×

تور کویر مصر زمستان 1402

تور کویر مصر زمستان 1402شروع قیمت از : 2.950.000 تومان
جاذبه های سفر :

بازدید از روستای مصر، پیاده روی در شن‌های روان، دریاچه نمک خور و بیابانک، نخلستان و چشمه ماهی روستای گرمه، بازدید پیرامونی از قلعه گرمه، شب نشینی دور آتش

تاریخ اجراهای بعدی سفر کویر مصر

1402/01/04 - 1402/01/02

1402/01/07 - 1402/01/05

1402/01/10 - 1402/01/08

1402/01/13 - 1402/01/11

تور کویر مصر زمستان 1402

برنامه روزانه سفر

 • 1

  روز اول

  شب هنگام به سمت کویر حرکت میکنیم.

 • 2

  روز دوم

  حدود ساعت 8 صبح به خورو بیابانک در کویر مصر می رسیم و بعد از صرف صبحانه در اقامتگاه سنتی در کویر مصر به سمت روستای مصر و کویر مصر حرکت میکنیم. در تور کویر مصر پس از شتر سواری به سمت رمل های شنی کویر مصر خواهیم رفت و روی شن های گرم کویری پیاده روی لذت بخشی خواهیم داشت و در کنار آرامش کویر میتوانیم هیجان سافاری و موتورهای ATV را تجربه کنیم.به سمت اقامتگاه سنتی برمی گردیم و بعد از ناهار و کمی استراحت به سمت دریاچه نمک میرویم.غروب آفتاب را در دریاچه نمک به تماشا مینشینیم سپس به اقامتگاه بازگشته و پس از صرف شام در یک شب نشینی عالی دور آتش شب را سپری خواهیم کرد

 • 3

  روز سوم

  پس از صرف صبحانه به روستای گرمه می رویم و بعد پیاده روی در میان باغ های انار و نخلستانهای خرما و گذشتن از قلعه تاریخی به چشمه ای در دل کوه با ماهیهای کوچک میرسیم...بعد از صرف ناهار به سمت تهران حرکت کرده و حدود ساعت 24:00 به تهران خواهیم رسید.

لوازم مورد نیاز

 • چراغ قوه
 • داروهای شخصی
 • کرم ضد آفتاب
 • وسایل نظافت شخصی
 • کفش پیاده روی
 • فلاسک چای
 • زیر انداز
 • لباس گرم
 • یک دست لباس اضافه
 • دفترچه بیمه
 • کوله چندروزه
 • عینک آفتابی
 • ملحفه و پتوی مسافرتی

مدارک مورد نیاز

  1) کارت شناسایی

اطلاعات سفر

کویر مصر
کویر مصر یکی از زیباترین کویرهای مرکزی ایران است. کویر مصر درست در قلب دشت کویر جایی به دور از شهرهای بزرگ، شلوغی و ازدحام در شمال شرق استان اصفهان. کویر مصر را عروس کویر مرکزی ایران نیز می دانند. علاقه مندان به کویر و طبیعت آن، همواره کویر مصر را یکی از بهترین تجربه های بیابان گردی خود می دانند. جذابیت های بی نظیر کویر مصر( تور کویر مصر) باعث شده تا سفرهای بسیاری در قالب تور کویر مصر برای بازدید از این موهبت خدادادی برگزار شود. کویر مصر و تور کویر مصر در عین سادگی طبیعتش، جاذبه ای چشم نوازی دارد که دل هر بیننده ای را به خود جذب می کند. کویر بهترین انتخاب برای کسانی است که به دنبال آرامش روح و روان و استفاده از انرژی طبیعت هستند. کویر مصر در اوج آرامش، در قلب کویر و به دور از هر هیاهویی، انتظار طبیعت دوستان و علاقه مندان به کویر را می کشد.

کویر مصر کجاست؟
کویر مصر در مجاورت روستایی با همین نام و در 55 کیلومتری شهرستان خور از توابع استان اصفهان واقع شده و حدود 200 نفر جمعیت دارد. در کنار مصر دو روستای بسیار کوچک دیگر به نام های امیرآباد و فرحزاد نیز وجود دارند که به همراه یکدیگر دریک خط شمالی– جنوبی به طول حدود 6 کیلومتر قرار گرفته اند. مردم روستای مصر بسیار مهمان نواز هستند و همواره لبخند بر لب هایشان جاری است. مردم روستای مصر که در مجاورت کویر مصر قرار دارد، معاش خود را از طریق صنایع دستی محلی، کشت خرما، زعفران و گندم و همچنین پرورش دام، مانند شتر و شیر آن به دست می آورند. اما در سال های اخیر و با شناخته شدن این منطقه و برگزاری تورهای گردشگری در کویر مصر، بیشتر مردم روستا به ارائه خدمات و امکانات گردشگری به مسافران و گردشگران روی آورده اند. خوشبختانه روستای مصر دارای برق سراسری، آب آشامیدنی، مخابرات و آنتن دهی تلفن های همراه و سوپرمارکت است و از بابت امکانات اولیه شرایط بسیار خوبی برای گردشگران دارد.
اما به تدریج با فاصله گرفتن از روستای مصر و حرکت به سمت حاشیه آن، از صدای روستا و مردم دور می شوید و هر چه جلوتر می روید، چشم اندازهای کویر مصر پیش رویتان ظاهر می شود. تپه ها  و رمل های شنی و شن هایی سبک که سوار بر باد به این سو و آن سو می روند و گویی بر تن کویر نقش می زنند. عظمت تپه های شنی کویر مصر کم نظیر است و دست باد، آنها را به زیباترین شکل ممکن آراسته است. چشم انداز شگفت انیگز رمل ها و تپه های شنی کویر مصر، در کنار سکوت وصف ناپذیر آن به حدی است که می توان ساعت ها به تماشای آنها نشست و لذت برد.

در کویر مصر چه تفریحاتی را می توان انجام داد؟
یکی از جذابیت های کویر مصر، تفریحات مختلف آن است. شاید در ابتدا به نظر برسد که کویر مصر تفریحاتی ندارد، اما در اشتباه هستید. تفریحات و جذابیت های کویر مصر می تواند تور کویر مصر را به یکی از بهترین سفرهای عمرتان تبدیل کند.

1) پیاده روی بر روی تپه های شنی و داغ کویر مصر
پیاده روی در شن های داغ و نرم کویر، بدون شک یکی از بهترین و به یادماندنی ترین جاذبه ها و تفریحات تور کویر مصر است. اگر از کسانی که به کویر سفر کرده اند بپرسید، حتما پیاده روی با پای پیاده بر روی تپه های شنی کویر مصر را، به شما توصیه می کنند.

2) شب نشینی و تماشای ستارگان در آسمان شب کویر مصر
کویر مصر و به طور کلی تمامی کویرها، به دلیل دور بودن از شهر و عدم وجود آلودگی نوری، از مناسبترین و بهترین مکان ها برای تماشای آسمان شب و ستارگان نامحدود آن است. لذت شب نشینی دور آتش و پس از آن تماشای ستارگان کوچک و بزرگی که به شما چشمک می زنند، جاذبه ای است که تور کویر مصر را متفاوت از سایر تورها کرده است.

3) شترسواری در کویر مصر
لذت شتر سواری در کویر، از آن دسته تفریحاتی است که شاید کمتر بتوان آن را تجربه کرد. اما در تور کویر مصر این فرصت وجود دارد تا با شتر سواری، هم سفری به گذشته داشته باشیم و از شرایط سفر با شتر در گذشته آشنا شویم و هم تفریحی به یادماندنی را برای خود رقم بزنیم.

4) عکاسی در تور کویر مصر
کویرها، در کنار آرامش و سکوتی که به ما هدیه می کنند، یکی از بهترین گزینه ها برای عکاسی هستند. کویر مصر نیز از این موهبت برخوردار بوده و وجود رمل ها و تپه های شنی کوچک و بزرگ و نقوشی که به وسیله امواج باد روی آنها ایجاد می شود، بهترین فرصت را برای عکاسی به مسافران تور کویر مصر هدیه می کند.

5) دوچرخه سواری

6) یوگا و مدیتیشن در تور کویر مصر

قوانین و مقررات تور

* برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی می باشد. 

* خواهشمندیم با دقت کامل برنامه سفر، خدمات تور را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از دفتر امردادتور اطلاعات لازم را دریافت کنید.

* چیدمان صندلی همسفران در وسیله نقلیه، بر اساس زمان ثبت‌نام و تعداد افراد هر گروه انجام می شود.

* اتاق های دو، سه و چهار نفره در اقامت هتلی در صورت محرمیت امکان پذیر میباشد، اما در خانه های محلی و اقامتگاه های بومگردی بستگی به ترکیب نفرات تور دارد در صورت امکان امردادتور تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با همسفران عزیز همکاری لازم را انجام دهد در غیر اینصورت امردادتور هیچ تعهدی بابت فراهم کردن اتاق اختصاصی را نخواهد داشت.

نظرات
 • بهناز|2019/18/22

  کویر مصر، بهترین کویره ایرانه برای سفر! فوق العاده زیباست. به همه کسایی عاشق کویر مصر هستن، تو کویر مصر رو پیشنهاد میکنم.

 • مونا|2019/19/22

  فقط پاییز و زمستون میشه کویر مصر رفت؟ من تا حالا کویر نرفتم، اما خیلی دوست دارم با تور کویر مصر همراه بشم.

 • پدرام|2019/14/06

  کویر مصر عالیه! فوق العاده ساکت و زیباست. باید برید تا خودتون ببینید.


ثبت نظر