×

تور ییلاق فیلبند بهار 1402

تور فیلبند
بهار 1402

سفری یک روزه به ارتفاعات محصور در ابر فیلبند

شروع قیمت از : 790.000تومان
جاذبه های سفر :

تور فیلبند سفری است یک روزه برای بازدید از روستای فیلبند (منطقه ییلاقی در جاده آمل)، طبیعت منطقه سنگ چال در تور فیلبند که لحظاتی به یادماندنی را برای شما رقم خواهد زد.

** تشکیل ابرها به صورت 100% نمی باشد و بسته به شرایط جوی است **

برنامه روزانه سفر

 • 1


لوازم مورد نیاز

 • داروهای شخصی
 • کارت شناسایی
 • کفش پیاده روی
 • کوله یکروزه
 • لباس مناسب فصل
 • قاشق چنگال و بشقاب
 • لیوان و بطری اب

لوازم پیشنهادی

 • بادگیر
 • زیر انداز
 • قمقمه آب
 • کرم ضد آفتاب
 • کلاه نقاب دار
 • عینک آفتابی
 • صندل طبیعت گردی
 • باتوم

مدارک مورد نیاز

  1) کارت شناسایی

اطلاعات سفر

فیلبند:

فیلبند و ییلاقات بی نظیر آن، یکی از زیباترین و جذاب ترین روستاهای استان مازندران است که بر فراز ابرها قرار گرفته است. فیلبند روستایی شگفت انگیز و تماشایی و دیدنی در ارتفاعات بوده که با چشم انداز بی نظیری از کوه های سر به فلک کشیده و دیدنی و قوطه ور شدن در ابرهای بزرگ و کوچک، هیجان و انرژی فوق العاده ای را به شما تزریق می کند و خاطره ای به یادماندنی از سفر به فیلبند و ییلاقات بی نظیر آن را در ذهن شما باقی خواهد گذاشت. روستای فیلبند که به بام شرقی مازندران هم نامیده می شود، در حدود 150 کیلومتری شهر تهران و 25 کیلومتری جاده هراز، در ارتفاع حدود 2700 متر از سطح دریا، بر فراز ابرها قرار دارد. طبیعت زیبا و بکر فیلبند، در کنار جاذبه های گردشگری طبیعی آن مانند غوطه ور شدن در ابرها در ساعات خاصی از روز و همچینین فاصله کوتاه فیلبند از شهر تهران باعث شده، تا در سال های اخیر تورهای یکروزه بسیاری از شهر تهران به مقصد فیلبند و بازدید از زیبایی های بی نظیر این روستا برگزار شود. غوطه ور شدن فیلبند در میان ابرها، در ساعات خاصی از روز اتفاق می افتد و وابسته به شرایط جوی منطقه است؛ اما حتی اگر زمانی که مه یا ابری هم وجود نداشته نباشد و هوا صاف و آفتابی باشد، می‌توان از روستای فیلبند که در بلندترین نقطه منطقه قرار دارد، به تماشای مناظر و چشم اندازهای فوق العاده اطراف فیلبند پرداخت که در نوع خود بسیار لذت‌بخش و هیجان انگیز است، جایی که تا چشم کار می کند، چشم اندازهای کوهستانی با دامنه هایی سرسبز و زیبا را خواهید دید. نکته جالب توجه در مورد فیلبند اینکه آب و هوای فیلبند به نحوی است که حتی ممکن است پیش‌بینی‌های هواشناسی هم در مورد آن درست از آب درنیاید و در یک روز ممکن است شاهد محصور شدن روستا در ابر و مه باشید و تنها به فاصله چند ساعت نیز برف، هم باران و هم پرتوهای درخشان آفتاب و صاف شدن هوا را به تماشا بنشینید.

نام گذاری روستای فیلبند هم از نکات قابل توجه آن است. نام ییلاق فیلبند در اصل فلبند است. واژه فل در گویش و زبان مازندرانی به معنای خستگی، و واژه بند هم به معنای بند آمدن و نتوانستن است. به گفته ساکنان و مردم محلی فیلبند، علت این نام‌گذاری بخاطر ارتفاع بالای این روستای فیلبند و ییلاقات آن و کمرگاه‌های تند و مسیر سخت آن است که عبور از آن را دشوار می کند.

فیبلند امامزاده ای هم دارد. در خط‌الراس نزدیک به قله اندوار و در ارتفاعات جنوبی ییلاق فیلبند، امامزاده‌ای بر خط‌الراس وجود دارد که به امامزاده قاسم معروف است. بقعه سفیدرنگ امامزاده قاسم در ارتفاع ۲۵۰۰ متری دارای یک دالان بوده که توسط سایبانی فلزی و شیروانی حفاظت می‌شود.

به دلیل قرار گرفتن فیلبند در ارتفاعات، این ییلاق دارای زمستان های سرد و زودرس است که دیر هم به پایان می رسد و در طول این مدت فیلبند محصور در برف و مه و کولاک می شود که سفر به فیلبند را سخت و شاید ناممکن می کند. اما شروع فصل بهار نقطه اوج فیلبند است؛ جایی که جاری شدن جویبارها و رویش گیاهان خوراکی و همچنین وحشی، سرسبزی و طراوت خاصی به فیلبند می بخشد و بار دیگر زندگی و شور و شوق به این سییلاق شگفت انگیز باز می گرداند. بنابراین پیشنهاد ما به شما برای سفر به روستای زیبای فیلبند و ییلاق شگفت انگیز آن، از اوایل فصل بهار تا اواخر تابستان است که زیبایی های آن دل هر گردشگری را به خود جذب می کند.

سفر به فیلبند (تور فیلبند) سفری از نوع تور طبیعتگردی محسوب می شود. پس به همراه داشتن لوازم ضروری طبیعتگردی مثل کفش مناسب کوهنوردی (پیاده روی)، کلاه و عینک آفتابی، داروهای ضروری، لباس مناسب فصل، آب آشامیدنی، قاشق و چنگال مسافرتی، کوله سبک و کم حجم، و مواد غذایی مقوی را فراموش نکنید و حتما همراه خود داشته باشید تا خاطره سفر به فیلبند تا سال ها در خاطرتان باقی بماند.

قوانین و مقررات تور

* همراه داشتن مواد ضدعفونی کننده و ماسک در طول سفر الزامیست.

* برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی می باشد. 

* خواهشمندیم با دقت کامل برنامه سفر، خدمات تور را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از دفتر امردادتور اطلاعات لازم را دریافت کنید.

* چیدمان صندلی همسفران در وسیله نقلیه، بر اساس زمان ثبت‌نام و تعداد افراد هر گروه انجام می شود.نظرات

ثبت نظر