×

تور باتومی تور باتومی گرجستان پاییز 98

نکاتی از تور باتومی:

لوازم مورد نیاز

 • دوربین عکاسی
 • لباس مناسب فصل
 • عینک آفتابی
 • پاسپورت
 • وسایل نظافت شخصی
 • داروهای ضروری

مدارک مورد نیاز

  ۱) اصل گذرنامه با ۷ ماه اعتبار از زمان سفر

  ۲) مشخصات کامل مسافر

  3) بیمه مسافرتی

  4) واچر هتل

  5) بلیط پرواز

اطلاعات سفر

تور باتومی:

گرجستان در منطقه اوراسیا و درست بین اروپا و آسیا قرار دارد گرجستان دو شهر مهم تفلیس و باتومی را دارد که تفلیس پایتخت آن و باتومی شهر ساحلی آن است که دریای سیاه را دارد. باتومی ساحل بسیار تمیز و قشنگی داره ولی ساحل آن سنگی است نه شنی ، در ساحل باتومی یک بندرگاهی وجود دارد که با لنج می توان در دریا گشت زد. از جاذبه های باتومی میتوان  پارک دلفین ها، آکواریوم، پارک آبی، باغ گیاه شناسی، کلیسای جواری را  نام برد. منطقه kobuleti که در حومه شهر هستش و بسیار دیدنش لذت بخش و مجسمه medea statue سمبلی است از شاهزاده ای از اساطیر یونانی که بسیار زیبا و دیدنی است. تفلیس شهری مدرن است و شبهای تفلیس کلی خیره کننده و خاطره انگیز است. یکی از بزرگترین مراکز خرید تفلیس را میتوان تبلیسی مال نام برد که در نزدیک مترو قرار داره. از تفریحات تفلیس میتوان رستوران مک دونالد ، بازار پل خشک ، پارک آبی آکوا پارک که از بزرگترین پارک های ابی تفلیس است را نام برد و از جاذبه های تفلیس میتوان به پل دوستی، کلیسای سامیبا، خیابان مرجان ایشویلی و نمایی از تفلیس قدیم را اشاره کرد. هزینه غذا در گرجستان به دلیل حجم کم غذاهاشون خیلی به صرفه نیست ، در گرجستان حتما قبل از سوار شدن تاکسی قیمت کرایه را بپرسید.

واحد پول گرجستان لار است و هر یک لار گرجستان معادل ۱۴۰۰ تومان ایران است.

جالب است بدانیم که شهر زیبا و دیدنی، اما کوچک باتومی، بندری است در کناره دریای سیاه که در سال های اخیر شهرت خاصی را پیدا کرده و توانته است میزبانی خوب برای گردشگران و توریست ها از سراسر دنیا، بخصوص از ایران باشد. باتومی، با تلاشی که در سالیان اخیر برای جذب گردشگر کرده است، توانسته عنوان پایتخت گردشگری گرجستان را به خود اختصاص دهد. یکی از جذابیت های سفر به باتومی این است که هنگام ورود به این شهر فضای مدرن شهری، سازه های بزرگ و خلاقانه و البته به روز نظر شما را جلب کرده و شما را شگفت زده می کند.
از دیگر جدابیت های سفر به باتومی، غذاهای دلچسب و لذیذ آن و تنوع زیاد مواد خوراکی در باتومی است. یکی از معروف ترین و خوشمزه ترین غذاهایی که در سفر به باتومی باید حتما آن را امتحان کرد، خاچاپوری نام دارد. خاچاپوری، معروف ترین و البته پرطرفداران غذا و میان وعده معروف گرجی است که پنیر محلی را در وسط خمیر گذاشته و می پزند. مواد مورد نیاز برای درست کردن خاچاپوری آرد، تخم مرغ، پنیر محلی و روغن است که در سطح شهر و اغلب مغازه های کوچک و بزرگ انواع خاچاپوری را با قیمت کمی عرضه می کنند.

قوانین و مقررات تور


نظرات

ثبت نظر