تور یک روزه، کم هزینه و به صرفه

تور یک روزه، کم هزینه و به صرفه
1398/09/14 گردشگری

تور یک روزه، کم هزینه و به صرفه

تور یک روزه، جزء سفرهای پرطرفدار در بین مردم است. شاید مهمترین علت محبوبیت تورهای یک روزه را، در هزینه کم این نوع تورها دانست. به طوری می توان با صرف کمترین هزینه، به قلب طبیعت رفت و یا از مهمترین جاذبه های گردشگری یک شهر تاریخی تنها در یک روز دیدن کرد. تور یک روزه در همه جای دنیا مرسوم است و در کشور ما نیز سالهاست که تور یک روزه محبوبیت خاصی پیدا کرده است. در شرایطی که شاید اوضاع اقتصادی امکان سفر با تورهای گردشگری بیش از چند روز را به دلیل هزینه های بالای آنها سخت کرده است، تور یک روزه می تواند جایگزینی مناسب برای این دسته از تورها با هزینه ای به مراتب کمتر و زمان کمتر باشد. همچنین فرار از زندگی ماشینی و روزمرگی نیز مزید بر علت شده تا ترجیح بسیاری از مردم سفر با تور یک روزه در آخر هفته باشد تا هم تجدید انرژی کنند و هم لحظاتی شاد و مفرح را در کنار عزیزان خود داشته باشند.

شما می توانید متنوع ترین و مناسب ترین تور یک روزه را با کلیک بر روی لینک " تور یک روزه " مشاهده کنید.


yekruze1

یکی از مهمترین نکات سفر با تور یک روزه، رعایت الزامات سفر، احترام به جامعه میزبان (مقصد تور) و حفظ محیط زیست است. از آنجایی که بسیاری از تورهای یک روزه، تورهایی از نوع طبیعتگردی بوده و مقصد آنها طبیعت است، رعایت اصول زیست محیطی و حفظ محیط زیست و جلوگیری از آسیب به طبیعت، مهمترین رکن تورهای یک روزه محسوب می شود. بسیاری از شرکت های مسافرتی که تورهای یک روزه را برگزار می کنند، با توجه به مجوزدار بودن آنها و همچنین به کارگیری راهنمایان آموزش دیده و طبیعت گرد، ملزم به رعایت این موضوع بوده و حفظ طبیعت و محیط زیست را جزء اصول تورهای یک روزه خود می دانند. اما متاسفانه هستند افرادی که بدون هیچگونه آموزش و بدون داشتن مجوزهای لازم، اقدام به برگزاری تور یک روزه در بسیاری از عرصه های طبیعی کشور می کنند و به دلیل عدم آگاهی از شرایط و استاندارد های برگزاری یک سفر مناسب، در کنار مسافران، آسیب های فراوانی را به طبیعت و محیط زیست وارد می کنند. این افراد هیچ تعهدی به محیط زیست و فرهنگ جامعه‌ی میزبان ندارند و اصول خاصی را در تور اجرا نمی‌کنند که این موضوع در کنار پایین آمدن کیفیت تور و عدم رضایت مسافران، تخریب هایی را در طبیعت نیز به دنبال دارد که مهمترین آنها را می توان در پخش کردن زباله در طبیعت و عدم جمع آوری آنها دانست.

از این موضوع که بگذریم، تور یک روزه، انتخاب مناسبی برای سفر در کوتاه ترین زمان ممکن محسوب شده که البته در کنار شناخت مقصد مورد سفر، دانستن اینکه در تور یک روزه چه وسایلی را با خود ببریم، خالی از لطف نیست.

yekruze2

انجام سفرهای یک‌روزه، روشی هیجان‌انگیز برای گشت‌و‌گذار در یک منطقه است، بی‌ آن‌که لازم باشد وسایل‌تان را جمع کرده و از هتلی به هتل دیگر بروید. یکی از مهم‌ترین نکات در این‌گونه سفرها، کنار گذاشتن کیف و چمدان سنگین و سبک سفر کردن است.

کوله پشتی مناسب معمولا یکی از مهمترین لوازم ضروری تور یک روزه است. از آنجایی که در تور یک روزه نیازی به حمل وسایل زیادی نیست، داشتن کوله یا ساکی کوچک که بتوان وسایل را در آن قرار داد و البته بتوان آن را لوله، تا یا جمع کرد و در ساکی بزرگ‌تر جای داد، مزیت بزرگی است.

داشتن دوربین عکاسی هم یکی از لذت های سفر، خصوصا تور یک روزه است و در کنار لذت بردن از زیبایی های طبیعت، می توان تصاویر زیبایی را در قاب دورین ثبت کرد.

آب، یکی از مهمترین ضروریات سفر است. از آنجایی که خریدن چندین باره بطری آب هم از نظر اقتصادی به صرفه نیست و موجب تخریب محیط زیست می شود، می توانید آب مورد نیاز خود در طول سفر را با همراه داشتن قمقه آب تامین کنید.

yekruze3

در سفرهای یک روزه، معمولا از قبل مسیر و راه، آب و هوای منطقه، جاذبه های آن به شما توضیح داده می شود. اما بد نیست برای بالا رفتن سطح اطلاعات عمومی خود نقشه جیبی یا بروشور همراه خود داشته باشیم. البته بهتر است این نقشه و برشور را به صورت الکترونیکی در گوشی همراهمان باشد.

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در میان بگذارید

اینجا دیده می شوید!

با ثبت نظر، انتقادات و پیشنهادات خود، در انتخاب دیگران سهیم باشید.
منو
بستن

برای نصب وب-اپلیکیشن بر روی دستگاه، به ترتیب زیر عمل کنید :

سیستم عامل Android


سیستم عامل iOS