×

تور آبشار ترز یک روزه تابستان 1402

تور آبشار ترز
تابستان 1402
تور آبشار ترز سفری یک روزه به یکی از زیباترین آبشارهای ایران

شروع قیمت از : به زودی...
جاذبه های سفر :

تور آبشار ترز سفری است یک روزه برای پیاده روی و جنگل پیمایی در جنگل های زیبای لفور، بازدید از مجموعه آبشارهای زیبا و شگفت انگیز ترز که سفری به یادماندنی و خاطره انگیز را برای شما رقم خواهد زد.

لوازم مورد نیاز

 • بادگیر
 • داروهای شخصی
 • کوله یکروزه
 • زیر انداز
 • لباس گرم
 • یک وعده غذای سبک قابل حمل در کوله
 • کفش مناسب کوهپیمایی
 • لباس مناسب فصل
 • لیوان و بطری آب

مدارک مورد نیاز

  1) کارت شناسایی

اطلاعات سفر

آبشار ترز:
آبشار ترز، یکی از زیباترین آبشارهای استان مازندران بوده که در دل جنگل ترز و در ارتفاعات دهستان لفور واقع در شهرستان سواد کوه شمالی، قرار گرفته است. آبشار ترز حدر حدود 18 متر ارتفاع داشته که آب آن را رودخانه بابل رود تامین می کند که در نهایت به همین رودخانه هم ختم می شود. وجود آهک در آب رودخانه آبشار ترز سبب رسوب گذاری و شکل گیری بستر عمودی آبشار در گذر زمان شده و به دلیل شسته شدن بستر و دامنه پایینی آبشار ترز، غار آهکی کوچکی نیز در پای آبشار ترز به وجود آمده است. منطقه ای که آبشار ترز و ارتفاعات لفور در آن واقع شده است، یکی از بکرترین و دست نخورده ترین مناطق شمالی ایران است. برای رسیدن به آبشار ترز، در حدود 3 ساعت از تهران فاصله دارید و همین موضوع باعث شده تا سفرهای بسیاری در قالب تور یک روزه از تهران برای بازدید از آبشار ترز و جاذبه های طبیعی آن، برگزار شود. منظره اطراف آبشار ترز، بدون شک یکی از زیباترین صحنه هایی است که تا به حال در عمرتان دیده اید. گونه های متنوعی از درختان مانند درختان کهنسال راش، ممرز، لیلکی، انجیلی، ازگیل و غیره در کنار گل ها و گیاهان وحشی در اطراف آبشار ترز، در کنار صدای برخورد آب آبشار با سنگ ها و صخره های اطراف، طراوت خاصی به آبشار بخشیده و لذت سفر به آبشار ترز را دوچندان می کند. لذت قدم گذاشتن روی پل ها، عبور از رودخانه و نفس کشیدن در هوای پاک جنگل، موهبتی تکرار نشدنی در سفر به آبشار ترز است.

برای سفر به آبشار ترز، فصل بهار و تابستان، بخصوص در ماه های اردیبهشت، خرداد و تیر، بهترین زمان ممکن است؛ درست زمانی که مسیر جنگل تا آبشار پوشیده از پونه ی کوهی است و اوج زیبایی و شگفتی طبیعت را با چشمان خود خواهید دید.

سفر به آبشار ترز (تور آبشار ترز) سفری از نوع تور طبیعتگردی محسوب می شود. پس به همراه داشتن لوازم ضروری طبیعتگردی مثل کفش مناسب کوهنوردی (پیاده روی)، کلاه و عینک آفتابی، داروهای ضروری، لباس مناسب فصل، آب آشامیدنی، قاشق و چنگال مسافرتی، کوله سبک و کم حجم، و مواد غذایی مقوی را فراموش نکنید و حتما همراه خود داشته باشید تا خاطره سفر به آبشار ترز تا سال ها در خاطرتان باقی بماند.

قوانین و مقررات تور

* همراه داشتن مواد ضدعفونی کننده و ماسک در طول سفر الزامیست.

* برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی می باشد. 

* خواهشمندیم با دقت کامل برنامه سفر، خدمات تور را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از دفتر امردادتور اطلاعات لازم را دریافت کنید.

* چیدمان صندلی همسفران در وسیله نقلیه، بر اساس زمان ثبت‌نام و تعداد افراد هر گروه انجام می شود.نظرات

ثبت نظر