×

تور غار علیصدر همدان یک روزه بهار 1402

تور غار علیصدر یک روزه
سفر به یکی از شگفت انگیزترین غارهای ایران
بهار 1402

شروع قیمت از : 810.000 تومان
جاذبه های سفر :

تور غار علی صدر سفری است یک روزه برای بازدید از روستای لاله جین، خرید سوغات سفالی از روستای لاله جین، بازدید از استلاگتیت و استلاگمیت های غار علیصدر - (ورودیه غار به عهده مسافر می باشد).

لوازم مورد نیاز

 • چراغ قوه
 • دارو های شخصی
 • کارت شناسایی
 • کرم ضد افتاب
 • کفش پیاده روی
 • کوله یکروزه
 • زیر انداز
 • کلاه و عینک افتابی
 • لباس مناسب فصل

مدارک مورد نیاز

  1) کارت شناسایی

اطلاعات سفر

غار علیصدر همدان:

غار علیصدر همدان از شگفت انگیزترین و خوش منظره ترین غارهای ایران است که که در 75 کیلومتری شمال غربی شهر همدان و در روستای علیصدر این استان واقع شده است. یکی از مزیت های غار علیصدر همدان، امکان قایق رانی در آن است که باعث شده تا غار علیصدر به عنوان یکی از غارهای طبیعی قابل قایق رانی در جهان شناخته شود. جالب است بدانید که غار علیصدر همدان در ارتفاع 1900 متری از سطح دریا قرار گرفته است. سقف غار علیصدر در برخی قسمت ها تا 10 متر از سطح آب نیز می رسد و منظره ای بی نظیر را در داخل غار ایجاد می کند. سقف غار علیصدر از رسوبات کربنات کلسیم خالص و مخلوط با عناصر شیمیایی دیگر تشکیل شده است. این رسوبات، باعث ایجاد استلاگمیت هایی تماشایی و زیبا در داخل غار شده اند که یکی از جذابیت های غار علیصدر همدان محسوب می شود. منشاء آب غار علیصدر، علاوه بر چشمه های آب زیرزمینی داخل غار، ریزش های جوی است که بعد از بارش باران، به صورت قطراب آب از سقف و دیواره های داخل غار، به دورن آن می ریزند. نکته ای که در مورد غار علیصدر همدان وجود دارد، این است که برخلاف بسیاری از غارهای آبی در جهان، آب در غار علیصدر به صورت رود و جاری نیست، بلکه مانند دریاچه ای است که آب خود را از طریق بارش ها تامین می کند. آب غار علیصدر، در هنگام سکون، بسیار شفاف و زلال است، به طوری که می توانید تا عمق 5 متری غار را به راحتی ببینید. برای بازدید از غار علیصدر، می توانید از قایق هایی که در داخل غار قرار داده شده اند استفاده کنید. در داخل غار علیصدر می توانید سوار بر قایق در مسیرهای آب جاری حرکت کنید و از مناظر و چشم اندازهای زیبای غار بازدید کنید. غار علیصدر همدان، به عنوان بزرگترین غار آبی جهان شناخته می شود که در 15 دی ماه سال 1387 در فهرست میراث طبیعی ایران به ثبت رسید.

قوانین و مقررات تور

* همراه داشتن مواد ضدعفونی کننده و ماسک در طول سفر الزامیست.

* برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی می باشد. 

* خواهشمندیم با دقت کامل برنامه سفر، خدمات تور را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از دفتر امردادتور اطلاعات لازم را دریافت کنید.

* چیدمان صندلی همسفران در وسیله نقلیه، بر اساس زمان ثبت‌نام و تعداد افراد هر گروه انجام می شود.نظرات

ثبت نظر