×

تور یونان نوروز 1403

تور یونان - ایتالیا
نوروز 1403
4 شب آتن + 4 شب رم
تاریخ های اجرا : 27 اسفند و 5 فروردین

تورهای اروپا موجود در امردادتور
تورفرانسه    تورسوئیس    توراسپانیا


شروع قیمت از : 2590 یورو + پرواز
جاذبه های سفر :

تور یونان سفری است به یادماندنی به یکی از زیباترین کشورهای قاره اروپا با بهترین هتل ها، مراکز تفریحی و تجاری و جاذبه هایی مانند موزه آکروپلیس، آکروپلیس، پارتنون و ... .

تور یونان نوروز 1403

برنامه روزانه سفر

 • 1

  رسیدن به آتن

  پرواز از تهران به استانبول و سپس از استانبول به آتن، ترانسفر به هتل و تحویل اتاقها و استراحت در هتل

 • 2

  گشت شهری آتن

  صرف صبحانه درهتل و سپس گشت شهری آتن به همراه تور لیدر

 • 3

  بازدید آکروپولیس

  صرف صبحانه و سپس اجرای تور آکروپولیس و آثار باستانی یونان، گشت بازار قدیمی یونان و سپس بازگشت به هتل برای استراحت

 • 4

  روز آزاد

  امروز وقت آزاد در اختیار مسافران است و میتوانند به همراه لیدر از گشت های آپشنال که لیدر راهنمایی میکنند، استفاده کنند

 • 5

  گشت اختیاری جزایر یونان

  گشت آپشنال به جزایر آگینا، هیدرا و پروس با سارونیک کروز(SARONIC CRUISE)

 • 6

  اتمام تور

  پس از صرف صبحانه اتاقها رو تحویل داده و برای ترانسفر به فرودگاه و پرواز به سمت ایران آماده میشویم

 • 7


لوازم مورد نیاز

 • وسایل شخصی
 • داروهای ضروری
 • لباس مناسب فصل
 • پاسپورت
 • دوربین عکاسی
 • کارت واکسن دیجیتال

مدارک مورد نیاز

  مدارک لازم جهت ویزای توریستی کشور های حوزه شنگن
  کلیه مدارکی که ذکر می شود نیاز به ترجمه انگلیسی دارند، بدون نیاز به تاییدیه دادگستری و امور خارجه

  1- اصل گذرنامه امضا شده با حد اقل شش ما اعتبار از زمان برگشت تور

  2- دو قطعه عکس 3/5 * 4/5 رنگی تمام رخ، زمینه سفید، کاملا از رو به رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملا مشخص و 70 تا 80 درصد از کل عکس چهره فرد باشد و حد اکثر برای شش ماه اخیر (عکس مورد نظر با عکس گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد)

  3- اصل و ترجمه تمام صفحه های شناسنامه متقاضی و همراهان

  4- اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک فقط به زبان انگلیسی (زمان صدور گواهی حساب بانکی حد اکثر یک هفته قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و پرینت مورد نظر در کاغذ سایز استاندارد باشد)

  الف) حساب های جاری: کارکرد شش ماهه اخیر به زبان انگلیسی

  ب) گواهی تمکن مالی به زبان انگلیسی برای سپرده های بانکی به همراه گردش حساب شش ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک ، همراه با مهر شعبه و امضای بانک. باید حد اقل موجوری حساب یا سپرده برای هر نفر 1/000/000/000 ریال معادل صد ملیون تومان باشد.

  5- اصل و ترجمه سند مالکیت

  6- اصل و ترجمه مدارک شغلی:

  الف- پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه سه فیش آخر حقوقی از محل کار، پروانه دائم پزشکی و کارت نظام پزشکی، در صورت دارا بودن سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان.

  ب- وکلا: پروانه وکالت

  ج- مشاغل دولتی: حکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت زمان اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی،سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان و سه فیش حقوقی آخر.

  د- مشاغل غیر دولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه سه فیش آخر حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان، قرارداد کاری

  ه- بازنشسته: ارائه حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی و سه فیش حقوقی آخر

  و- خویش فرما: جواز کسب، فیش آخرین پرداخت مالیات، آخرین آگهی تغییرات، معرفی نامه از اتحادیه

  ز- معلمان، استاید و هیات علمی دانشگاه ها: اصل حکم کارگزینی و گواهی اشتغال به کار به همراه سه فیش حقوقی آخرو سابقه بیمه تامین اجتماعیبا مهر سازمان و کارت پرسنلی

  ح- دانش آموزان، دانشجویان: اصل و ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل. جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت نامه کتبی از مدیر مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است.

  7- برای فرزندان کمتر از 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آنها سفر می کنند رضایت نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی با تاییدیه دادگستری و امور خارجه دارد.

  8- کپی مدارک شغلی سرپرست برای دیگر اعضای خانواده

  ورودی سفارت:

  از 2 تا 6 سال: 50 یورو   6 تا 12 سال 85یورو   12 سال به بالا: 105 یورو

  حضور کلیه مسافران برای انگشت نگاری (بجز افراد کمتر از 12 سال) در مرکز انگشت نگاری وی- اف-اس الزامی می باشد

  اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر نزد آژانس باقی می ماند

  چک رمز دار یا ضمانت نامه بانکی حد اقل به مبلغ 2/000/000/000 ریال به ازای هر مسافر در وجه آژانس هواپیمایی آرندگشت امرداد جهت ضمانت بازگشت از سفر ضروری است که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت بیشتر متعاقبا اعلام می گردد.

  لازم به ذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر درخواست شود که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می باشد

اطلاعات سفر

تور یونان

یونان طولانی‌ترین خط ساحلی اروپا را دارد و جنوبی‌ترین کشور در این قاره است. سرزمین اصلی آن دارای کوه های ناهموار، جنگل ها و دریاچه‌ها است، اما شهرت این کشور بیشتر به خاطر هزاران جزیره‎‌ای است که در دریای آبیِ اژه  Aegean Sea در سمت شرق، دریای مدیترانه در جنوب، و دریای ایونی (یا دریای یونان) Ionian Sea در غرب پراکنده‌اند.
این کشور به سه ناحیۀ جغرافیایی تقسیم شده است: سرزمین اصلی Main Land ، جزیره‌ها، و استان پلوپونز Peloponnese که شبه‌جزیره واقع در جنوب سرزمین اصلی است.
رشته‌کوه پیندوس Pindus در سرزمین اصلی یکی از عمیق‌ ترین دره‌های جهان، ویکوس گورج Vikos Gorge ، را در بر دارد که عمق آن به 1,100 متر می‌رسد. کوه الیمپوس Mount Olympus با ارتفاع 2,917 متر بالاتر از سطح دریا بلندترین کوه یونان است. یونانیان باستان معتقد بودند که خدایان در این کوه خانه دارند. کوه الیمپوس اولین پارک ملی یونان شد.

مردم و فرهنگ یونان
در یونان زندگی خانوادگی بخش مهمی از فرهنگ مردم است. فرزندان اغلب حتی بعد از ازدواج با والدین خود زندگی می‌کنند. یونانی‌ها عمر درازی دارند و تصور می‌شود که رژیم غذایی متنوعشان که شامل زیتون، روغن زیتون، گوشت بره، ماهی، ماهی مرکب Squid ، نخود، و انواع میوه‌ها و سبزیجات فراوان است، آنها را سالم نگه می‌دارد.
تقریباً دو سوم مردم یونان در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند. آتن، با جمعیتی بیش از 3,7 میلیون نفر، بزرگ‌ ترین شهر یونان است. «دود مِه» که یونانی‌ها برای آن واژۀ «نِفوس» Nefos را به کار می‌برند، مشکل بزرگی در آتن محسوب می‌شود. پارتنون Parthenon ، یا معبد الهه آتنا واقع در بلندترین نقطۀ آکروپولیس Acropolis ، به دلیل آلودگی و باران های اسیدی در حال نابودی است. 
بیش از 6000 سال است که درختان زیتون در یونان کشت می‌شوند، و هر روستایی برای خودش باغ‌های زیتون دارد.

طبیعت یونان
زمانی قسمت عمدۀ این کشور پوشیده از جنگل بود. در طی قرن ها درختان جنگل برای تهیۀ هیزم و الوار و نیز به منظور ایجاد فضا برای کشتزارها قطع شدند. امروزه جنگل ها را عمدتاً در رشته‌ کوه های پیندوس و رودوپی Rhodope می‌توان یافت.
یونان 10 پارک ملی دارد و تلاش هایی برای حفظ اماکن دیدنیِ طبیعی و تاریخی آن در جریان است. پارک های دریایی Marine parks به محافظت موجودات دریایی اروپا که در خطر انقراض هستند مثل لاک‌پشت دریایی Loggerhead turtle و فک راهب Monk seal ، کمک می‌کنند. خط ساحلی طولانی و آب های روشن و شفاف یونان را به مکانی ایده‌آل برای مشاهدۀ ستاره‌های دریایی، شقایق‌های دریایی، اسفنج ها، و اسب های دریایی که در لا به لای جلبک های دریایی پنهان می‌شوند، کرده است.
چشم‌اندازهای یونان پوشیده از تودۀ درهم‌تنیده‌ای از بوته ها و درختچه‌های خاردار Maquis است که به آب زیادی نیاز ندارند. این گیاهان شامل گیاهان معطری همچون آویشن، رزماری، پونۀ کوهی یا اورگانو، و برگ بو، و نیز درختان مورد هستند. در یونان، جایی که غازها و اردک ها و پرستوها در مسیر مهاجرتشان از افریقا به اروپا توقف کوتاهی دارند، پرنده‌نگری Bird watching فعالیتی پرطرفدار است. 

غذاها و نوشیدنی‌های تور یونان
غذاهای یونانی به سبک مدیترانه‌ای هستند. از آنجا که یونان در تقاطع بین شرق و غرب واقع شده، آشپزی این کشور از هر دو قاره تأثیر پذیرفته است. در سفره‌های یونانی ترکیبی از طعم‌های غذاهای غربی در کنار مزه‌های اصیل‌تر و مطبوع‌تر غذاهای شرقی سرو می‌شوند. در آشپزی معاصر یونانی از روغن زیتون، سبزیجات و گیاهان معطر، انواع نان و حبوبات، نوشیدنی، ماهی، و گوشت های مختلف اعم از مرغ و خوک و خرگوش زیاد استفاده می‌شود. زیتون، پنیر، بادمجان، کدو سبز، و ماست هم از اهمیت زیادی برخوردارند. در تهیۀ دسرهای یونانی مغزها و عسل کاربرد زیادی دارند.

چند نوع غذای یونانی:
در تابستان بر سر همۀ سفره‌ها یک بشقاب مشترک سالاد یونانی هست. می‌توانید پای اسفناج‌های خوشمزه که به آن اسپاناکوپیتا Spanakopita می‌گویند، و پای پنیرهای لذیذ که تیروپیتا Tyropita نامیده می‌شود را در رستوران‌های فست‌فود هر شهری پیدا کنید. این غذاها برای یک صبحانۀ سریع یا میان‌وعدۀ فوری ایده‌آل هستند. غذاهای یونانی به ندرت با سس مصرف می‌شوند، اما از محصولات فصلیِ محلی، روغن زیتون، و کباب زغالی در آنها زیاد استفاده می‌شود. یونانی‌ها همیشه با غذا آب سرو می‌کنند. اوزو Ouzo یکی از نوشیدنی‌های ملی سنتی غیرالکلی یونان و قبرس است که از گیاهان معطر مثل دارچین، رازیانه، یا گل میخک با آب و شکر تهیه می شود.  اوزو را معمولا با پیش‌غذا می‌نوشند، اما به ندرت همراه با وعده‌های غذای کامل صرف می‌شود، مگر با غذاهای دریایی، و آن هم در فصل تابستان.

پول یونان
یونان هم، مثل 24 کشور دیگر که از یورو () استفاده می‌کنند، این واحد پول مشترک اروپا را به عنوان تنها واحد پول خود به کار می‌برد. صرافی‌ها به ویژه در شهرهای بزرگ و در تمام مناطق توریستی یونان فعال هستند. در بعضی مناطق کشور دستگاه های خودکار تبدیل ارز Automated currency exchange machines نیز وجود دارد. به علاوه بیشترِ بانک ها مبادلۀ یورو با بعضی ارزهای دیگر مثل دلار امریکا و پوند انگلیس را هم اغلب با نرخی بهتر از صرافی‌ها انجام می‌دهند. ساختار کارمزد بانک برای این مبادلات معمولاً به نحوی است که مبادلۀ مبالغ بیشتر از نظر صرفۀ اقتصادی مناسب‌تر از مبالغ کم است.
هنگام تبدیل مبالغ زیاد پول در بانک ها یا صرافی‌ها، بهتر است بخواهید که قسمت بیشترِ پولتان را به صورت اسکناس های کوچکتر به شما بدهند، و اسکناسی بزرگتر از اسکناسهای 50 یورویی قبول نکنید. بسیاری از کسب و کارها اسکناس‌های بزرگتر از 50 یورو را به سختی می‌پذیرند که تا حدی به علت کم بودن پول خرد است و کمی هم به این دلیل که اسکناس های بزرگتر بیشتر امکان جعلی بودن دارند. 

قوانین و مقررات تور

 توجه داشته باشید کلیه اتاق های 3 تخته، همان اتاق دو تخته است که تخت سوم بصورت موقت (کاناپه، مبل تخت خواب شو) در اتاق درنظر گرفته میشود

تمامی مسافران باید در تاریخ و زمان تعیین شده جهت انگشت نگاری در دفتر انگشت نگاری حاضر شوند

مسئولیت کنترل گذرنامه از جهت تاریخ اعتبار و تعداد صفحات خالی موجود و هرگونه ممنوعیت خروج از کشور به عهده مسافر میباشد

ارائه ضمانت نامه بازگشت برای هرنفر در قالب ضمانت نامه مهر بانکی یک هفته قبل از شروع سفر الزامی می باشد

هزینه ورودی سفارت، عوارض خروج از کشور، گشت های آپشنال، ترجمه مدارک، ورودی اماکن دیدنی و ناهار و شام برعهده خود مسافر میباشد

تورهای مرتبط

نظرات

ثبت نظر