تور اسپانیا

توضیحات

تور اسپانیا

اسپانيا در شبه جزيره ايبری واقع در جنوب غربی اروپا واقع شده است. نام رسمی آن پادشاهی اسپانیا و پايتخت آن، مادريد است. اين کشور از جنوب و شرق به درياي مديترانه و از جنوب غرب و غرب به اقيانوس اطلس و از شمال به دريای کانتابريا محدود است. سرزمين اسپانيا شامل قسمت اعظم شبه‌جزيره ايبری، جزاير بالئارس، جزاير قناری، شهرهای سبته (Ceuta) و مليله (Melilla) در شمال قاره آفريقا و برخی جزاير ديگر واقع در مقابل سواحل اين قاره و خود شبه‌جزيره ‌است.

جزاير بالئار در دريای مديترانه و قناري در اقيانوس اطلس و در غرب آفريقا نيز بخشی از خاک اسپانيا را تشکيل مي‌دهند. شهرهای سوتا و مليا در شمال مراکش که به عنوان دو منطقه خودمختار اداره مي‌شوند نيز بخشي از خاک سرزمينی اسپانيا محسوب مي‌شوند. اسپانيا از غرب با پرتغال، از شمال با فرانسه و آندورا، از جنوب نيز با جبل‌الطارق که به سرزمين‌هاي فرا مرزي بريتانيا تعلق دارد، هم مرز است. اسپانيا با 504،782 کيلومتر مربع بزرگترين کشور شبه جزيره ايبری است. پرتغال و آندورا ديگر کشور‌های تشکيل دهنده شبه جزيره ايبری هستند. اسپانيا همچنين پس از فرانسه دومين و بزرگترين کشور غرب اروپا محسوب مي‌شود. اسپانيا دارای تاريخي بسيار کهن و قديمی است که اعصار پيش از تاريخ را نيز در برمي‌گيرد.

مادريد پايتخت باشکوه اسپانيا که در کنار رودخانه مانزانارس است، يکي از زيباترين پايتختهای اروپايی است. شهري حدود 8000 کيلومتر مربع با آب و هواي مديترانه ای و با جمعيت 4 ميليون نفر که مرکز اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و سياست اين کشور است. مادريد را مي‌توان نمونه‌ی کوچک کشور اسپانيا دانست: از تمام سنت‌ها و جذابيت‌هايی که در اين کشور وجود دارند، چيزی هم در مادريد پيدا مي‌شود. مادريد را در دنيا با ميراث فرهنگي و هنری يگانه و زيبايش و با شب‌های پر زرق و برق و زنده‌اش می‌شناسند. موزه‌هاي بی‌پايانش، رستوران‌ها و کافه‌های هميشه بيدارش و هوای معتدل و مردم زنده و خوشحالش، مادريد را يکي از پرتوريست‌ترين شهرهای اروپا کرده است. تقريباً چهار فصل سال، شهر شلوغ و پر از مسافر است. با اين‌ حال، بهار و پاييز برای ديدن مادريد وقت مناسب‌تری است. هم هوا خوب است و هم فستيوال‌ها و جشن‌هاي زيادی در شهر برپاست.

بارسلون يا بارسلونا با جمعيت 4,667,136 دومين شهر کشور اسپانيا است. بارسلون همچنين مرکز بخش خودگردان کاتالونيا (بخش جدايي‌خواه اسپانيا) در شمال شرقی اسپانيا است. بارسلون در نزديکي فرانسه و در کرانه مديترانه قرار گرفته و داراي 13 کيلومتر ساحل زيبا است. قدمت اين شهر به سده نخست ميلادي بازمي‌گردد. اين شهر در شمال‌شرقي اسپانيا در نزديکی فرانسه و از شهرهای قديمی شبه‌جزيره ايبري در سواحل دريای مديترانه واقع شده و از سه قسمت جديد، کهنه و حومه شهر تشکيل شده است. اين شهر يکي از بهترين مکان‌هاي گردشگري براي اروپاييان است. بارسلون دارای دوازده پارک تاريخی و دارای آثار باستاني است. همچنين سواحل زيبای بارسلون محلی برای تفريح اروپاييان است. بارسلون چندين آسمانخراش دارد که بلندترين آن «هتل هنر» است و 154 متر بلندی دارد.

اين شهر به تنهايی سه محوطه ميراث فرهنگي کشور اسپانيا را در خود جای داده است. هفت بنا از آثار معمار مشهور «آنتونيو گاودی»، بيمارستان «دو سنت پو» که به دليل معماری منحصر به ‌فردش در فهرست ميراث جهانی يونسکو ثبت شده و صخره‌نگاری‌‌های ماقبل تاريخ در حاشيه مديترانه. مشهورترين موزه شهر بارسلون، موزه پيکاسو است که نزديک به 3500 اثر اين نقاش قرن بيستم را در خود جای داده است. موزه خوان ميرو و موزه دريايي بارسلون از ديگر موزه‌هاي مشهور اين شهر هستند. نکته ديگر اين ‌که بارسلون يکي از قديمي‌ترين و اولين دانشگاه‌هاي اروپا را در خود جاي داده که قدمت آن به سال 1450 ميلادي بازمي‌گردد. باشگاه فوتبال بارسلونا با نام اف سی بارسلونا و مجموعه المپيک بارسلون نيز مورد توجه ورزش ‌دوستان سراسر جهان است تا جايی که المپيک سال 1992 در اين کشور برگزار شد. طبق قراردادی شهر بارسلون در 24 دی 1378 خواهر خوانده اصفهان شناخته شد و همچنين مقرر شد اين دو شهر در زمينه‌های مختلف فرهنگی، ورزشی و تجاری با يکديگر همکاری ‌کنند.

بیشتر

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در میان بگذارید

اینجا دیده می شوید!

با ثبت نظر، انتقادات و پیشنهادات خود، در انتخاب دیگران سهیم باشید.
منو
بستن

برای نصب وب-اپلیکیشن بر روی دستگاه، به ترتیب زیر عمل کنید :

سیستم عامل Android


سیستم عامل iOS