×

تور نخجوان تور نخجوان تابستان 99

تور نخجوان، نکات مهم:
1) مدت زمان تور نخجوان اغلب از 3 شب و 4 روز شروع می شود. یعنی 3 شب اقامت کامل در شهر نخجوان و بیشتر.
2) تور نخجوان به صورت زمینی و با اتوبوس های VIP و از مرز جلفا تا جمهوری نخجوان انجام می شود که حدود 45 دقیقه طول می کشد. نکته مهم در این رابطه این است که تور نخجوان، پرواز ندارد. این سفر 14 ساعت به طول می کشد. ضمنا ویزای نخجوان با هزینه 20 مانات در مرز اخذ می شود.
3) اقامت در هتل های تور نخجوان به صورت صبحانه تنها و یا فولبرد بوده و خدماتی از قبیل صبحانه، راهنمای فارسی زبان تور نخجوان، بیمه مسافرتی تور نخجوان و گشت شهری نخجوان از دیگر خدمات تور نخجوان هستند.

نام هتل درجه هتل سرویس ها قیمت دو تخته قیمت یک تخته قیمت قیمت سه تخته کودک(6-12)
Grand
3
اقامت همراه با صبحانه ،ناهار، شام
90  180  85  70 
Tabriz
5
اقامت همراه با صبحانه ،ناهار، شام
120  255  115  100 
Duzdag
5
اقامت همراه با صبحانه ،ناهار، شام
135  255  130  115 

لوازم مورد نیاز

  • دوربین عکاسی
  • لباس مناسب فصل
  • عینک آفتابی
  • پاسپورت
  • وسایل نظافت شخصی
  • داروهای ضروری

مدارک مورد نیاز

    1) اصل گذرنامه با ۷ ماه اعتبار از زمان سفر

    2) اسکن پاسپورت

اطلاعات سفر

نخجوان:
نخجوان یکی از شهرهای جمهوری آذربایجان بوده و مرکز جمهوری خودمختار نخجوان محسوب می شود. شهر نخجوان آذربایجان از قدیمی ترین شهرهای کشور آزربایجان بوده و منابع معتبر تاریخ تاسیس آن را حدود ۱۵۰۰ قبل از میلاد نشان می‌دهند. فاصله نزدیک نخجوان با ایران باعث شده تا این شهر مقصد بسیاری از گردشگران ایرانی برای سفر و تفریح باشد.

نکته مهم برای سفر به نخجوان این است که برای ورود به منطقه‌ی نخجوان الزامی برای مراجعه به سفارت وجود ندارد و فقط با داشتن پاسپورت می‌توانید در مرز ایران و نخجوان درخواست ویزای ۱۵ روزه دهید. همچنین سفر به نخجوان، یکی از ارزان‌ترین و بهترین مقصدهای گردشگری و سفر به خارج از کشور به شمار می‌رود که هزینه های سفر به نخجوان از عهده‌ی بسیاری بر می‌آید.

از نکات جالب برای سفر به نخجوان این است که حتما نیازی نیست با هواپیما به نخجوان سفر کنید و می توانید به صورت زمینی و با اتوبوس یا خودروی شخصی از سفر به نخجوان لذت ببرید.

آب و هوای نخجوان:
نخجوان به دلیل نزدیکی با خط مرزی کشورمان ایران، آب و هوایی مشابه با استان‌های شمال غربی ایران دارد. اقلیم نیمه‌خشک قاره‌ای با زمستان‌های برفی کوتاه اما سرد و خنک و تابستان‌های طولانی خشک و بسیار گرم برای بسیاری از افرادی که به نخجوان سفر می کنند آشنا خواهد بود. پس هنگام سفر به نخجوان، فصل و زمانی که به این شهر انتخاب می کنید و پوشش مناسب با آب و هوای نخجوان را مدنظر داشته باشید.

اطلاعات عمومی از نخجوان:
نخجوان با ایران در حدود 30 دقیق اختلاف زمان دارد.

زبان رسمی نخجوان آذری است.

فارسی، دری و روسی از دیگر زبان های رایج در نخجوان است.

واحد پول نخجوان " مانات " آذربایجان نام دارد.

نوع برق شهری در نخجوان 230 ولت است.

پیش شماره کشور آذربایجان +994 و پیش شماره نخجوان 36+ است. 

هزینه اقامت در نخجوان:
شهر نخجوان در آذربایجان هتل‌های زیاد و متنوعی ندارد، اما تعداد کم هتل های آن دلیلی بر عدم کیفیت آنها نبوده و هتل های نخجوان کیفیت خوبی را به مسافران خود ارائه می‌دهند. مشهورترین هتل نخجوان «هتل تبریز» بوده که در مرکز شهر نخجوان قرار دارد و امکانات مناسبی را برای راحتی حال مسافران فراهم آورده است. اگر در این هتل اقامت کنید، می‌توانید با پای پیاده از بسیاری از جاذبه‌های شهر همچون مقبره مومنه خاتون، قلعه قدیمی، مقبره نوح نبی و بازارهای شهر دیدن کنید.

قوانین و مقررات تور


نظرات

ثبت نظر