×

تور کرمان کلوتهای شهداد ماهاننوروز 1403

تور کرمان، کلوت های شهداد، ماهان
 نوروز1403 


ترکیبی از فرهنگ، تمدن و طبیعت ایران زمین 

تاریخ اجرا : 1 فروردین تا 4 فروردین

               9 فروردین تا 12 فروردین

شروع قیمت از : 7.390.000 تومان
جاذبه های سفر :

تور کرمان کلوت های شهداد و ماهان سفری است به یادماندنی به شهر زیبا و تاریخی کرمان و بازدید از جاذبه هایی همچون مجموعه گنجعلی خان (مسجد، حمام، چایخانه سنتی و کاروانسرا)، موزه هرندی (سایت باستان شناسی، سایت فسیل دایناسورها و سایت ساز سنتی)، بازار سنتی کرمان، اکونو موزه حیاتی، گنبد جبلیه و ... .

تور کرمان کلوتهای شهداد ماهاننوروز 1403

برنامه روزانه سفر

 • 1

  روز اول

   حدود 13 ساعت در وسیله نقلیه


  شام در رستوران توسط مسافر اقامت در اتوبوس

 • 2

  روز دوم  در کرمان صبحانه را میل می‌کنیم و از گنبد سنگی جبلیه و یخچال مویدی دیدن می‌کنیم. بسوی مجموعه گنجعلی خان می‌رویم. از مجموعه میدان و حمام گنجعلی خان دیدن می‌کنیم و زمان آزاد برای خرید سوغاتی و گشت در کرمان خواهیم داشت. بعد از صرف ناهار بازدید از خانه هرندی بازدید می‌کنیم. آخرین گشت ما در کرمان باغ تاریخی فتح آباد خواهد بود. برای اقامت و صرف شام به اقامتگاهمان در ماهان می‌رویم.

 • 3

  روز سوم

  پس از صرف صبحانه از آرامگاه شاه نعمت اله ولی و باغ ثبت جهانی شازده ماهان دیدن می‌کنیم و مسیرمان را به بسوی عمق کویر آغاز می‌کنیم. در مسیر از سرو کهنسال سیرچ، آب انبار شهداد دیدن خواهیم کرد. بعد از صرف ناهار در شفیع آباد راهی کلوت‌ها خواهیم شد تا در سکوت و آرامش به دیدن زیباترین تصاویر خلق شده توسط باد و خاک بنشینیم. برای صرف شام و استراحت به اقامتگاهمان در ماهان باز می‌گردیم.
 • 4

  روز چهارم

  صبح زود ماهان را با خاطرات شیرینش ترک می‌کنیم و به سمت میبد حرکت می‌کنیم. در کاروانسرای شاه عباسی میبد ناهار را میل می‌کنیم و مسیرمان را تا رسیدن به تهران ادامه می‌دهیم.

لوازم مورد نیاز

 • بادگیر
 • داروهای شخصی
 • کرم ضد آفتاب
 • وسایل نظافت شخصی
 • کفش پیاده روی
 • فلاسک چای
 • کوله یکروزه
 • زیر انداز
 • لباس گرم
 • دفترچه بیمه
 • کوله چند روزه
 • کلاه و عینک آفتابی
 • لیوان و بطری آب

مدارک مورد نیاز

  1) کارت شناسایی

اطلاعات سفر

جاذبه های گردشگری کرمان
کرمان یکی از استان‌های بزرگ جنوب شرقی ایران می باشد که از جاذبه‌های تاریخی بسیاری برخوردار است. در این قسمت شما را با قسمتی از این جاذبه ها آشنا می کنیم
استان کرمان در جنوب‌شرقی ایران، پهناورترین استان کشور می باشد. کرمان در حدود هفت هزار جاذبه‌ی تاریخی دارد که هفتصد مورد از آن‌ها در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده. جاذبه‌های تاریخی فراوان، این استان را جزو پنج استان تاریخی قرار داده. در اینجا فهرستی از برترین جاذبه‌ی گردشگری کرمان تهیه شده که می‌تواند راهنمای سفر شما باشد.

مجموعه گنجعلی‌خان
مجموعه گنجعلی‌خان کرمان دارای چندین بنا می باشد که از عهد صفوی بجا مانده. این مجموعه به کوشش گنجعلی خان که از حکام دوران شاه عباس صفوی بود بنا شد. شایان ذکر است که مجموعه گنجعلی‌خان کرمان، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۴۷ به ثبت ملی رسید.

حمام گنجعلی خان
میدان گنجعلی خان که به شکل مستطیل است، مجموعه‌ای از عناصر تاریخی با ارزش کرمان را در اطراف خود گردآوری کرده. بازار گنجعلی‌خان این مجموعه، همچون بقیه بازارهای سنتی ایران، معماری با شکوه و جذابی دارد که هنگام قدم زدن در آن تجربه‌ای لذت‌بخش را برایتان به ارمغان خواهد داشت . حمام این مجموعه در حال حاضر به موزه مردم‌شناسی کرمان بدل شده شما می توانید در هنگام بازدید از موزه، از زیبایی های بنا نیز که بسیار جذاب، دیدنی و ستودنی می باشد بازدید نمایید. همینطور ضرابخانه گنجعلی‌خان هم در حال حاضر به موزه سکه تبدیل شده و مجموعه‌ای از سکه‌های قدیمی را در کنار هم جمع آوری کرده تا پذیرای علاقه‌مندان باشد.

دیگر قسمت های این مجموعه شامل آب‌انبار، مدرسه، کاروانسرا و سرای گنجعلی‌خان می باشد که می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید و سفری جذابتر داشته باشید. همینطور شما برای دسترسی به مجموعه گنجعلی‌خان می‌توانید به مرکز قدیمی شهر کرمان مراجعه نمایید.

حمام وکیل
حمام وکیل کرمان بنای باشکوهی است که از معماری زندیه-قاجاریه تاثیر گرفته است. این بنا دو بخش رختکن و گرمخانه دارد. بنای حمام وکیل در سال ۱۲۸۰ ساخته و در سال ۱۳۶۹ بازسازی شد.
حمام وکیل کرمان اکنون به چایخانه سنتی تبدیل شده است و گردشگران در آن‌جا با فالوده کرمانی، چای و انواع نوشیدنی پذیرایی می‌شوند. در بخش گرمخانه نیز می‌توانید غذاهای محلی کرمان را امتحان کنید.

گنبد جبلیه
گنبد جبلیه بنایی سنگی است که از دوره ساسانی به جا مانده است. این گنبد تنها بنای سنگی موجود در کرمان می باشد. برای دسترسی به گنبد جبلیه، به شرق شهر کرمان و نزدیکی پارک پردیسان کرمان مراجعه نمایید. داخل این مجموعه موزه‌ی سنگ کرمان قرار دارد که می‌توانید از موزه نیز دیدن نمایید.

ارگ بم
ارگ بم بنایی خشتی و با عظمت است که بخش عمده آن در زلزله سال ۱۳۸۲ از بین رفته. این بنا اکنون در حال مرمت و بازسازی می باشد و بازدید از ان خالی از لطف نخواهد بود.

ارگ بم بزرگترین بنای خشتی جهان می باشد. این مجموعه در واقع دژی بزرگ و با ابهت است که ارگ، تنها بخشی از آن را تشکیل می دهد. ولی کلیه این مجموعه را ارگ بم می‌نامند.

ارگ راین
ارگ راین دومین بنای خشتی عظیم در دنیا می باشد. ارگ راین نیز در کرمان و در جنوب غربی شهر راین واقع شده. سالانه گردشگران بسیاری از این بنای باشکوه و عظیم بازدید می نمایند.

جنگل پردیسان قائم
جنگل پردیسان قائم در کوه‌های صاحب الزمان کرمان قرار دارد. درختان جنگل همه به صورت دستی کاشته شده اند و از این نظر در ایران عنوان بزرگترین جنگل را دارا می باشد. این جنگل مکانی جهت تفریح و سرگرمی برای طبیعت دوستان و خانواده‌ها می باشد. کوه‌های این بخش همواه پذیرای علاقه‌مندان به ورزش کوهنوردی است. بر بلندای این جنگل که بام کرمان نام دارد، می‌توان چشم‌اندازی زیبا از شهر کرمان را مشاهده کرد.

باغ شاهزاده ماهان
باغ شاهزاده یا شازده در دو کیلومتری شهر ماهان واقع شده. این باغ متعلق به دوره‌ی قاجار می باشد. باغ شاهزاده جزو نه باغ ایرانی می باشد که در یونسکو به ثبت جهانی رسیده و اطلاعات آن به ۳۵ زبان ترجمه شده.

موزه هنرهای معاصر صنعتی
موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان مجموعه اثرهایی از هنرمندان مشهور جهان را در خود جای داده. همچنین بخش بزرگی از آثار این موزه متعلق به استاد سید علی اکبر صنعتی (مجسمه ساز معروف) است و بقیه آثار مربوط به ۸۳ هنرمند معاصر ایرانی و ۱۶ هنرمند خارجی می باشند.

کتابخانه ملی کرمان
کتابخانه ملی کرمان متعلق به دوره پهلوی اول می باشد. این کتابخانه در خیابان شهید رجایی، خیابان خورشید واقع شده. این اثر که در تاریخ ۳۰ شهریور ۱۳۷۸به ثبت ملی رسید، دارای بنای زیبای یک طبقه‌ای با نمای آجری می باشد و محوطه بسیار دل نشینی دارد.

آبشارهای سیمک
آبشارهای سیمک در سی و پنج کیلومتری شمال کرمان در روستای کوهپایه واقع شده اند. این ناحیه امکانات مناسبی نظیر اردوگاه دارد که باعث شده گردشگران زیادی به این منطقه مراجعه نمایند. آبشار موجود در سیمک همیشه پذیرای کوهنوردان و صخره نوردان می باشد. توجه داشته باشید صعود به این آبشارها نیازمند تجهیزات و مهارت خاص است.

پیست اسکی سیرچ (Sirch)
پیست اسکی سیرچ بزرگترین پیست اسکی جنوب شرق کشور می باشد که در کرمان واقع شده. پیست اسکی سیرچ مکانی مناسب و جذاب جهت تفریحات زمستانی می باشد. برای دسترسی به این پیست می توانید، از جاده قدیم کرمان - بم وارد جاده سیرچ شوید. بعد از عبور از تونل سیرچ در دامنه سمت راست تونل، پیست اسکی طبیعی سیرچ را میابید.

 گندم بریان
در منطقه شرق رودخانه‌ی شور شهداد، منطقه گندم‌بریان به عنوان گرم‌ترین نقطه‌ی کره زمین و یکی از شگفت‌انگیزترین جاذبه‌های گردشگری دنیا واقع شده. تمام سطح گندم‌بریان یا گندم‌برشته از سنگ‌ها و گدازه‌های آتشفشانی پوشیده شده و تیره بودن سطح زمین و شکل عجیب سنگ‌ها باعث جذب بیشتر نور خورشید و بالارفتن بیش از اندازه دما می‌شود. این‌جا به «ماه زمین» شهرت دارد و در فصل زمستان و اوایل بهار به بهشتی تبدیل می‌شود که گردشگران بدون نگرانی از بابت گرمازدگی از آن بازدید به عمل می آورند.

یخدان مویدی
یخدان مویدی از آثار تاریخی شهر کرمان به شمار می آید. این بنا در خیابان ابوحامد قرار گرفته. کرمانی‌ها با استفاده از ابداعات و ابزارهایی خاص به نام قنات، حفر کانال در عمق زمین، ساخت آب‌انبارها و یخدان‌ها، زندگی بهتری را برای خود فراهم کرده بودند. هر قنات، آب مورد استفاده آب‌انبارها را تامین می‌کرد و از زیرزمین به این مکان‌ها متصل می شد. آب‌انبارها نیز آب مورد نیاز یخدان‌ها را تامین می‌کردند و یخدان‌های بزرگ نیز برای خود قنات اختصاصی داشتند. در واقع می‌توان گفت قبل از اختراع برق، در این شهر از یخچال استفاده می شد. یخدان مویدی در تاریخ ۲ آبان ۱۳۷۸ به عنوان یکی از آثار ملی ایران ثبت شد

قوانین و مقررات تور

* همراه داشتن مواد ضدعفونی کننده و ماسک در طول سفر الزامیست.

* برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی می باشد. 

* خواهشمندیم با دقت کامل برنامه سفر، خدمات تور را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از دفتر امردادتور اطلاعات لازم را دریافت کنید.

* چیدمان صندلی همسفران در وسیله نقلیه، بر اساس زمان ثبت‌نام و تعداد افراد هر گروه انجام می شود.

* اتاق های دو، سه و چهار نفره در اقامت هتلی در صورت محرمیت امکان پذیر میباشد، اما در خانه های محلی و اقامتگاه های بومگردی بستگی به ترکیب نفرات تور دارد در صورت امکان امردادتور تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با همسفران عزیز همکاری لازم را انجام دهد در غیر اینصورت امردادتور هیچ تعهدی بابت فراهم کردن اتاق اختصاصی را نخواهد داشت.


نظرات

ثبت نظر