×

تور لائوس تور لائوس نوروز 1401

نکاتی از تور لائوس:
1) مدت زمان تور لائوس 13 شب و 14 روز است که به صورت ترکیبی با تور ویتنام برگزار می شود.
2) بهترین پرواز موجود برای تور لائوس، ایرلاین قطری است.
3) هتل های تور لائوس: اقامت در هتل های تور لائوس با صبحانه همراه بوده و ویزای لائوس، راهنما، ورودیه ها، ترانسفر فرودگاهی لائوس و گشت های شهری لائوس از دیگر خدمات تور لائوس هستند.

شروع قیمت از : از 2290 دلار + بلیط
جاذبه های سفر :

تور لائوس و تور لائوس ارزان سفری است به یادماندنی به زیبایی های کشور لائوس با جاذبه هایی مانند غارهای پاکیئو، وینگ زای، وات فو، فادات لانگ، وات زینگ تونگ، دشت کوزها، سی فان دان، ونگ وینگ، رودخانه مکونگ، لوانگ پرو بانگ.

تور لائوس تور لائوس نوروز 1401

برنامه روزانه سفر

 • 1

  روز اول

  روز اول: رسیدن به هو شی مین، استقبال و ترانسفر به هتل، وقت آزاد برای استراحت.

 • 2

  روز دوم

  روز دوم: صرف صبحانه در هتل، گشت شهری و بازدید از مکان های دیدنی هو شی مین شامل کلیسای نتردام، کاخ ریاست جمهوری و ...، بازدید از تونل های کوچی بازمانده از جنگ جهانی دوم خدمات: صبحانه و نهار، اتوبوس شاتل برای انجام گشت ها، لیدر انگلیسی زبان، ورودیه ها.

 • 3

  روز سوم

  روز سوم: صرف صبحانه در هتل، حرکت به سمت دلتای مکونگ و بازدید از مزارع زیبای برنج، قایق سواری روی رودخانه، بازدید از دهکده ها و زندگی روز مره مردم خدمات: صبحانه و نهار، اتوبوس شاتل برای انجام گشت ها، لیدر انگلیسی زبان، ورودیه ها، هزینه قایق.

 • 4

  روز چهارم

  روز چهارم: صرف صبحانه در هتل، ترانسفر به فرودگاه برای پرواز به هانوی

 • 5

  روز پنجم

  صرف صبحانه در هتل، ترانسفر (سه و نیم ساعت) به توآن چو مارینا و سوار شدن به کشتی کروز، حرکت به سمت خلیج زیبای هالونگ بی و صرف نهاری لذتبخش در کشتی کروز. بازدید از جاذبه های مختلف خلیج هالونگ بی و شرکت در برنامه های گروهی در کشتی مانند ورزش صبحگاهی و تماشای غروب زیبای خورشید.

 • 6

  روز ششم

  روز ششم: بیدار شدن زود هنگام و تماشای طلوع خورشید و مناظر زیبای اطراف، بازدید از غار سونگ سوت و بازگشت به کشتی، شرکت در آشپزی و صرف نهار، خروج از کشتی و ترانسفر به هتل در هانوی خدمات: اتوبوس شاتل، لیدر انگلیسی زبان، ورودیه ها، صبحانه و نهار، قایق سواری.

 • 7

  روز هفتم

  روز هفتم: صرف صبحانه در هتل، ترانسفر به فرودگاه و پرواز به لوانگ پرابانگ، ترانسفر به هتل و استراحت خدمات: صبحانه، ترانسفر فرودگاهی، بلیط پرواز داخلی.

 • 8

  روز هشتم

  روز هشتم: صرف صبحانه در هتل، گشت در بازار محلی "فوزی" و دیدن محصولات، غذا ها و صنایع دستی محلی، ادامه گشت لوانگ پرابانگ و بازدید از معابد شگفت انگیز آن، گشت قایق روی رودخانه مکونگ. خدمات: ماشین، لیدر انگلیسی زبان، ورودیه ها، صبحانه، نهار و شام.

 • 9

  روز نهم

  روز نهم: صرف صبحانه در هتل، ترانسفر به فرودگاه و پرواز به "وینتیان"، گشت نیم روزی وینتیان و بازدید از قدیمی ترین معبد شهر، معابد دیگر و نماد کشور لائوس "لوانگ استوپا". خدمات: ماشین، لیدر انگلیسی زبان، ورودیه ها، صبحانه و نهار، قایق سواری.

 • 10

  روز دهم

  روز دهم: صرف صبحانه در هتل، ترانسفر به فرودگاه و پرواز به "پنوم پن"، ترانسفر به هتل و استراحت

 • 11

  روز یازدهم

  روز یازدهم: صرف صبحانه در هتل و گشت پایتخت کامبوج و بازدید از قصر سلطنتی، پرستش خانه نقره ای، و موزه ملی. حرکت به سیم ریپ بعد از نهار.

 • 12

  روز دوازدهم

  روز دوازدهم: صرف صبحانه در هتل و گشت کامل سیم ریپ و بازدید از جاذبه های دیدنی این شهر از جمله مجموعه معابد “Angkor Wat” (میراث جهانی ثبت شده در یونسکو) و دیدن غروب رویایی خورشید.


 • 13

  روز سیزدهم

  روز سیزدهم: صرف صبحانه در هتل و فیل سواری در جنگل برای دیدن معبد شگفت انگیز بایون، و دیگر جاذبه های سیم ریپ


 • 14

  روز چهاردهم

  روز چهاردهم: صرف صبحانه در هتل و وقت آزاد تا ترانسفر به فرودگاه برای پرواز بازگشت.


لوازم مورد نیاز

 • وسایل شخصی
 • لباس مناسب فصل
 • داروهای ضروری
 • پاسپورت
 • دوربین عکاسی
 • عینک آفتابی

مدارک مورد نیاز

  ۱) اصل گذرنامه با ۷ ماه اعتبار از زمان سفر

  ۲) مشخصات کامل مسافر

اطلاعات سفر

تور لائوس
لائوس کشور بسیار زیبایی است. از شهر سراسر جشن وانگ ویِنگ Vang Vieng  تا جنگل ­های بکر لوآنگ پرابانگ نام تا Luang Prabang Nam Tha  و کوه­ های دور افتاده­ در شمال لائوس، مسافرت و گشت و گذار در لائوس تجربه ی متفاوتی را در اختیار هرکسی قرار می­دهد. لائوس به یکی از کشورهای مورد علاقه شما در آسیا تبدیل خواهد شد.
بازدید از لائوس به زمان نیاز دارد، انگار اینجا همه چیز آهسته ­تر می­شود و مردم برای رسیدن به مقصدشان عجله ­ای ندارند. در خیابان ­های سنگفرش شده وقت بگذرانید و از کنار راهبان نارنجی پوش که در بیرون معابد بوداییِ مُطلا مشغول جمع ­آوری صدقات هستند، عبور کنید.
دستفروش ها خیلی مزاحمتی برایتان ایجاد نمی­کنند و مردم محلی و کوله گردها در لائوس همه با چهره ­های گشاده، از صندلی یک اتوبوس یا عرشه یکی از قایق ­های اسطوره ­ای مِکونگ Mekong ، گذر مناظر روستایی را تماشا می­کنند. لائوس یکی از آخرین مرز­های گردشگری جنوب شرقی آسیاست. در بازدید از آن عجله نکنید، این کشور ارزش گشت و گذار را دارد.

بهترین زمان رفتن به لائوس
محبوب ترین زمان بازدید از لائوس، خنک ­ترین موقع سال یعنی بین ماه ­های نوامبر تا ژانویه در فصل زمستان است.

اطلاعات عمومی درباره ی لائوس

واحد پول: کیپ لائوس، کیپ تقریبا ارزشی برابر 0/00012 دلار آمریکا دارد، پس اگر دیدید قیمت یک ساندویچ 25,000 کیپ است تعجب نکنید، این قیمت عادی است.
پریز برق: برق متناوب 230ولت. پریز­های برق دو سوراخه ­­ی گرد یا تخت هستند. برای اینکه هربار در حین سفر دردسر خرید مبدل ­های جدید را نداشته باشید، توصیه می­کنیم قبل از راهی شدن یک مبدل مسافرتی جهانی Universal Travel Adaptor  تهیه کنید.

امنیت در لائوس: به طور کلی لائوس کشور امنی برای سفر است. به شخصه هنگام تنها قدم زدن در لائوس نسبت به بسیاری از کشورها که به آن­ها مسافرت کرده اید، احساس امنست و راحتی بیشتری خواهید داشت، اما مانند هرجای دیگر بهتر است محتاط باشید. مردم لائوس صمیمی و مهربان هستند، با این حال باید هوشیار باشید، پول­هایتان را در اتاق هتل رها نکنید و هنگام سفر، خصوصا در اتوبوس ­های شلوغ، حواستان به دارایی­ هایتان باشد. اگر موتورسیکلت دارید بهتر است در صورت امکان آن ­را در پارکینگ­ های غیر رایگان پارک و قفل کنید تا از به سرقت رفتن موتورتان جلوگیری کنید.

زبان لائوس: لائو، که بعضا به آن لائوسی هم گفته می­شود، زبان رسمی کشور لائوس است. این زبان ارتباط نزدیکی با زبان تایلندی (تایی) دارد، آن­قدر که اگر تایی صحبت می­کنید می­توانید به خوبی کارهایتان را درلائوس پیش ببرید. خوشبختانه بسیاری از مردم لائوس کمی انگلیسی بلندند، بنابراین اگر انگلیسی بلد باشید می­توانید از عهده­ ی کارهایتان برآیید. هر منطقه ازکشور لهجه ­ی متفاوتی دارد اما همه ­ی این لهجه ­ها نسبتا مشابهند.

فستیوال­ ها و جشن ­های لائوس: تعطیلات در لائوس، مانند سایر کشورهای جنوب شرقی آسیا، تلفیقی از سنت، مذهب، جشن و خوشی است. یکی از بزرگترین جشن­ ها، سال نوی لائوس یا پی مای لائو Pi Mai Lao   است که در آوریل اتفاق می­افتد. این فستیوال هم مانند جشن سونگکران Songkran  تایلند سه روز طول می­کشد و به یک جشن آب­ بازی در سرتاسر كشور تبدیل می­شود. حتما قبل از اینکه برای این فستیوال به خیابان ها بروید، دارایی ­های با ارزش و وسایل الکترونیکی ­خود را در جایی ضد آب قرار دهید.

در ماه مِی دهکده ­های مختلف لائوس در فستیوال­ موشک شرکت می­کنند، در تمام طول این آخر هفته ­ی شاد، موشک­ های کوچکی به آسمان فرستاده می­شوند. در گذشته این کار برای طلب باران انجام می­شد. در اوج فصل گرم و خشک کشور، این جشن فرصتی­ است تا خود را با آبجوی لائوسی خنک کنید و کمی استراحت کنید.

بون آک پانسا Boun Awk Pansa  در اکتبر اتفاق می­افتد و نشان­ دهنده­ی پایان دوره­ی سه ماهه ­ی روزه­ داریِ راهبان بودایی است. در صبح پیش­کش ­های سنتی به معابد تقدیم می­شوند. این مراسم در عصر به یک جشن تبدیل می­شود. برای خوش شانسی قایق­ های کوچکِ ساخته شده از برگ موز که با گل و شمع تزئین شده­اند به رودخانه انداخته می­شوند.
پس از بون آک پانسا، در لائوس جشنواره­­ی مسابقات قایقرانی برگزار می­شود. این مسابقات در بسیاری از شهرها در سراسر کشور برگزار می­شوند، اما شاید بزرگترین و بهترین آن­ها در وینتیان Vientiane  باشد. شرکت کنندگان از ماه­ها قبل تمرین می کنند و هنگام آماده­ سازی برای مسابقات، تمام شهر به وجد می­آید. اگر در ماه اکتبر به لائوس می­روید تجربه ی این فستیوال را از دست ندهید.

حمل و نقل در لائوس: در لائوس حمل و نقل از یک مکان به مکان دیگر نسبتا آسان و کارآمد است. توصیه می­کنیم برنامه ­ی Skyscanner را بارگیری (دانلود) کنید و از وب سایت BookAway یا12Go  استفاده کنید تا بتوانید برنامه­ ی حرکت اتوبوس­ ها، ­قایق­ ها و قطار­ها را از قبل مشاهده کنید.

در تور لائوس چه بخوریم؟
غذاهای لائوس ارتباط نزدیکی با غذاهای تایلندی دارند و این دو کشور غذاهای سنتیِ مشترک زیادی دارند. 

برنج چسبناک (خائو نیاو Khao Niaw ): اگرچه برنج در سرتاسر آسیا محبوب است اما در لائوس برنج چسبناک از محبوبیت خاصی برخوردار است.  برنج چسبناک که همراه با اکثر وعده ­ها و اغلب در سبد ­های کوچکِ بافته شده سرو می­شود، مکملی عالی برای هر غذاست.

لاب Laab  (سالاد گوشت چرخ کرده): این سالاد گوشت، با آب لیمو، سیر و سایر گیاهان معطر طبخ می­شود و تقریبا از هرگوشتی (از جمله گوشت گاو، خوک، اردک و ماهی) می­توان در آن استفاده کرد. لاب یکی از شناخته­ شده ترین غذا های لائوس است و می­تواند با گوشت پخته یا خام تهیه شود (معمولا فقط گوشت اردک و ماهی به صورت خام سرو می­شوند). رستوران­ های مختلف و دکه ­های خیابانی هرکدام سبک خود را در پخت این غذا دارند، اما هرکجا که بروید، این غذا قطعا ارزش امتحان کردن را دارد.

سالاد پاپایا: این غذا از پاپایا­ی  نرسیده (کال)‌ و ریز ریز شده، سس ماهی و انواعی مختلفی از گوشت­ ها و سبزیجات تهیه می­شود. اگرچه این غذا اصالتا متعلق به لائوس است اما واردات آن به تایلند محبوبیتش را افزایش داد. نسخه­ ی لائوسی این غذا شور­تر است و احتمالا مسافران طعم آن را بیش­تر می­پسندند. اگر غذا های تند را دوست ندارید مواظب باشید چون حتی این سالاد سرد هم می­تواند شدیدا تند باشد.

موک پا (ماهی بخار پز در برگ موز): این خوراک لذیذ ماهی که در برگ­ موز پیچیده می­شود و دور آن با یک رشته ­ی بامبو بسته می­شود، برای خوردن همراه با برنج چسبناک عالی است. ماهی در چاشنی ­های خوشمزه محلی از جمله علف لیمو، لیمو­ی کفیر، پیاز و سس ماهی خوابانده می­شود و سپس کاملا پخته می­شود.

10 جاذبه گردشگری برتر لائوس

1. لوآنگ پرابانگ
لوآنگ پرابانگ یکی از جذاب ­ترین شهرهای جنوب شرقی آسیا و محبوب ‌ترین جاذبه‌­ی گردشگریِ لائوس است. تا سال 1975 (زمانی که کمونیست­ ها کشور را به دست گرفتند)، لوآنگ پرابانگ پایتخت سلطنتی لائوس بود. بخش اصلی لوآنگ پرابانگ بر روی شبه­ جزیره­ ای بین روخانه­ های نام کان Nam Khan و مِکونگ قرار دارد. جاده ­های اصلی شهر با مجموعه ­ای از معابد با سقف ­های طلایی، خانه ­های چوبی و ساختمان ­های روستایی فرانسویِ در حال تخریب پر شده­ اند. سحرگاه راهبان از صومعههای مختلف به خیابان ­ها می­روند و صدقه های برنج را جمع می­کنند.

2. رودخانه ­ی مکونگ
مکونگ با طول تقریبی 4350 کیلومتر (2703 مایل) بزرگ ­ترین رود خانه ­ی جنوب شرقی آسیاست. در واقع بیشترین سهم رودخانه ­ی مِکونگ متعلق به لائوس است. به دلیل کمبود جاده­ های خوب و زمین­ های کوهستانی، این رودخانه اصلی ­ترین مسیر حمل و نقل در لائوس به حساب می­آید. بخش بالایی مکونگ در لائوس یکی از خیره کننده ­ترین بخش­ های کل رودخانه است. یک راه عالی برای لذت بردن از این مناظر، سفر با قایق از هوآی خای Huay Xai  (در مرز لائوس با تایلند شمالی) به لوآنگ پرابانگ یا برعکس است.

3. وانگ وینگ Vang Vieng
وانگ وینگ شهری واقع در کنار رودخانه در لائوس شمالی است که با اتوبوس حدود 4 ساعت از پایتخت فاصله­ دارد. خیابان اصلی پر از مسافر خانه ­ها، بارها، رستوران ­ها، کافی نت ­ها آژانس ­های گردشگری و گردشگران­ است. مهم ترین جاذبه­ ی این منطقه منظره­ ی تماشایی تپه­ های کارستی karst hill است که وانگ وینگ را احاطه کرده­اند. کوه­ های آهکی آن بین صخره نوردان محبوب هستند در حالی که تونل ­ها و غارهای بکرش، بهشتی برای غارنوردان هستند. با این حال محبوب­ ترین فعالیت در وانگ وینگ، تیوب سواری در طول رود خانه­ ی نام سانگ Nam Song  است.

4. سی فان دون  Phan Don Si
سی فان دون ( به معنی 4000 جزیره) گروهی از جزایر زیبا هستند که در کنار بخشی خوش منظره از رودخانه­ ی مکونگ در لائوس جنوبی قرار دارند. به دلیل وجود آبشار­های کُنه  ( تندآب­ هایی که 9 کیلومتر از طول روخانه را در بر می­گیرند)، تردد قایق­ ها از  این بخش از رودخانه­ ی مکونگ امکان ناپذیر است. جمعیت کمی از دلفین ­های ایراوادی Irrawaddy  که شدیدا در حال انقراض هستند در زیر این آبشارها زندگی می­کنند. سه جزیره ­ی اصلی که پذیرای گردشگران هستند عبارتند از: دان دِت Don Det  دان کُن  Don Khon و دان کانگ Done Kong. بیشتر خانه ­های اجاره­ ای موجود در دان دت و دان کُن خانه­ های ییلاقی ساده­ا­ی هستند که توسط خانواده ­های محلی اداره می­شوند. اینجا می­توانید قایق­ های پارویی(کایاک) و دوچرخه هم کرایه کنید.

5. دشت کوزه ها Plain of Jars
دشت کوزه ها ناحیه بزرگی در اطراف شهر فونساوان Phonsavan است که در آن کوزه های بزرگی با منشاء ناشناخته در اطراف محوطه پراکنده شده اند. کوزه های سنگی به صورت خوشه ای در دشت قرار گرفته اند و هر کدام از این خوشه ها بین یک یا چند کوزه تا چندصد کوزه را در خود جای داده اند. طول و قطر کوزه ها بین 1 تا 3 متر متغیر است و همگی از سنگ تراشیده شده اند. همه کوزه ها بدون تزئین هستند به جز یکی، که نقشِ برجسته یک انسان روی آن حکاکی شده. تحقیقات در مورد دشت کوزه ها نشان می دهند که این کوزه ها به شیوه های دفن ماقبل تاریخ ارتباط دارند.

6. وات شی یِنگ تانگ Wat Xieng Thong
وات شی یِنگ تانگ، با شکوه ترین معبد لوآنگ پرابانگ، در نزدیکی نوک شمالی شبه جزیره شکل گرفته بین رودخانه های مکونگ و نام کان قرار دارد. این معبد در سال 1560 توسط شاه ست هاتیرات Setthathirath ساخته شد و در طول پادشاهی لائوس تحت حمایت سلطنتی قرار داشت. یک مجسمه نادر از بودا در حالت آرمیده در معبد وات شی ینگ تانگ قرار دارد که قدمت آن به زمان ساخت معبد برمی گردد. این تندیس در سال 1931 به پاریس منتقل شد و در نمایشگاهِ پاریس در معرض بازدید قرار گرفت، اما بیش از 30 سال بعد به لوآنگ پرابانگ باز گشت.

7. فا دات لوآنگ Pha That Luang
فا دات لوآنگ (گنبد بزرگ در لائوس)، واقع در وینتیان، یکی از مهم ترین بناها تاریخی لائوس است. این گنبد چندین تراس دارد که هر سطح از آن ها نماینده مرحله مختلفی از بصیرت بودایی Buddhist enlightenment است. پایین ترین سطح نشانگر جهان مادی و بالاترین سطح نماینده جهان نیستی است. فا دات لوآنگ در قرن 16 بر روی ویرانه های یک معبد قدیمی خِمِر ساخته شد. این بنا طی هجوم سیامی ها در سال 1828 تخریب شد و بعد در سال 1931 توسط فرانسوی ها بازسازی شد.

8. وات فو Wat Phu
وات فو (یا وات فوئو) یک معبد خِمِر تخریب شده است که در پایه کوه فوکائو Phu Kao در استان چامپاساک Champasak قرار دارد. قدمت ساختارهای این معبد هندو به قرون 11 تا 13 باز می گردد. در مقایسه با اماکن مهم تاریخی دوران آنگکور Angkor-era در کامبوج، وات فو کوچک به نظر میرسد. اما عمارت های مخروبه، سنگ اسرارآمیز تمساح و درختان بلندی که بخش اعظم این مکان را پوشانده اند به وات فو فضایی عرفانی می بخشند. این معبد هنوز به عنوان یکی از جایگاه های بودائیان مورد استفاده قرار می گیرد.

9. غارهای پاک او
غارهای پاک او در شمال لوآنگ پرابانگ در رودخانه مکونگ واقع اند و از طریق جاده یا قایق های رودخانه قابل دسترسی هستند. این غارها به خاطر مجسمه های مینیاتوری بودایشان معروف هستند. صدها تندیس چوبی بسیار کوچک و اکثرا آسیب دیده بودا بر روی قفسه های دیوار ها چیده شده اند. این مجسمه ها در حالت های مختلفی هستند از جمله مکاشفه، آموزش، صلح، باران و حالت آرمیده (نیروانا).

10. ویِنگ سای Vieng Xai
غارهای وینگ سای شبکه ای گسترده از غارها هستند که در طول جنگ ویتنام از آنها به عنوان یک شهر پنهان استفاده می شد. این مکان اقامتگاه ارتش کمونیستی بود، که برعلیه نیروهای سلطنت طلبِ مستقر در وینتیان می جنگیدند، و توسط ارتش آمریکا بمباران شد. این غارها دارای بیمارستان، سربازخانه نظامی، نانوایی، مغازه ها و حتی یک تئاتر بودند و بالغ بر 23,000 نفر در آن ها زندگی می¬کردند. دولت لائوس امیدوار است که مشابه تونل‌های کو چی در ویتنام Củ Chi، این غارها را به یک مقصد گردشگری تبدیل کند.

قوانین و مقررات تور


نظرات

ثبت نظر