با آبشار لاتون، بلند ترین آبشار ایران بیشتر آشنا شوید!

استان گیلان یکی از زیباترین و سرسبزترین استان های ایران، آبشارهای کوچک و بزرگ بسیاری را در دل خود جای داده است، اما با اطمینان میتوان گفت آبشار لاتون بلندترین و زیباترین آبشار این استان است که با یکبار دیدن عاشق آن خواهید شد.


اما آبشار لاتون کجاست؟

آبشار لاتون در انتهای غربی استان گیلان و در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی شهر آستارا به سمت استان اردبیل، در کنار کوه اسپیناس، شهر لَوَندِویل، روستای کوته کومه قرار گرفته است. فاصله آبشار لاتون تا روستای کوته کومه ۶۰ کیلومتر بوده و برای رسیدن به آبشار زیبای لاتون به پیاده روی در حدود 4 ساعت نیاز دارید. اما مسیر رسیدن به آبشار لاتون با طبیعت بی نظیر و مناظر طبیعی سرسبز آن شما را شگفت زده خواهد کرد، به طوری که خستگی پیاده روی تا رسیدن به آبشار لاتون را به کلی فراموش خواهید کرد.

پیاده‌روی در دل جنگل‌های گیلان تا رسیدن به آبشار لاتون،‌ آن هم در شرایطی که درختان زیبا و سر به فلک کشیده ی فندق، ازگیل، گردو و گلابی شما را احاطه کرده اند، خستگی‌تان را کمتر می‌کند. بعد از جنگل‌پیمایی،‌ به کوه و تپه می‌رسید. از کوه‌های سرسبز می‌گذرید و وارد مرتع می‌شوید و زیباترین مناظر طبیعی را در طول مسیر آبشار لاتون پیش روی چشمانتان خواهید دید.

در بخش‌هایی از مسیر اگر رودخانه‌ها کم‌ آب باشند، از عرض رودخانه می‌گذرید. در غیر این‌ صورت، راه جنگل را ادامه می‌دهید.

هنگامی که به آبشار لاتون می رسید به خاطر داشته باشید در پای آبشار لاتون دره‌ عمیقی وجود دارد که آب آبشار به آن می‌ریزد و همین موضوع صدای بی نظیری از برخورد آب با سنگ را ایجاد میکند. بنابراین، لازم است به آبشار لاتون که رسیدید، مراقب باشید.

ارتفاع آبشار لاتون به بیش از 105 متر می رسد. همین ارتفاع آبشار 105 متری آبشار لاتون کافی است تا شما را برای سفر و بازدید از این آبشار بی نظیر ترغیب کتد. برای سفر به آبشار لاتون و دیدن زیبایی های بی نظیر آبشار لاتون، تقریبا در همه فصول میتوان به آبشار لاتون سفر کرد. در فصل پاییز زیبایی های درختان مسیر رسیدن به آبشار لاتون با برگ های رنگارنگ خود و در فصل بهار و تابستان هم سرسبزی و طراوات هوای مسیر رسیدن به آبشار لاتون برای هر کسی جذاب است، اما فصل زمستان، زمان مناسبی برای رسیدن به آبشار لاتون و بازدید از آن نخواهد بود، زیرا با حجم زیادی از برف و سرما در طی مسیر رو به رو خواهید شد. در کل پیشنهاد ما برای بهترین زمان برای بازدید از آبشار لاتون اوایل بهار تا اوایل تابستان است. زمانی که هوا معتدل بوده و در بهترین شرایط ممکن قرار دارد.

برای سفر به آبشار لاتون چند ساعتی پیاده روی خواهید داشت؛ پس بهتر است لوازم مناسب برای رسیدن به آبشار لاتون مانند کفش مناسب پیاده روی، لباس مناسب فصل، کلاه، داروهای ضروری و مواد خوراکی کم حجم اما مقوی و آب آشامیدنی کافی به همراه خود داشته باشید.

اگر برای سفر به آبشار لاتون ترغیب شده اید، با کلیک بر روی تور آبشار لاتون همین حالا آماده ی سفر به بلندترین آبشار ایران شوید!