم و مهربان و غذاهای لذیذ و خوش طمع و گاه عجیب کنیا هر کدام دلیلی بر جذابیت و منحصر به فرد بودن این مقصد گردشگری کمتر شناخته‌ شده برای توریست ها هستند. در تور کنیا، سفری هیجان انگیز، لذتبخش،‌ عجیب و پر از خاطره به کنیا را تجربه خواهید کرد.
کنیا کشور زیبایی ست که در شرق قاره پهناور آفريقا. پايتخت کنیا، نايروبی است و مومباسا، کيسومو و ناکورو شهرهای مهم آن محسوب می گردند. همسايگان آن شامل کشورهای تانزانيا در جنوب، اوگاندا در غرب، سودان در شمال غربی، اتيوپی در شمال، سومالی در شمال شرقی می باشند و اقيانوس هند نيز در شرق آن واقع گرديده‌ است. با عبور خط استوا از کمربند ميانی کشور کنيا، مناطق مرکزی، شمال و شمال شرقی بسيار خشک و گرم است. اما مناطق ساحلی که در کنار اقيانوس هند قرار دارد آب و هوايی گرم و مرطوب دارد. کنيا، کشوری با فرهنگهای متفاوت است. امروزه فرهنگ ماسای در کنیا به خاطر صنعت توريسم بخوبی شناخته شده‌ است هر چند که فقط قبيله هايی کوچک هستند.

برای شناخت بیشتر کشور کنیا روی لینک " کنیا، سفر به قلب حیات وحش آفریقا " کلیک کنید.

قوانین و مقررات تور


نظرات
 • By علی|06/11/2019 10:04:08 ق.ظ|پاسخ

  تور کنیا فوق العاده است. یکی از بهترین کشورهایی که میشه برای دیدن حیات وحش آفریقا سفر کرد. امیدوارم بتونم تو این سفر همراهتون باشم.

 • By آرش فراهانی|06/11/2019 01:06:28 ب.ظ|پاسخ

  آیا این تور گروهی اجرا میشود ؟

  • By اَمُرداد تور|06/11/2019 01:43:26 ب.ظ|

   سلام دوست عزیز. بله این تور به صورت گروهی اجرا میشه

  • By |12/24/2019 12:30:33 ب.ظ|

   درود بله تور کنیا بصورت گروهی همیشه اجرا میشود با لیدر فارسی زبان از تهران. تور کنیا به دو صورت اقتصادی و لوکس قیمت گذاری شده.


ثبت نظر