×

تورقشم هرمز هنگام زمستان 1401

تور جزایر قشم و هنگام و هرمز

زمستان 1401 
سفر به زیباترین جزایر جنوب ایران

شروع قیمت از : به زودی ...
جاذبه های سفر :

تور جزایر قشم هنگام هرمز سفری به یادماندنی به یکی از زیباترین جزایر جنوب کشور است که لذت سفر به آن تا سالها در خاطرتان باقی خواهد ماند همراه با بازدید از جاذبه هایی مانند غارهای خربس، بومی لافت و شهر زیبای بادگیرها، چاه های مقدس آب (تل آو)، کارگاه لنچ سازی، قلعه نادری، قایق رانی و دیدار از منطقه حفاظت شده جنگل حرای قشم، تماشای پرندگان مهاجر جزیره قشم، گشت جزیره هنگام، در صورت امکان دیدار از دلفین های خلیج فارس، قلعه پرتغالی ها، دیدار از جزایر ناز، دیدار از دره ستارگان، مرکز خرید درگهان در تور قشم، تنگه چاهکوه.

تورقشم هرمز هنگام زمستان 1401

لوازم مورد نیاز

 • داروهای شخصی
 • وسایل نظافت شخصی
 • دفترچه بیمه
 • کارت شناسایی
 • اصل شناسنامه برای زوجین

لوازم پیشنهادی

 • عینک آفتابی
 • قمقمه
 • صندل طبیعت گردی
 • کوله یک روزه
 • فلاسک چای

مدارک مورد نیاز

  1) کارت شناسایی

اطلاعات سفر

سفر به قشم

جزیره‌ی زیبای قشم، نگین خلیج فارس، یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری ایران است که می‌تواند هر گردشگر با هر سلیقه‌ای را دلباخته خود کند.
قشم، یکی از محبوب‌ترین و بزرگ‌ترین جزایر ایران می باشد که به خاطر جذابیت های طبیعی و تاریخی، همچون گوهری مثال‌زدنی در جنوب کشور رخ می نماید. همچنین آب‌وهوای معتدل و مطلوب این منطقه از کشور در فصل زمستان و بهار به همراه فرهنگ غنی وکهن ساکنین این جزیره‌، آن را به یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری در جنوب ایران تبدیل کرده است که هر ساله تعداد زیادی از هموطنان و توریست‌های سراسر جهان به آن سفر می کنند.

 مقبره بی بی مریم (تم سنیتی)

مقبره‌ی بی‌بی مریم، آرامگاهی است مربوط به  قرن هشتم هجری قمری که در روستای تم سنیتی جزیره‌ی قشم واقع شده. این بنای قدیمی، در بین اهالی روستا به تم سنیتی نیز مشهور است و یکی از جاذبه‌های گردشگری قشم به حساب می آید که معماری آن شبیه به معماری عمارات حکومت سلجوقیان می باشد.

 جزایر ناز

یکی از مناطق جذاب قشم، جزایریست که در اطراف آن قرار دارد که به جزایر ناز شهرت یافته. ویژگی‌ خاص این جزیره، راه پیمایی با اتومبیل یا به صورت پیاده‌روی تا فاصله‌ی حدود یک کیلومتری داخل آب‌های آن می باشد که به دلیل تغییرات سطح آب هنگام جزر ممکن می شود و همین موضوع  آن را به یکی از جذاب‌ترین مناطق دیدنی قشم بدل کرده.

بام قشم

بام قشم، ارتفاعاتی در بخش غربی این قشم است که قسمت‌های مرتفع آن از سنگ آهک و در دامنه‌ها از ماسه سنگ تشکیل شده. این ارتفاعات، فلاتی نیمه‌ مرتفع است که سطح وسیعی از قشم را تشکیل داده و به دلیل چشم‌اندازی زیبا از جنگل‌های حرا و سواحل شمال خلیج فارس، به یکی از جذاب ترین مناطق گردشگری طبیعی در این جزیره تبدیل شده.

روستای لافت

روستایی تاریخی در شمال غربی جزیره‌ی است که به نوبه خود از جذابیت های خاصی برخوردار است. از مشخصات بارز این روستا می‌توان به منازل مسکونی آن اشاره کرد که همگی دارای حیاط مرکزی و بادگیر می باشند و همین موضوع باعث شهرت این روستا به بندر بادگیرها شده. همین طور آثار تاریخی دیگری مثل قلعه‌ی نادری، قلعه‌ی پرتغالی‌ها، گنبد مدون و قبرستان این روستا که دارای سنگ‌ نوشته‌هایی با قدمت بیش از هزارسال است، این ناحیه را به یکی از جاذبه‌های گردشگری و دیدنی قشم، تبدیل کرده.

سد گوران

در ۷۸ کیلومتری جزیره‌ی قشم و در روستای گوران، سدی با همین اسم و به قدمت تاسیس حکومت پهلوی اول قابل مشاهده می باشد که برخی از باستان‌ شناسان معتقدند که شاکله ی اولیه‌ی این بنا در دوران فرمانروایی هخامنشیان و تاج آن را در دوران حکومت  ساسانیان احداث کرده‌اند. آب شیرین از ویژگی‌های این سد است که در بین اهالی بسیار مهم و ارزشمند می باشد.

روستای توریان

روستای توریان، مکانی واقع در ۳۱ کیلومتری جنوب غربی قشم و یکی دیگر از جذابیت های گردشگری این نقطه از خلیج فارس است که به دلیل وجود زمین‌های کشاورزی گل آفتاب‌گردان و نخلستان‌های فراوان، از منظره و چشم‌اندازی زیبا و مطلوب برخوردار است.

کاسه سلخ

منطقه‌ای واقع در ساحل جنوبی قشم که به آن کاسه سلخ نیز گفته می‌شود. این مکان از وسعتی بالغ بر ۳۵ کیلومتر مربع برخوردار است که خالی از هر گونه پوشش گیاهی می باشد. این بخش از جزیره، به دلیل وجود چشمه‌ی گوگرد با خاصیت درمانی و صدها تپه‌ی کوچک و بزرگ مخروطی شکل که بر اثر فرسایش و در طول زمان بوجود آمده اند و باعث ایجاد تپه‌ ماهورهای متداخل شده است، برای اکثر گردشگران دیدنی و شگفت انگیز خواهد بود.

تنگه عالی محمد

پدیده‌ای طبیعی و زیبا به فاصله‌ی کمی از تنگه‌ی چاهکو، واقع در جزیره‌ی قشم قابل رویت است که از آن به تنگه‌ی عالی محمد، تنگه‌ی آب‌نما و تنگه‌ی سنگ‌آب نیز یاد می‌شود. انتهای مسیر این جاذبه‌ی طبیعی، به گنبد نمکی نمکدان ختم می‌شود که تماشای آن جذابیت خاص خود را دارد

غار نمکدان

غار نمکدان که زمین‌شناسان آن را طولانی‌ترین غار نمک جهان نام نهاده اند، پدیده‌ای است کاملا طبیعی و بسیار جذاب و زیبا که در ۹۰ کیلومتری جزیره‌ی قشم واقع شده. این جاذبه‌ی زیبا و دیدنی، داخل کوهی گنبدی شکل قرار گرفته که بر دامنه آن، می‌توان رگه‌های سفید نمک و بر سطح آن جریان آب نمک را مشاهده نمود. قندیل‌های ایجاد شده بر اثر رطوبت زیاد جزیره و نفوذ آب در داخل غار بسیار جذاب و دیدنی است.

قلعه پرتغالی ها

در ابتدای قرن شانزدهم میلادی، در بخش شمال جزیره‌ی قشم، دریانوردی به نام آلفونسو آلبرکرک، دستور ساخت قلعه‌ای را صادر کرد که امروزه از آن را به عنوان قلعه‌ی پرتغالی‌ها می شناسند. این اثر تاریخی از مساحتی بالغ بر دو هزار متر مربع برخوردار است و با استفاده از سنگ‌های آهکی، گچی و ساروج محلی بنا شده.

تنگه چاهکوه

در فاصله‌ی هفتاد کیلومتری جزیره‌ی قشم در نزدیکی روستای چاهوی شرقی، تنگه‌ای دیدنی وجود دارد که به تنگه‌ی چاهکو معروف است. این تنگه دارای حفره‌ها، دالان‌ها و اشکال هندسی حیرت‌آور و عجیب و حتی مرموز است که تماشای آن‌ها هیجان‌انگیز و خالی از لطف نیست. دلیل نامگذاری این تنگه به چاهکوه، به علت واقع شدن تعدادی چاه حفر شده در ابتدای آن می باشد.

دره ستارگان

بر اثر فرسایش خاک، سنگ و ماسه که به واسطه‌ی باران، رگبارها و وزش باد ایجاد شده است، دره‌ای با قدمتی حدود دو میلیون سال در جزیره‌ی قشم وجود دارد که به دره‌ی ستارگان مشهور است. این پدیده‌ی طبیعی یکی از مورد توجه ترین جاذبه‌های گردشگری و دیدنی های قشم محسوب می‌شود و به اعتقاد مردم محلی، بر اثر برخورد ستارگان با زمین شکل گرفته و از این جهت آن را دره‌ی ستارگان نام نهاده اند.

غار خربس

از دیگر جاذبه‌های طبیعی جزیره‌ی قشم، غار خربس مربوط به دوران مادها می باشد که در پانزده کیلومتری جنوب جزیره قرار گرفته و از دنباله‌‌ی چین‌خوردگی‌های رشته‌کوه‌های زاگرس حاصل شده. از موارد قابل توجه در مورد این پدیده‌ی طبیعی، می‌توان به معماری خاص و رمزآلود آن اشاره کرد که در نوع خود زیبا و جذاب می باشد. پرستشگاه مهر و الهه‌ی میترا، جایگاهی برای نگهداری استخوان‌های مردگان و پناهگاه مردم در زمان حمله‌ی دزدان دریایی، از جمله نظریاتی است که در مورد این غار مورد توجه می باشد.

جنگل‌ های دریایی حرا

بدون تردید یکی از جاذبه‌های طبیعی و زیبای قشم، جنگل‌های دریایی حرا با وسعتی حدود دویست کیلومتر است که درختان آن در آب‌های شور رشد کرده و در زمانی که سطح آب دریا به واسطه پدیده مد بالا می آید، تا گلوگاه درون آب فرو می‌روند و منظره جذاب و زیبایی را خلق می کنند. از ویژگی‌های خاص و بارز درختان حرا می‌توان به تصفیه‌ و شیرین کردن آب اشاره کرد.

آب انبار بی بی

آب‌انبار بی‌بی یکی از قدیمی‌ترین آب‌انبارهای قشم می باشد که دارای قدمتی بالغ بر دویست سال است و همچنان در حال حاضر توسط مردم بومی ساکن قشم مورد استفاده قرار می‌گیرد. معماری صورت گرفته در این اثر تاریخی، در نوع خود قابل توجه، جالب و دیدنی است و یکی از جالبترین جاذبه‌های گردشگری در جزیره‌ی قشم به حساب می آید.

گورستان‌های تاریخی قشم

در جزیره‌ی قشم، گورستان‌های زیادی وجود دارد که هر کدام از تاریخی کهن و قدیمی برخوردار بوده و نشان‌دهنده‌ی قدمت این بخش از خاک کشور می باشد. در تعدادی از این گورستان‌ها می‌توان مزارهایی را یافت که از قدمتی برابر با چندین قرن برخوردار هستند. از جمله این مزارها  می‌توان به قبرستان روستای کوشه با قدمتی حدود دوازده قرن، قبرستان محله‌ی مسنی با قدمتی حدود پنج قرن، قبرستان گور فرنگی با قدمتی بالغ بر چهار قرن، قبرستان کولغا، قبرستان توریان با پیشینه‌ای حدود ده قرن و قبرستان روستای تم سنیتی با قدمتی بالغ بر نه قرن اشاره نمود.
از دیگر جاذبه های دیدنی این جزیره‌ی زیبا می‌توان به چشمه گوری، چشمه کارگه، آکواریوم قشم، روستای برکه خلف، قلعه لافت، مسجد قبا، تپه‌ی تاریخی کولغان، سد تاریخی پی‌پشت قشم، سد بالاتل، مسجد و بقعه‌ی شیخ برخ، سردار امام قلی خان و ... اشاره نمود.

قوانین و مقررات تور

* همراه داشتن مواد ضدعفونی کننده و ماسک در طول سفر الزامیست.

در قطارهای 6 تخته حداقل 3 و حداکثر 4 مسافر قرار میگیرند.

* برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی می باشد. 

* خواهشمندیم با دقت کامل برنامه سفر، خدمات تور را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از دفتر امردادتور اطلاعات لازم را دریافت کنید.

* چیدمان صندلی همسفران در وسیله نقلیه، بر اساس زمان ثبت‌نام و تعداد افراد هر گروه انجام می شود.

* اتاق های دو، سه و چهار نفره در اقامت هتلی در صورت محرمیت امکان پذیر میباشد، اما در خانه های محلی و اقامتگاه های بومگردی بستگی به ترکیب نفرات تور دارد در صورت امکان امردادتور تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با همسفران عزیز همکاری لازم را انجام دهد در غیر اینصورت امردادتور هیچ تعهدی بابت فراهم کردن اتاق اختصاصی را نخواهد داشت.

* در صورتی که برای ورود به جزیره نیاز به تست PCR باشد هزینه تست به عهده همسفران عزیز میباشد.


نظرات

ثبت نظر