تور کنیا تور کنیا تابستان 98

* نکات مهم در تور کنیا:

1) اقامت در کمپ ها و لوژهای تجهیز شده در کنار پارک های ملی و در اتاق ها و چادرهای 2 یا 3 نفره می باشد. برای دریافت اقامت سینگل می بایست هزینه مازاد پرداخت شود.
2) تمام وعده های غذایی صبحانه، ناهار و شام می تواند به صورت محلی یا اروپایی سرو شود و قابل انتخاب نیز می باشد.
3) وعده های شام روز اول و روز آخر در نایروبی به عهده مسافران عزیز است.
4) با توجه به ماهیت سفرهای طبیعت گردی، امکان بروز تغییراتی در برنامه به صلاحدید راهنمای برنامه وجود خواهد داشت.
5) واکسن تب زرد در کشور کنیا الزامی بوده و لازم است قبل از سفر حتما تزریق شود.
6) حمل و نقل در ماشین های سافاری استاندارد با سقف پاپ -آپ بوده تا بتوانیم بهترین نما را برای عکاسی و تماشا داشته باشیم.
7) همه مسافران عزیز دارای صندلی کنار پنجره خواهند بود.
8) رانندگان به زبان انگلیسی صحبت می کنند و اطلاعات کاملی از حیات وحش، گیاهان و فرهنگ مردم کنیا دارند.
9) در تمام ماشین های سافاری لوازمی مانند کتاب های حیات وحش، دوربین دو چشمی، جعبه کمک های اولیه، کیسه یخ و کپسول اطفاء حریق دارند.
10) آب معدنی نامحدود در هنگام سافاری موجود است.
11) تور گشت در قبیله ماسایی ها شامل این سفر می شود.

* هزینه هایی که شامل تور نمی شوند:

1) هزینه ویزا 50 دلار می باشد که در فرودگاه مقصد پرداخت خواهد شد.
2) هزینه های شارژ و خرید سیم کارت و اینترنت با مسافران عزیز می باشد.
3) رانندگان ماشین سافاری به ازای هر نفر روزی 5 دلار انعام دریافت می کنند.
4) نوشیدنی های غیر از آب شامل پکیج نمی باشد.
5) هزینه قایق سواری اختیاری بر روی دریاچه نایواشا به ازای هر نفر 30 دلار آمریکا می باشد.

برنامه روزانه سفر

 • 1

  سه شنبه 18 تیرماه

  ساعت 5 و 25 دقیقه بامداد به وقت محلی با پرواز عمان ایر از فرودگاه امام خمینی سفر خود را آغاز می کنیم و در ساعت 19 به وقت محلی وارد فرودگاه نایروبی، پایتخت کنیا می شویم. از آنجا به هتل می رویم تا برای روزهای شگفت در کنیا خود را آماده کنیم.

 • 2

  چهارشنبه 19 تیرماه

  صبح را با صبحانه ای دلچسب در هتل آغاز می کنیم و در ساعت 7 از هتل به سمت پارک ملی ماسایی مارا، یکی از بهترین و زیباترین پارک های ملی دنیا، حرکت می کنیم. در راه برای دیدن دره ریفت ولی، شکافی که آفریقا را به دو نیم تبدیل کرده است، توقف خواهیم کرد و به عکاسی به نمای پانارومیکی شهر ناروک و خط فرضی استوا خواهیم پرداخت. برای ناهار به کمپ خواهیم رسید و بعد از استراحتی کوتاه گشت نیم روزه ی خود را با سافاری در پارک ملی ماسایی مارا آغاز و تا غروب آفتاب ادامه خواهیم داد و بعد از چشیدن طعم غروب آفریقا در لابه لای شاخه های سبز برای صرف شام و استراحت به کمپ باز می گردیم تا خاطرات نیم روزه را مرور کنیم.

 • 3

  پنجشنبه 20 تیرماه

  یک روز کامل برای بازدید از پارک ملی ماسایی مارا، فرصت داریم. بعد از صرف صبحانه ره سپار می شویم با هیجان دیدن پنج حیوان بزرگ آفریقا (Africa Big Five)، شیر، پلنگ، کرگدن، گله ی فیل ها، زرافه ها و بسیاری حیوانات دیگر در زیستگاه طبیعیشان و البته به سراغ قبیله ی ماسایی می رویم و با فرهنگ و رقص و روش زندگیشان آشنا می شویم. در انتها با کوله باری از تجربیات نو وتکرار نشدنی به کمپ جهت صرف شام و استراحت باز خواهیم گشت.

 • 4

  جمعه 21 تیرماه

  یک روز کامل برای بازدید از پارک ملی ماسایی مارا، فرصت داریم. بعد از صرف صبحانه ره سپار می شویم با هیجان دیدن پنج حیوان بزرگ آفریقا (Africa Big Five)، شیر، پلنگ، کرگدن، گله ی فیل ها، زرافه ها و بسیاری حیوانات دیگر در زیستگاه طبیعیشان و البته به سراغ قبیله ی ماسایی می رویم و با فرهنگ و رقص و روش زندگیشان آشنا می شویم. در انتها با کوله باری از تجربیات نو وتکرار نشدنی به کمپ جهت صرف شام و استراحت باز خواهیم گشت.

 • 5

  شنبه 22 تیرماه

  قبل از صرف صبحانه به آخرین سافاری از ماسایی مارا خواهیم پرداخت؛ سپس به کمپ برای صرف صبحانه باز می گردیم و از آنجا به سمت دریاچه نایواشا و دیدن اسب های آبی و کروکودیل ها راهی می شویم. در این راه به دیدار از پارک ملی دروازه جهنم (Hell's Gate) خواهیم پرداخت. بعد از آن به کمپ جهت صرف شام و استراحت می رویم.

 • 6

  یکشنبه 23 تیرماه

  بعد از صرف صبحانه یک گشت پیاده در پارک ملی درواز جهنم خواهیم داشت تا کرگدن، خانواده آنتیلوپ ها، زرافه ها و بابون ها و همچنین پرندگان کنار دریاچه را ببینیم. سپس به سمت پارک ملی آمبوسلی حرکت می کنیم. ناهار را در نایروبی صرف کرده و عصرگاهان گشت نیم روزه ای در پارک ملی آمبوسلی خواهیم داشت؛ پارکی که شاهد زندگی 400 گونه ی پرنده، 900 فیل و مرداب های فراوان است. بعد از ان برای صرف شام و استراحت به کمپ باز خواهیم گشت.

 • 7

  دوشنبه 24 تیرماه

  بیدار شدن زود هنگام و گشت قبل از صبحانه برای دیدن و عکاسی از شکوه طلوع آفتاب از قله کلیمانجارو، بلندترین کوه آفریقا و سپس بازگشت به کمپ جهت صرف صبحانه و آماده شدن برای سافاری و دیدن ایلدیست و زرافه و آنتیلوپ و دیدن دریاچه نیمه دایمی و انواع جانوران از جمله شترمرغ ماسایی و ... . سپس برگشت به کمپ جهت صرف ناهار و استراحت. در بعد از ظهر راهی گشت و سافاری دیگری جهت دیدن گله های بزرگ فیل می شویم و بر می گردیم به کمپ و آماده می شویم برای تماشای غروب از بام آفریقا.

 • 8

  سه شنبه 25 تیرماه

  بیدار شدن زودهنگام و گت قبل از صبحانه در آمبوسلی، صرف صبحانه در کمپ و حرکت به سمت نایروبی با کوله باری از خاطرات خوش، رسیدن به نایروبی در بعد از ظهر و وقت آزاد. حرکت به سمت فرودگاه و راهی شدن به تهران.

 • 9

  چهارشنبه 26 تیرماه

  رسیدن به تهران حدود ساعت 17 به وقت محلی، در حالی که نادیده هایی دیده ایم، از کمیاب ترین گونه های جانوری دیدن کرده ایم، از دشت ها و مراتعی گذر کرده ایم که کمتر کسی شانس دیدنش را دارد و در نهایت دوستی هایی ساخته ایم به ارزش کیمیای جاودانگی.

لوازم مورد نیاز

 • لباس مناسب فصل
 • وسایل شخصی
 • داروهای ضروری
 • کفش مناسب پیاده روی
 • پاسپورت
 • دوربین عکاسی
 • عینک آفتابی

مدارک مورد نیاز

  ۱) دو قطعه عکس رنگی ۳×۴ با زمینه سفید

  ۲) اصل پاسپورت با ۷ ماه اعتبار

  ۳) مشخصات کامل مسافر

اطلاعات سفر

تور کنیا:

کنیا جزء معدود های کشورهای دنیاست که مناظر شگفت‌انگیز و خیره‌ کننده جذاب طبیعی را دارا می باشد و با چشم اندازها و مناطق بکر و خیره‌ کننده خود، کنیا را به محلی اسرارآمیز تبدل کرده است. تفاوت‌های بسیار زیاد در میزان دما، اکوسیستم و فضای جغرافیایی شگفت انگیز در کنیا گرد هم آمده‌اند تا این کشور، با مناطقی از علفزارها و دشت های سرسبز، جنگل‌های بارانی و سرزمین‌های پوشیده از درخت ساواهانا و همچنین مناطقی تحت عنوان ساوان، زیستگاه بسیاری از گونه‌های حیات‌ وحش و حتی گیاهان در کنیا باشد. ولی فقط حیات‌ وحش فوق العاده این کشور نیست که کنیا را به مقصدی به‌ یادماندنی و خاطره انگیز برای گردشگران و توریست ها مبدل کرده است، بلکه فرهنگ و آداب و رسوم غنی و متنوع کنیا، مردمی فروتن و خونگرم و مهربان و غذاهای لذیذ و خوش طمع و گاه عجیب کنیا هر کدام دلیلی بر جذابیت و منحصر به فرد بودن این مقصد گردشگری کمتر شناخته‌ شده برای توریست ها هستند. در تور کنیا، سفری هیجان انگیز، لذتبخش،‌ عجیب و پر از خاطره به کنیا را تجربه خواهید کرد.
کنیا کشور زیبایی ست که در شرق قاره پهناور آفريقا. پايتخت کنیا، نايروبي است و مومباسا، کيسومو و ناکورو شهرهاي مهم آن محسوب مي‌گردند. همسايگان آن شامل کشورهاي تانزانيا در جنوب، اوگاندا در غرب، سودان در شمال غربي، اتيوپي در شمال، سومالي در شمال شرقي مي‌باشند و اقيانوس هند نيز در شرق آن واقع گرديده‌ است. با عبور خط استوا از کمربند مياني کشور کنيا، مناطق مرکزي، شمال و شمال شرقي بسيار خشک و گرم است. اما مناطق ساحلي که در کنار اقيانوس هند قرار دارد آب و هوايي گرم و مرطوب دارد. کنيا، کشوري با فرهنگهاي متفاوت است. امروزه فرهنگ ماساي در کنیا به خاطر صنعت توريسم بخوبي شناخته شده‌ است هر چند که فقط قبيله هايي کوچک هستند.

نظرات
 • By علی|06/11/2019 10:04:08 ق.ظ|پاسخ

  تور کنیا فوق العاده است. یکی از بهترین کشورهایی که میشه برای دیدن حیات وحش آفریقا سفر کرد. امیدوارم بتونم تو این سفر همراهتون باشم.

 • By آرش فراهانی|06/11/2019 01:06:28 ب.ظ|پاسخ

  آیا این تور گروهی اجرا میشود ؟

  • By اَمُرداد تور|06/11/2019 01:43:26 ب.ظ|

   سلام دوست عزیز. بله این تور به صورت گروهی اجرا میشه


ثبت نظر